яз. Ивайловград

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от axel »

мечока написа:Колега ,като за първо мнение си много изчерпателен,поне пиши на разбираем език.И все пак Добре дошъл в този форум.Иначе относно конкретния сом,моето мнение е някъде по-средата.На мен също не ми се нрави канджосване през тялото,но ако човека е решил да си запази рибата а не да я пуска,тогава си е негова работа.Относно "затърмъчаването" по думите на колега от форума на когото донякъде съм склонен да вярвам ,каза че воблера първо е бил в устата на рибата и след това се откача и се забива в тялото.В нещото което съм сигурен е че местото където удря сома е с дъбочина 5 метра.Воблера доколкото разбрах е с дълбочина на газене 2,30-2,50м. така ,че според мен не е затърмъчен.
......а как мислиш колега,че сома стои винаги само и единствено на дъното???
......и аз си мислих едно време/преди доста години/ така,докато не видях с очите как едни....хм,люде си хващат на летен търмък сомове на дълбочина около два метра при дълбочина 18м до дъното........ :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Ивайловград

Мнение от kalinux »

По това време сомът, както и всичката риба се държеше между 2.5м и 3.5м, независимо от дълбочината. Ние кльонкахме наблизо 2 лодки.
С внимание към детайлите
мечока
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 12:52
Местоположение: dobrich
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от мечока »

Аз също тропах по това време,само че малко по към канИона.По събирането на лодки разбрах,че има някакъв сеир.АКСЕЛ не искам да влизам в спорове с никого,но скоро погледнах стария си сонар и само с него имам къде 3000 мили тролинг по язовирите.Толкова ли съм куцузлия ,че веднаж не минах над някой заблеян сом и да го закосим.Със скорост от 3-3,5 мисля че няма как да стане ,когато сома е в горните слоеве. Ако вдигнеш лодката на глисаж,може и да се получи.Преди време имаше спорове как пролетта всички орали дъното и т.н.Наистина ако рибата е легнала долу в плиткото и минеш през нея,там тя няма къде да се дене.(Като гледам филми на братушките-техния тролинг по реките се състои в това,да ровичкат дъното с баяти воблери и все им са в устите примамките.Сами казват ,че дигнеш ли воблера на повече от метър от дъното,нямаш шанс за улов)Никого не ангажирам с мои мнения и не ми се влиза в спорове,само съжалявам че жсе по малко се споделя тук.Хайде със здраве.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от axel »

Мечок,уажавам твоите знания и опит,но си помисли,при риба с дължина около 2м. в район,където повече от 50лодки с по 2-10бр пръчки,което прави около 500бр воблери и около и над 1000 тройки, влачени на различни дълбочини след всяка лодка е доста вероятно някой от тях да мине през сом.
риболовът е само хоби!
мечока
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 12:52
Местоположение: dobrich
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от мечока »

Аксел,сметките ти са напълно верни и ако има как за същия ден да се насложат пътечките им върху язовира,ще се получи огромна паяжина,която ще е най-гъста точно там където е удара (закосяването) на този сом.Лично аз минах над десетина пъти,защото предния ден ми удари една петичка там.Как и защо се появява дзвера,да речем затопля се водата и той решава да зависне и да се препича на два метра.Преди да го пипне някой воблер,таки ли не го прежули влакно за да го подплаши преди това.Това ми е чуденката,че с тая бавна скорост трудно може би ще го боцнеш без да има атака от негова страна.Ама знаеш ли рибешка и работа.И все пак по думите на Туни от Разград в началото воблера е бил в устата му.Както и да е,важното да сме живи и здрави и да се наслаждаваме на хобито си. :11:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от Emo-83 »

kalinux написа:Поредният голям сом на Ивайловград закачен за опашката и след 40 минутна борба разпран с канджите и изпуснат. Търсете умряла риба между 50 и 70 кг до няколко дни в района на Ешека.
Според мен сома,няма да умре,защото не беше забита канджата на гадно място. Освен това го вадиха бързо,спрямо друг път. Рибата за мен си беше извадена,но допуснаха тотална грешка за която нямам идея и оправдание. Сома си беше уловен,само трябваше да се върже. Кой им каза да го вдигат в лодката по този начин...чудя се!!!
Иначе ми се говори с Мечока по другата тема с воблерите,косенето и защото така,а не онака. Но нямам право на избор за събеседник,а в разправии не участвам.
Има много нови неща,които се научих и видях....преди не съм ги предполагал. Сега с тях си обясних,стари случки от кльонкаджийските години....нищо,че дисциплината е тролинг.
И да знаете,сома си бие с опашка.....руснаците също го казват,точно така,както воблерите им рият по дъното. Пуснах му клипа на Франко във ФБ. Но той сега ми иска такъв от аквариум,а точно в аквариум не съм тролил!
.....само не се стягайте,това беше мое мнение и не ангажирам никой с него.....споделям го
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
мечока
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 12:52
Местоположение: dobrich
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от мечока »

Емо,това за събеседника малко не го разбрах,но иначе с удоволствие бих си побъбрил с теб(и не само с тебе).Дайте малко да го посъживим тоя сомския бре,щом аз които се смятам за човек без много дар слово се разписах.Отидеш на язовир,50-100 лодки се прескачат а тук пусто.Вече никой не споделя,не пуска снимки,нищо.Ами то по-добре от време на време да има джавканици, отколкото това мъртвило според мен.Ми то и Сашето взе да ми липсва чак.Емо ,слушам те друже и те уверявам,че няма да има кавги,смятам че хобито е нещо позитивно и не бива да те изморява психически и да те нервира. :11:
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Ивайловград

Мнение от gogopike »

