Рапала Магнум с проблем

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Рапала Магнум с проблем

Мнение от petro_op »

Преди месец взех един такъв Магнум.

Изображение

Влизал е веднъж във водата за не повече от 3-4 часа. Снощи видях дефект различен от всички дефекти при Магнумите с които съм се сблъсквал досега. Лака по цялата повърхност е микронапукан отвсички страни. Някой имал ли е подобен проблем или съм нацелил грешна партида, със сигурност ще трябва да забърквам лакове :evil:
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от ilian iliev »

Колега и при мен се получи сьщия проблем,понапукаха се добре :( :) :D :lol: :lol: ,ама си ги возя щот си ми ловьт добре ,и не ги закачам. :wink:


п.п.По принцип не е лошо да им се удари един лак отдгоре,ама....
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от te4osoma »

Не е нормално според мен воблери на такава марка и на такава цена ,да им се случват подобни дефекти....ебахти и .... :evil: :evil: :twisted:

да ги купувам за двайси и кусур лева и да ги лакирам допълнително ,..ай сиктир бе :twisted: :twisted:има други добри марки воблери които също фащат доволно....
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
angel12
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 17:48
Риболов: тролинг и кльонк.спининг
Местоположение: кричим
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от angel12 »

И при съм имал такова напукване.Но го лакирах и сега няма ядове . :D
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от petro_op »

Ами нито пазя касова бележка, нито имам време да се занимавам с търговеца. Доста магнуми ползвам, но ми се случва за първи път. И преди съм писал във форума, че подържам комуникация с търговския директор на Рапала за Европа, ще му драсна да видим какво ще се извинява ... защото на тях им дреме ...
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от Emo-83 »

Д-р Флекс написа:Това не може да е фабричен дефект... Според мен, има конспирация, или, по-лошо - намесена е магия, вероятно извършена от Оня, Чието Име Не Трябва Да Се Казва: Изтребителя на Маломерни Костури ...
А бе човек,разсмиваш ме постоянно. :D :D :D
"Не споменавай без причина името Господно"
Разчитам на Петър да пише на Рапала.Тук вносителя е един,но според мен,нито той,нито търговеца продал воблера е виновен.
Доста често освен тези проблеми,се случва фабричен воблер от реномирана фирма и да не гело как требва.
За това трябва и май е време да ви покажа с клип как се центроват воблери.Има не само две посоки......ляво и дясно.....има нагоре и надолу и ще ви обясня,кое как променя играта на воблера.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от te4osoma »

Емо центровам воблери от 15години ..,знам как стават ..... :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от Emo-83 »

te4osoma написа:Емо центровам воблери от 15години ..,знам как стават ..... :tup:
За теб не се и съмнявам и дори не съм помислял,че не знаеш.Но 80% от риболовците не знаят.Предлагам ти,докато ме няма да им обясниш,за да си им полезен.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от koko7784 »

Аз да обясня вместо него!
Ако воблера върви леко на ляво изкривяваш леко носовата халка на дясно докато се изправи. Ако е надясно съответно леко на ляво! Ако вдигнеш носовата халка нагоре играта става по ситна. Колкото по близо е до лопатката толкова играта ства по агресивна!
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от valkata34 »

А когато воблера спира да играе и след малко пак почва да играе без да променяш дължината и скоростта , как се оправя?
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от carbolino »

valkata34 написа:А когато воблера спира да играе и след малко пак почва да играе без да променяш дължината и скоростта , как се оправя?
Ако е от дървесина воблера можеби е напоен с вода.
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от valkata34 »

Благодаря! Ще трябва и аз да ги запечатвам с лак.
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от dankata »

petro_op написа:Преди месец взех един такъв Магнум.

Изображение

Влизал е веднъж във водата за не повече от 3-4 часа. Снощи видях дефект различен от всички дефекти при Магнумите с които съм се сблъсквал досега. Лака по цялата повърхност е микронапукан отвсички страни. Някой имал ли е подобен проблем или съм нацелил грешна партида, със сигурност ще трябва да забърквам лакове :evil:
Най-вероятно е пил вода от някъде и дървото се е напоило. Оттам раздува и напуква лака (смолата).
На мои воблери съм докарвал този ефект при напоил се воблер, но напукването беше по-зверско най-вече заради кофти лак. Магнумите са с доста твърдо покритие, което е попречило да се напука сериозно (засега).
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от koko7784 »

valkata34 написа:А когато воблера спира да играе и след малко пак почва да играе без да променяш дължината и скоростта , как се оправя?
Тогава се прави следното:
Вземаш голям чук,слагаш въпросния воблер на менгемето и с рязък и премерен удар го пращаш във ваканция :mrgreen:
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Рапала Магнум с проблем

Мнение от toci23 »

dankata написа:

Най-вероятно е пил вода от някъде и дървото се е напоило. Оттам раздува и напуква лака (смолата). .
Колега,чета темата с интерес-защото имам същия проблем с напукване(нацепване) на лак ли е -боя ли е или холограмно фолио :roll: ,на воблер на същата марка -само че е пластмасов :shock: говоря за тайл денсър-и не е седял на слънце.Той от какво се напука -нацепи??? след първото пускане на вода :D а най хубавото е :D че не спира да лови :tup: и ми е нещо повече от фаворит :lol: Купих ги 5бр. от една и съща партида от едно и също място -само различни цветове,но само той се напука-Но и само той ми лови :lol: -и то яко :tup:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”