риболов за сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от toci23 »

Рибата се вмирисва от към главата,всички знаете защо се стигна до тука -и всички знаеха какво трябваше да се промени-за да продължи сомския :twisted: Най лесно е да обвинявате Емо 83-за грешките на другите.Продавал-какво като продава-нали си плати негова тема-за да продава,и на всички ни беше интересно-а всеки си прави изводи-а за да се направи правилен извод-се искат мнения -дискусии.И кво -резнахте му темата-позволихте на хора-които дори нямат работа тука-да се правят на големи :twisted: и ето резултата-модерирайте си празните теми.ФБ пък няма нищо общо с форума-ФБ сме имали през цялото време и изобщо няма място за сравнение с форума,така че не го намесвайте.Извинявам се на тея към които ми е критиката-но аз лично започнах от тук-научих се да ловя сомове от този форум-и сега ловя сомове,и ми е мн кофти да гледам празните теми с месеци-и накрая да ми пишете че ФБ бил виновен-Поздраяви на всички......
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от Pike »

Така, мой ред е да попиша в темата, започвам отзад напред на последните постинги.

Прав си колега toci23, за рибата и главата, затова си има и такава поговорка.

Вече съм писал на няколко пъти във форума по различни поводи как се стекоха нещата при мен, затова ще я карам на кратка версия, за по-заинтересованите има го в по-старите ми постове.

Та с няколко думи ... в началото беше само форума и цялото ми време и внимание отиваха в него и всичко беше цветя и рози. После се появи FMShop и за добро или зло фокусът, времето и вниманието полека лека се преместиха изцяло натам, докато накрая за форума почти не ми оставаше физическо време.

FMShop приключи в края на 2015 и от 2016 пак съм изцяло посветен на форума. Започнах с миграция на сървър, всичко беше много старо и софтуер и хардуер. Един път не стана, втори път не стана, ама на третия стана :)

От там полека лека пооправих нещата на платформено ниво и т.н., а от 3-4 месеца паралелно с търсенето и имплементиране на нови екстри, вече следя и всичко във форума, както беше едно време.

Та това е беше моята част от заформилата се картинка.

Последните години в сомския се заформи групичка, която лека полека започна да отказва хора да пишат. Като за начало първият екип от модератори вдигна ръце и каза, че повече не може да се оправя с това. Аз тогава не можех да се заема и тъкмо да го заключа този форум и да се приключи се появи Емо, който пожела да модерира с още 1-2 колеги, само и само да не се затваря. ОК, съгласих се.

Една година по-късно и Емо не беше желан, почти всички се опълчиха срещу него.

От дистанция на времето, грешките които се случиха и се стигна до затварянето на сомския са, че като за начало не бяха изгонени хората, които поставиха началото и развиха простащината. То това не беше форум, а селска кръчма ... Това автоматично отказа сума хора да пишат, че как иначе.
Модераторите, колкото и да модерират оставят и не гонят, защото все пак са си една компания и е разбираемо. Не може да изгониш някои и утре да седнете заедно на маса и да се веселите.
Отделно тази активна група в сомския се деляха пък на по-малки групички, със съответните интриги и т.н.
Който и модератор да сложиш, той ще е или от едната групичка или от другата и ще си я толерира до някаква степен.

С други думи шах-мат, абсолютно обречен сомски форум без никакъв шанс за оправяне. Затова и го затворих и оставих като архив, с хората които бяха активните пишещи тогава беше абсолютно безсмислено да се прави каквото и да било.

Друг проблем, при това масов, без значение какъв е форума риболовен, земеделски или автомобилен е: "Чукча читател, не писател". Всеки иска информация, ама не дава, еее, така и баба знае :)

Стигнах и до поста на Емо.
За да си добър и успешен търговец и в същото време активно пишещ, че даже и модератор във форум, трябва или да пишеш много премерено или да жертваш едно от двете. И за това си има поговорка, тази за двете дини под една мишница.
Нали като пишеш за нещо и помежду другото и този и този такъм, всеки знае, че като ти се обади може да му ги намериш и продадеш. Това нещо като го умножиш по незнам колко пъти, хората почват да виждат във всеки той пост реклама. Отделно хората, които не те харесват го ползват срещу теб и така.
Надали ще отречеш, че не са те търсили сума ти хора да им продадеш това или онова, за което си писал в тази или онази тема.