Ако може и аз да аз се включа.Все още не мога да реша кой начин на риболов ми е по любим от кльонка и тролинга.Хващал съм риби и по двата начина така че ще се опитам да изкажа мнение относно така нареченото ТРАЛЕНЕ.При движенито си какъвто и да е воблер върви с
човката напред под определен ъгъл през цялото време,средната тройка тройка се намира зад главата по хоризонтала а задната още по нагоре.При първо срещнато препятствие воблера се удря в него и ОТСКАЧА.Ако препятствието е клони или едри камъни между които да се замести губим воблера.
Който си я представи тази картинка в главата да ми отговори какъв е шанса да се изкоси легнал сом.
Шанса да се изкоси се явява когато рибата се е отлепила от дъното и воблера е ДО или ПОД рибата.
Та според мен имаме по голям шанс да изкосим сом ако тътрим кльонкаджийските такъми по дъното напролет.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от axel »

Много добро определение колега-ТРАЛЕНЕ.......от моя опит,мога да кажа следното нещо:хващал съм и по трите начина,та на спининг доста често се използва следната тактика-заставаш на вира в който знаеш,че има сом и започваш да хвърляш,постоянно на едно и също място,докато го вдигнеш не толкова,защото е гладен,а просто да прогони натрапника,тогава често воблера,попера не е в устата на рибата.......с воблер съм хващал на спининг нееднократно,няколко вида риби-платика,шаран,толстолопи/на тролинг също/,морски кефал,уклеи,та теорията за незакосяване на риби от воблера ти издиша. :idea:
Сега си представете следната картинка-минаваме пред Ешек тепе и в дупчицата,с помощта на сонара виждаме сом,започваме постоянни тегели отгоре,докато го хванем или го заТРАЛИМ....... :idea: .
риболовът е само хоби!
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от magiosnika »

Привет!
Три, четири километра в час е напълно достатъчна скорост, за да се затърмъчи каквато и да е риба :wink: Толстолопи,щуки,сомове и шарани дори.... предлагам на колегата с теорията за навирено плуващия воблер , да си сложи кракът във водата и да прекара един воблер през него с такава скорост, за да види нагледно дали ще го закачат куките :D Тая тема я дъвкахме достатъчно преди.... Смятам, че е редно да се смята, че всяка риба закачена с кука извън устата не е СПОРТМЕНСКИ уловена :!: :idea: Така е по целият свят :idea: Не ми е известно някой от риболовните корифеи по света, да се е похвалил с уловена за опашката риба :roll: Събеседници може да се избират у фейсбук, във форумите мнения изказват всички и приятни и неприятни нам люде.Всеки сам си избира коя страна да избере - тая наложена по света, или угодната и непризната никъде глупост, оправдаваща закачени по тялото и опашките риби....
Поздрави !
Cat_fish
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 10:03
Риболов: риболов от лодка предимно тролинг и джиг
Местоположение: Разград
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: яз. Ивайловград

Мнение от Cat_fish »

Emo-83 написа:
kalinux написа:Поредният голям сом на Ивайловград закачен за опашката и след 40 минутна борба разпран с канджите и изпуснат. Търсете умряла риба между 50 и 70 кг до няколко дни в района на Ешека.
Според мен сома,няма да умре,защото не беше забита канджата на гадно място. Освен това го вадиха бързо,спрямо друг път. Рибата за мен си беше извадена,но допуснаха тотална грешка за която нямам идея и оправдание. Сома си беше уловен,само трябваше да се върже. Кой им каза да го вдигат в лодката по този начин...чудя се!!!
Иначе ми се говори с Мечока по другата тема с воблерите,косенето и защото така,а не онака. Но нямам право на избор за събеседник,а в разправии не участвам.
Има много нови неща,които се научих и видях....преди не съм ги предполагал. Сега с тях си обясних,стари случки от кльонкаджийските години....нищо,че дисциплината е тролинг.
И да знаете,сома си бие с опашка.....руснаците също го казват,точно така,както воблерите им рият по дъното. Пуснах му клипа на Франко във ФБ. Но той сега ми иска такъв от аквариум,а точно в аквариум не съм тролил!
.....само не се стягайте,това беше мое мнение и не ангажирам никой с него.....споделям го
здр те първо небеше 40 минути а близо час и половина вадене на сом второ искаха даго извадят защото сома небеше закачен з аустата а за края на опашката къде беше грешкатА ЕМО ?Никои неим каза вдигат в лодката казваш сома беше улове но къде беше уловен воблера къде беше не з аустата а за края на опашкатасом нее 20кг вадилисме сом 20 за опашката този беше поне 60 кг ако нее повече неда стои къто 20 сом тои несе дава къто 20 кг риба бях през цялото време дето казваш Емо грешно сме го канжосали нее грешно просто бързаха даго качат на лодката зашото няколко пъти го вдигах аи видяха как е закачен сома на едно от куките само на една та от троиките затов абързаха даго качят и там беше грешката но нямаше друг вариянт това искам дави кажа
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: яз. Ивайловград

Мнение от Geo »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от franko »

С незнания се облъчват доста хора от форума.После,те ще облъчат други и те така.Давайте факти за тази опашка,че взех вече да се страхувам от нея.Опашатите крокодили,змии,лисици,кенгурута ,пауни и мн.др. си набавят храната ,като маат с опашки,защо не и сома .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

След десетките атаки на сома с опашка ,най-после включиха и камерите. :wink: Виждам провокация в това :D
Емо,що ме извика бе :).Оня от ФБ има още да учи,защото само с четене,не става.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: яз. Ивайловград

Мнение от yankosan »

Фране,заеби :D Нали знаеш,че сомовете атакуват и удряд лодки,белким обърнат някоя кофа с рибки :shock: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”