Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от Pike »

За съжаление през последните години, когато така по медиите са отразявали уловен голям сом, в крайна сметка, от уста на уста се разбира, че е уловен с бракониерски похвати. Поне на мен ми е направило такова впечатление.
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от tyofata »

Господ да го убие тоя къде измисли тоя ток!
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от Emo-83 »

pike написа:За съжаление през последните години, когато така по медиите са отразявали уловен голям сом, в крайна сметка, от уста на уста се разбира, че е уловен с бракониерски похвати. Поне на мен ми е направило такова впечатление.
Всеки се стреми да улови голям сом. А тези,които го правят по нормалния начин,веднага се разбира за това,до най-малката подробност. Единствено,се спекулира с истинските килограми на рибата. Но все пак,начина е да кажем спортсменски.
Почти на 90% от уловите в които се обявява огромна риба,без свидетели,а само меренето на кантара......има нещо гнило. Я сома е ударен от харпунджия,предишния ден! Или е клъвнал за зъл Хамстер,както при Мишо Царя и ред подобни истории.
От опита,като риболовец и многото ми случки,заявявам,че няма такъв риболовец,който да запази спомена и улова на трофей,само за себе си. Самото улавяне на рибата носи,своите трайни спомени. За това,спортсмена разказва най-много за тях.
Тези,които не са уловили сома на разрешено за всички място,могат да прикрият това,но пак се разбира то някога се разбира.
А при ток,мрежи,харпуни и даули,никога не се разказва подробно,конкретното улавяне на рибата и липсват всякакви свидетели,освен участниците в улова.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от kalinux »

Е, има и доста риби около стоте, които се хващат всяка година по реката. Просто хората се прехранват от това и нито им е до форуми, нито до ФБ.
С внимание към детайлите
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от Иво Ломски »

Глад и простотия. Истината е че (при нас) Дунав опустя. То градовете и селата опустяха в северозапада..., та рибата ли. Едно време не можеш да преброиш лодките с рибари, които влизаха вечер в реката. А риба имаше та имаше. Няма да забравя какъв кеф беше да си на реката рано сутрин - където и да погледнеш, риба играе и гони.
Сега са останали няколко рибари, които правят всичко, за да хванат нещо.
Железни врати, дигите и безконтролното положение доведоха до нарушаването на био-равновесието и намаляването на рибата в реката.
Риболова на кльонк там е отживелица!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от Emo-83 »

kalinux написа:Е, има и доста риби около стоте, които се хващат всяка година по реката. Просто хората се прехранват от това и нито им е до форуми, нито до ФБ.
Не отричам това. Но ние говорим за спортсменски способи,а по Дунава,малко такива са останали. ;)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от kalinux »

И аз за кльонк говоря. На винтери и други уреди се ловят още повече.
С внимание към детайлите
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от tyofata »

Иво Ломски написа:Глад и простотия. Истината е че (при нас) Дунав опустя. То градовете и селата опустяха в северозапада..., та рибата ли. Едно време не можеш да преброиш лодките с рибари, които влизаха вечер в реката. А риба имаше та имаше. Няма да забравя какъв кеф беше да си на реката рано сутрин - където и да погледнеш, риба играе и гони.
Сега са останали няколко рибари, които правят всичко, за да хванат нещо.
Железни врати, дигите и безконтролното положение доведоха до нарушаването на био-равновесието и намаляването на рибата в реката.
Риболова на кльонк там е отживелица!
Най лошото в нашия северозапад е че не бедни А богатите бият с ток.Точно тези който биха могли да пазят Дунава.Горе по Видин имаме колега(запален по кльонк)граничен полицай та горе долу ги тормози ама да имаше повече като него.А по Лом е катастрофа там и катер нема.
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от Плашилото »

И не разбрах защо богатите трябва да пазят Дунав?Те си пазят парите и затова са богати.С тези пари ще отидат на Ебро,примерно и пак ще си направят кефа.Ние,които оставаме тук ще се ,,наслаждаваме,, на обрания бостан!
И не съм съгласен с мнението че причината за липсата на сом са пак богатите.Риболовците от тая група се броят на пръстите на едната ръка.С ток избиват рибата богати,средна класа и бедни.Явлението е масово и неконтролируемо.Във всяко село има хора ,биещи с ток и те се знаят от всички местни,а и те не са богати.
И не вярвай,че граничния полицай тормози токакджиите.Попитай го колко от тях е хванал докато бракониерстват.Сигурен съм в отговора на 100%-нито един.Ако съм сбъркал и с 1% ще се извиня.Това са ,както и ИАРА хора интересуващи се само от авантата и от кинтите.Това е истината и затова и резултатите от ,,борбата,, с бракониерството са такива.
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Хванат сом на Дунав, дълъг 3.25 м. и с тегло малко над 200 кг.

Мнение от tyofata »

Плашилото написа:И не разбрах защо богатите трябва да пазят Дунав?Те си пазят парите и затова са богати.С тези пари ще отидат на Ебро,примерно и пак ще си направят кефа.Ние,които оставаме тук ще се ,,наслаждаваме,, на обрания бостан!
И не съм съгласен с мнението че причината за липсата на сом са пак богатите.Риболовците от тая група се броят на пръстите на едната ръка.С ток избиват рибата богати,средна класа и бедни.Явлението е масово и неконтролируемо.Във всяко село има хора ,биещи с ток и те се знаят от всички местни,а и те не са богати.
И не вярвай,че граничния полицай тормози токакджиите.Попитай го колко от тях е хванал докато бракониерстват.Сигурен съм в отговора на 100%-нито един.Ако съм сбъркал и с 1% ще се извиня.Това са ,както и ИАРА хора интересуващи се само от авантата и от кинтите.Това е истината и затова и резултатите от ,,борбата,, с бракониерството са такива.
Имах в предвид че човек когато е постоянно пребиваващ в дадена зона на Дунава и е човек с възможности,положение и т.н. би могъл да го приеме като лична кауза.Пример Козела на Ивайловград.С тия дето са от село мога и аз да се оправям ама какво да направим на полицейски шеф.Ако чакаме ИАРА,институции или държава да си свърши работата сме го заминали.Абе аз през хора(сериозни)исках да ме назначат в ИАРА без заплата,без пари за бензин за моя сметка да обикалям- НЕМОЖЕ.Нямало такава практика.
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”