Относно платената тема, те за мен винаги са били с по-особен статут, стане ли нещо там питам собственика на темата дали да я почистя, теб също съм те питал.

Стига толкова за днес, че стана никое време, но това е в общи линии.

Каквото било било, Калинукс почисти форума доколкото може, аз вече съм изцяло във форума, онова нещо в което се беше превърнал няма как да се случи отново, само хубави неща от тук нататък.

НО, за да се случват хубави неща, трябва позитивизъм и писане. Сърдити хора, пишещи само и само да намерят косур на някой, когато не са в обичайния статус "Чукча читател, не писател", форум не правят :tup:

Лека нощ.
toparlak
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 2:15
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от toparlak »

Аз съм за това платената тема на Емо да се върне,ако разбира се самият той е съгласен.За мен като фен на такъмите това ми беше много интересна тема и определено ми липсва,както ми липсва и целият сомски форум,който е мъртъв в момента.Следя във фейсбук,но там е трагедия.Това може да се пусне и като отделна тема-анкета,който иска темата на Емо да гласува,който не я иска-също да гласува,ако потребителите в крайна сметка я искат-защо не.При наличието евентуално на тази тема,ако модераторите решат,че има комерсия в пост на Емо в друга тема,поста може да се премести в платената.Не познавам Емо лично и нямам някаква скрита цел.Според мен голяма част от атаките срещу него са на лична основа и от злоба,от която ние българите не можем да се оттървем.Медиите ни заливат с реклами,но всеки си има глава на раменете и не купува всичко наред нали.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от Emo-83 »

Смисъла на един спор,не е да излиза някой прав.Когато има такъв има и две полярни страни в която и двете са прави за тях самите.От всеки един спор,трябва да знаем,че има смисъл от него. Но има ли го между умни хора,всеки един трябва да възприеме и да се опита да разбере гледната точка на опонента.Защото неговата гледна точка е правилна за него,а твоята за теб.
Що касае моята особа и търговското в нея. Да признавам,че съм имал индиректни ползи от форума тук. Но това,което някой не иска да разбере,че аз винаги съм писал по един и същ начин,преди да имам интернет магазин и няколко години по-късно.
Никога не съм искал да стана модератор,който да се възползва от това за своя бизнес интерес. Дори бях на мнение,че никога няма да стана и не желаех това да се случва. Просто смятах,че ще мога да балансирам между приятели и всички останали участници с безпристрастие по темите.Абсолютна грешка е,да ми се вменява,че съм приел това решение с цел лична изгода. И за най-големия тъпак е ясно,че това може да е пречка,защото тук не отговаряш,само за своите действия,а и на всички останали.
Аз не мога да проумея едно. Как може да се радвате на факта,че във ФБ не оставало никаква информация и потърсиш ли я,не можеш да я намериш,а тук всичко си стояло.
ДА,точната думичка е,че си СТОИ,без никакво развитие! И какво от това,че някога са писани важни и интересни неща. Та те са прочетени многократно от всеки новобранец,за старите участници няма да говоря. И колко време,според вас могат да предизвиква интерес,стари неща.
Света се развива бе хора,риболова също. Това,което е актуално,като тактика и техника за рибите не е актуално днес.Как да ви обясня,че ако сома е вземал стръвно в 1-вите години,после е станал мнителен и му са се предлагали други изненади и монтажи. Ами,ако е така,както говорите,защо не си хващаме шараните с техниката от дядо ми.
Някак си ми се струва доста несериозно да си заравяме главата в пясъка,само за докажем правотата си,като сравняваме ФБ с един специализиран риболовен форум.
Моя конкретен въпрос е. По-добре ли е,темите да стоят празни,без никакво съществено мнение в тях или да има ежедневни и постоянни дискусии,наречени още спорове :!: :?:
Това може да прецени,самият собственик на форума,но от моя опит ще му кажа,че на стари лаври не се стои и развитие никакво няма. Казвам го от личен опит,защото съм един от доайените в риболова на сом,научил със своите общувания и писаници по форумите,хиляди хора на този тип риболов. Къде директно,къде индиректно.
Това е и причината,да съм постоянно в боя,защото и сега да попиташ модератора,Калинукс в техните среди и биваци се говори за мен с минала слава,а не с уважение за сегашните ми успехи.
Именно всички тези факти ме карат да се държа на ниво и да не се предавам в уловите,техниките и знанията си.
За това нека избягаме от това дребно говорене на смешни безмислици и всеки сам да си даде равносметка,кое е по-добре за него!
Аз моята обида,лесно мога да я преглътна. Защото зная,че съм Емо-83,а не Емо търговеца,който пише тук,сао и единствено за собствено облагодетелстване.
Вече се замислям за този Ицо,който си направи собствена тема, "Разкази от камилската долина",че е бил много прав да си направи такава,въпреки,че в нея има само и единствено глупости на един душевно болен човек,а не риболовец,търговец или както искате го наричайте.
Не приемайте моля ви,поста ми като оплакване. Това е едно споделяне за неща виждащи се от километри и от всички.
Хайде изчезвам,че ФБ ме чака. Но там единствено се забавлявам и успешно продавам и без мнения. Самия Калинукс,продава и рекламира там и не намирам това нещо за нередно,а напротив. Но вместо да му пиша на лични тук,ми е по-лесно да му напиша там,където всеки може да покаже своята индивидуалност на стената си,без правила. Там при мен е весело и пълно със хора,отново.
Успешен и спорен ден за всички,колеги и приятели. До.....скоро! ;)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от Emo-83 »

