риболов за сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
роската-дорето
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 21:17
Риболов: сом шаран

риболов за сом

Мнение от роската-дорето »

Здравейте колеги дайте някои елементарен монтаж за сом който да има ефект на дунава благодаря предварително
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от Pike »

Здравей колега,

Като за начало преместих темата ти в подфорум "Риболов на сом", където й е мястото.

Има много изписано за риболова на сом в този подфорум, разгледай, пробвай и търсачката на форума за да отсееш инфото, а междувременно и колегите могат да ти дадат някой конкретен отговор.

:tup:
роската-дорето
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 21:17
Риболов: сом шаран

Re: риболов за сом

Мнение от роската-дорето »

ок колега мерси за инфото ако можеш дай нещо линк да видя
нов съм тук и малко не ми е ясно
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от Pike »

Темата е преместена, така че вече си на правилното място, но ето линка, ако не си видял редиректа:

http://forum.fishing-mania.com/viewforum.php?f=45

Ето линк и към търсачката:

http://forum.fishing-mania.com/search.php

Може да си филтрираш да търси само в сомския форум и т.н.

:tup:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от горан »

Привет Колега,
Прочети старите теми, има много неща, които ще научиш. Чети и препрочитай дори.
За съжаление от едно известно време сомския форум просто умря, поради ред причини, но много полезни неща са си налични в старите теми, така че давай....
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от Васко »

що така умря тоя форум,не ми се разсъждава на глас,ама и аз съм се учил четеики тук............
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от kalinux »

Повечето са тръгнали от тук. И почти всичко дължим на този форум. Но сега всички са във ФБ. Защото така е по-лесно. И пускат някакви снимки или информация, които дори на другия ден вече няма как да намериш. Ама нали бройкат лайкове. :lol: Дори и в специализираните групи, които се опитват да заменят форумите, е пълна каша и страшно неудобно. Какво му харесват на ФБ не знам.
С внимание към детайлите
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от spookymiro »

И във ФБ няма кой знае к'во инфо, менкат се някакви снимки само. Останалото са предимно лаладжийски лъкардии.

За съжаление романтичните години на форумите отминаха, няма го вече това споделяне, разсъжденията, няма го и Тролката да раздвижва страстите :D. Всеки почна да се крие, рибари много рибата малко. Който иска да се учи, да чете старите теми. Ако има конкретни въпроси може да пита тука и ако има късмет някой ще му отговори.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от горан »

spookymiro написа:И във ФБ няма кой знае к'во инфо, менкат се някакви снимки само. Останалото са предимно лаладжийски лъкардии.

За съжаление романтичните години на форумите отминаха, няма го вече това споделяне, разсъжденията, няма го и Тролката да раздвижва страстите :D. Всеки почна да се крие, рибари много рибата малко. Който иска да се учи, да чете старите теми. Ако има конкретни въпроси може да пита тука и ако има късмет някой ще му отговори.

Поздрави!
Тролката вдигаше страстите, а Емо-83 споделяше и разсъждения и провокираше и други да го правят. Но много сръдни се получиха и форума просто спря развитието си....
От всички нас зависи това да се промени....
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от kalinux »

Тролката беше една от основните причини да се напълни форума с глупости. По-точно с една глупост, посторена няколко хиляди пъти. Аз бях втората, защото бях мека китка и не ви кастрех навреме. По-скоро не смеех, защото така бяхте научени. Емо в този си вид на общуване нямаше как да продължи, въпреки че беше основния двигател на форума. Всъщност политиката към търговците и до момента не е съвсем ясна.

За мен ФБ си остава основната причина да не пише по форумите, не само по този. Народа свикна да шерва всякакви глупости, но не и да напише 2 реда смислени.
С внимание към детайлите
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от Pike »

Причини да се стигне до това положение в сомския и донякъде в лодката, много, но станалото станало, няма смисъл да го чоплим.
Нещата обаче са много по-различни от тази година, а особено последните няколко месеца и ще продължава да бъде така.

Ако приемем като цяло, че форумът е бил ударил дъното, то по-скоро е отскочил в него и от тук само нагоре.

Колкото до фейсбук, аз гледам на него като на една много голяма информационна еднодневка, не си ли закачен непрекъснато за него, изпуснал си всичко, защото намирането на стара информация е абсурдно, кел файда, че се споделя инфо и снимки. Един приятел се майтапи, че си е поставил голям цел - да стигне до края на скрола на фейсбук :lol: :lol: :lol: :lol:
Ама к'во да правиш мода, а като всяка мода, един ден свършва.

Така че, каквото са взели като потребители, рано или късно ще се върне.

