Най-добрите места за риболов на сом от брега на яз. Копринка?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
petio1986
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юни 21, 2016 14:35
Риболов: Комбиниран

Най-добрите места за риболов на сом от брега на яз. Копринка?

Мнение от petio1986 »

Привет на всички! Никога не съм търсил тази риба на този водоем и на който и да било друг водоем, но колеги се хвалят с добър улов и затова реших и аз да пробвам някой път. Да обаче аз нямам лодка като повечето сомаджии и метода кльонк от лодка отпада. Дали е възможно тази риба да се лови успешно от брега и кои са най-добрите места на този водоем според вас? И един въпрос относно оборудването: Шаранските въдици могат ли да се ползват за риболов на сом или нещо по здраво да търся? :fish15:
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Най-добрите места за риболов на сом от брега на яз. Копринка?

Мнение от stefar33 »

Мили Петьо,аз имам лодка ,сонар и много воблери.Обикалям целия гьол редовно от няколко години.И редовно си въртя капота.Няма добри и лоши места рибата мигрира,движи се според сезона температурата и ред други фактори.От сега нататък ще се лови поцелия язовир.Моят съвет е :избираш си хубаво място за риболов на мирни риби и ги почваш.Пускайки паралелно две въдици за сом.На малка дълбочина и на дъно.Ако си добър да намериш и събереш мирната риба Хищникът самще се покани в ресторанта.И ако съдбата те обича може и да закачиш.
Иначе въпроса ти предизвика откровен смях във мен защото познавайки "Сомаджиите" как
се крият и шпионират сигурен съм никой няма да ти каже и едно място на което е хващал.В тоя занаят гледаш крадеш пробваш и сам му намираш колая.Успех :tup:
petio1986
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юни 21, 2016 14:35
Риболов: Комбиниран

Re: Най-добрите места за риболов на сом от брега на яз. Копринка?

Мнение от petio1986 »

Чувал съм, че трябва да се търсят дупките, вярно ли е или това важи за риболова с лодка? Под "плитко" каква дълбочина имаш предвид? А на какви въдици да заложа? Благодаря!
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Най-добрите места за риболов на сом от брега на яз. Копринка?

Мнение от rinoreins »

За дължина според мен 2.70м акция 100-200g.И аз бих ползвал плътни от фибростъкло .И ако клъвне си ти. :fish15:
Valentin90
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Юли 14, 2016 15:01
Риболов: Тролинг, спининг....

Re: Най-добрите места за риболов на сом от брега на яз. Копринка?

Мнение от Valentin90 »

Източната част на язовира от към селото благоприятна ли е за кльонк?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”