Пичове,собственика,никога не ми е отказвал платена тема. Нито преди,нито сега.
Въпроса е,че аз искам да пиша и в другите за мен интересни теми,но без да ми се слага етикет ТЪРГОВЕЦА,защото за мен всичко това не е търговия,а хоби и страст.
Бих посъветвал,всеки един човек,без той да ми е клиент,какво точно да си вземе и защо.......Не разглеждам хората,само,като пари.А той(клиента) има своя избор да го направи от където пожелае. Никой на мен не ми е длъжен за нищо и аз не съм обяснявал през годините всичко това с търговска цел.
Собственика,не е виновен за темата ми. Ако го помоля,не вярвам да ми откаже,но зная ли! Отдръпнах се,за да видя сам за себе си,може ли всичкото това да съществува и без мен. Ето,че може.
Но,ако видя,че хората имат желание да пиша,разказвам,показвам такъми и пускам клипове на всичките си улови,ще го направя.....стига да не чувствам вина,за проспиритета и атмосферата на форума!
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от toci23 »

pike написа:
Последните години в сомския се заформи групичка, която лека полека започна да отказва хора да пишат. Като за начало първият екип от модератори вдигна ръце и каза, че повече не може да се оправя с това. Аз тогава не можех да се заема и тъкмо да го заключа този форум и да се приключи се появи Емо, който пожела да модерира с още 1-2 колеги, само и само да не се затваря. ОК, съгласих се.

Една година по-късно и Емо не беше желан, почти всички се опълчиха срещу него.

От дистанция на времето, грешките които се случиха и се стигна до затварянето на сомския са, че като за начало не бяха изгонени хората, които поставиха началото и развиха простащината. То това не беше форум, а селска кръчма ... Това автоматично отказа сума хора да пишат, че как иначе.
Модераторите, колкото и да модерират оставят и не гонят, защото все пак са си една компания и е разбираемо. Не може да изгониш някои и утре да седнете заедно на маса и да се веселите.
Отделно тази активна група в сомския се деляха пък на по-малки групички, със съответните интриги и т.н.
Който и модератор да сложиш, той ще е или от едната групичка или от другата и ще си я толерира до някаква степен.