Аз съм тук, форумът е тук, вече и достатъчно време имам за него, да не говорим и колко идеи, какво му трябва повече на човек :tup:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от kalinux »

Хаха, информационна еднодневка. Колко точно казано. Добро утро на всички. :lol: :lol:
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от Emo-83 »

Само да споделя,че ФБ,наистина няма нищо общо с риболовните форуми,като информация или нещо подобно.А в този форум съм си оставил душата както доста години с огромно удоволствие и кеф.
В началото имаше супер приятелска атмосфера. Беше страхотно да общуваш споделяйки с приятели. И няма какво да скромничим,че след наученото от някои колеги и особено след улавянето на някоя риба,приятелството бе заменено с вражеска атмосфера. Позволихме всичките участници тук, рибата и собственото его, да поставим над човека. И вместо обединение и веселба,настъпиха постоянни разправии.
Още две-три години,преди да спра да пиша,ми се отрови душата от скандали. Да се чудя и мая как да лавирам между хората,за да се успокои топката и да бъдем приятели.
Но българина си е сеирджия и въпреки талажа и плюнките,които ги имаше в повечето теми се казваха много ценни и важни неща.
Това е една от причините,поради която оставях част от своеволията на Троли........Хората идваха да зяпат "Изгубени битки на загубени хора",като се смееха и забавляваха. И в тези макар и пошли спорове се казваха неща за риболова,като всеки излизаше с тезата си.
Та аз,дори не изтрих,така мразеният от мен Маги Фикс,малки тайни! Това е единствения човек,който пишеше умишлено и нарочно,само за да скапва. И ако Троли разказваше негови случки и изказваше мнения и теории,които смятах за грешни,този човек само рушеше умишлено.
Всъщност,тези истории не са никак важни и са някакъв бегъл спомен. Яд ме е,че се развали последното място в което човек може да говори за хобито си.
А се отеглих от тук,не заради ФБ, та той не ми е пречил никога на форума,а заради обидата и нарочването,че тук пиша само и единствено с търговска цел.
Това беше коз срещу мен,на всички зложелатели и накрая успяха да повлиаят на Сашо ( Пайк ).
Като говорим за принципи,защо се позволяваше да се спами и обижда, умишлено в моя платена тема.Нима при другите търговци това беше разрешено или се случваше!
Не може да се иска едната къщичка (своята) да е подредена,а чуждата да е бардак и сеири.Зная,че не правеше умишлено,но нали принципни УЖ!
В общите теми съм се чудел,как да пиша,без да ме обельосват за скрита реклама!?
Появява се човек и задава въпрос за въдица. Всеки друг може да му посочи,марка,модел,акция,а аз НЕ......моето е реклама. И така не се разбра,че на мен нищо не ми пречи да му продам и скапаната въдица и неподходящата макара за определения риболов,но не съм лъжец за да го правя.
Каква ми е вината на мен Саше,че от морето от въдици и воблери,които мога да продам,му посочвам правилната и с нужните качества. Та ти много добре знаеше,че ходя и търгувам със всички складове и магазини. Лошо ли е това,че освен търговец съм риболовец и човек,който разбира от риболова на сом! За друго не си спомням да съм изявявал претенции,нито при спинингисти,нито при шаранджии.Щото нима не мога да продам,такива въдици и не ми е в интереса!
Нарочно си дадох една година почивка и излезнах от тук. Не,че някой ще страда за мен. Просто исках да се види,че за една група,приятели,армия или завод, му трябва не началник,а двигател. А този човек ръчка,постояно и провокира нови теми и разговори за да върви форума или машината напред.
И какво от това,че тук има ценна информация,написана с времето......ДА,ТАКА Е......но няма НОВА, а има толкова за разказване и коментиране.
Далеч съм от мисълта,да имам някакъв по-специален статут от всеки участник във форума,но е жалко ако не се опитаме да го възродим.
Готов съм да се върна и да пиша тук. Но не защото съм търговец,а защото ми е интересно и защото обичах този форум,както сега го обичам,но с доста болка.
Иначе съм жив и здрав и оцелях,без да продам едно нещо от тук. Бъдете здрави и вие. Ако не преча с нещо,мога пак да пиша и да направя водата жива.....стига да съм желан,такъв,какъвто съм........не търговец,а Емо-83.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от 6tukara »

С нетърпение очаквам риболова на сом да се възроди.
Ако има риба и на бастун че се хване
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от magiosnika »

:D
Не виждам какво му е лошото на сомския :roll: Всичко си е ок. Щом не се пише - значи няма за какво. Никой не е спрян да пише и споделя, да се похвали или попита нещо. Не смятам, че форумът е загубил от липсващи постове от рода на - " вижте тея два воблера взех ги последните, но като за приятели все ще измислим нещо, дребното, ножката и еди кой си фанаха три сома на тях и прочие неща :D Пайк е пуснал безплатна тема за всички търговци и всеки от тях може свободно да си хвали новите стоки там :idea: Когато един двигател почне да бута масло, значи му е дошло времето за смяна :lol: И да не забравяме, че нищо революционно не се е случило в начините за риболов на сом :D Както се казва - нищо ново под слънцето :D Няколкото нови модела воблери, или такъми и сонари, едва ли ще ви направят по добри риболовци.В днешният интернет свят с морето от предоставена информация, трябва да си много зле, за да не успееш да се ориентираш сам какво ти е нужно. Всъщност, освен страст към риболова нищо друго не му трябва на човек.Когато имаш искрата в себе си, не ти е нужно някой да ти дава насоки в риболова.Четеш,търсиш, експериментираш и се развиваш в хобито си.Имаш ли нужда да споделиш - споделяш и тн.
Светът се е нагледал на разни месии и прочие повярвали си люде, докарали катастрофа,след катастрофа- айде няма нужда.
Поздрави на всички!
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”