С други думи шах-мат, абсолютно обречен сомски форум без никакъв шанс за оправяне.
Съгласен съм със всяка написана дума,надявам се за напред да не се допускат такива грешки.Колкото до колегата Емо 83 -аз също не го познавам лично нито съм го виждал,дори сме се карали с него,но това което написах -за мен е самата истина.Извинявам се отново ако съм обидил някой :tup:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
karakudki
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от karakudki »

С много колеги споделихме много неща И тази година. Но станеше ли дума за форума... всичко е Пас. Не знам как ще върнете хората тук, камоли да споделят.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от Pike »

Много ясно, че сомския форум няма да тръгне току така, аз лично се надявам следващата година по някое време евентуално да се "отпуши".

То няма как да тръгне след това, в което се беше превърнал, трябва време да се размине горчивият привкус.
Да се очаква всичко да се оправи като с магическа пръчка е нереално. Затова си има и приказка, че лошото се помни, а доброто не.

От мен каквото зависи правя и ще правя занапред, ама сомове не ловя, така че не очаквайте да пропиша по темата :)

Всяко нещо с времето си, когато хората разберат (а те лека полека разбират), че нещата вече са различни, нещата ще се наредят :tup:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от Anton_65 »

пише се не пише се,риболова на сом тия дни си върви с някое друго ягънце за подсилване на китката като се кльонка :D
...
Photo-1154.jpg
Photo-1154.jpg (127.52 KiB) Преглеждано 10031 пъти
karakudki
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от karakudki »

Евала, е това ни сплотява 100% в крайна сметка. Споровете раждат истини, но масата прави Хората сродни и отзивчиви Хора. Аз лично съм в шок... толкова помощ и информация не бях получавал от регион Плд.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от quietriot »

karakudki написа:Евала, е това ни сплотява 100% в крайна сметка. Споровете раждат истини, но масата прави Хората сродни и отзивчиви Хора. Аз лично съм в шок... толкова помощ и информация не бях получавал от регион Плд.
Абе масите доста и разделят, щото лъсват циганиите на едни и косурите на други ;-)!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от Emo-83 »

Като цяло,ние сме една шепа народ в тази държава. Като добавим и културата,която имаме + вроденото ни злословие,завист и комплексарщина,никога наш форум не може да изглежда,като чужд....което е жалко!
Дори сега се говори за лични качества,а не за рибите,такъмите или там за каквото е определен един форум. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от Pike »

И аз мисля, че няма смисъл само да разтягаме локуми в тази тема. Каквото имаше да се казва, каза се.

Ако някой има още нещо за казване, може да го стори до утре, защото смятам да заключа темата.

От там насетне, на който му се пише за неща свързани с риболова на сом, добре дошъл е, а локуми има в близката сладкарница.

:tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: риболов за сом

Мнение от quietriot »

quietriot написа:
karakudki написа:Евала, е това ни сплотява 100% в крайна сметка. Споровете раждат истини, но масата прави Хората сродни и отзивчиви Хора. Аз лично съм в шок... толкова помощ и информация не бях получавал от регион Плд.
Абе масите доста и разделят, щото лъсват циганиите на едни и косурите на други ;-)!
Всъщност баш масите убиха този подфорум , повечето ядяха и пиеха на една маса и после си лаеха зад гърба....пък винаги имаше добри душици, които донасяха , какво са казала за теб зад гърбът ти и доста приятелства си е......ха майката. :lol:

Та аз неочаквам този подфорум да живне със старите муцуни, те повечето одавна не четат форума даже....
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: риболов за сом

Мнение от Pike »

quietriot написа:... Та аз неочаквам този подфорум да живне със старите муцуни, те повечето одавна не четат форума даже....
Аз и не искам, ако става дума за онези муцуни, които доведоха форума до затваряне.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”