здравина на влакно

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от bobopeli »

Trofei написа:
Вече 20 години не могат да направят супер-брайдове.Опитват,но не могат а фактите на тестовете го доказват.Нали не си мислиш,че споменатите проблеми в темата са единични?Човека писа на Морис,която всъщност е английска фирма,а не японска!И какво получи?Нищо,само дрън-дрън.Та това са фактите! :idea:
Дотук разбрах че японците не могат :D въпреки че точно японската Mitsui Chemicals е един от световните лидери за производство на UHMWPE с оборот от 15 милиарда щатски долара.
Кои са качествените супер-брейдове?
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Trofei »

Не могат,защото едната "японска" фабрика е Английска-Морис и нямат технология-патент за да направят от по-скъпата пластмаса с ултра джи-джи-биджи от супер-здравите нишки. :wink:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Trofei »

bobopeli написа:Дотук разбрах че японците не могат :D въпреки че точно японската Mitsui Chemicals е един от световните лидери за производство на UHMWPE с
Докажи го! :idea: С някоя японска марка Брейд,която е по тази технология? :roll:
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от bobopeli »

Trofei написа: Докажи го! :idea: С някоя японска марка Брейд,която е по тази технология? :roll:
Нали се разбрахме че япончетата са неможачи :D правят каквото могат и толкова :D

Кои са супер-брейдовете?
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Trofei »

bobopeli написа:
Trofei написа: Ха-ха,ти какво очакваш да ти каже японеца,че РЕ са по-слаби линии от Динема.
е UHMwPE влакно ( Полиетилен със Свръх Висока Молекулярна Маса ), разработено от DSM в Холандия.
bobopeli написа:
Trofei написа: Докажи го! :idea: С някоя японска марка Брейд,която е по тази технология? :roll:
Кои са супер-брейдовете?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от tommy12 »

Здравей, това което си написал не е вярно, някъде си чел нещо но имаш откъсъчни верни неща, като цяло нищо не е вярно! :D
Динема и спектра това са двата полиетиленови материали от които се правят плетените влакна. ПЕ влакната също са плетени и са направени от динема или спектра материал, няма ПЕ влакна които да не са плетени!
Ето ти пример за Японско влакно, което е направено от спектра материал Sunline Cast Awayтова, влакно е хибридно 8 нишково, 4 нишки монофиламент и 4 спектра.
Ако искаш още примери ще ти дам, но можеш и сам да ги намериш online.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Trofei »

tommy12 написа:Здравей, това което си написал не е вярно.
Е!Сам човек не може да знае всичко! :wink:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от sestrata »

tommy12 написа:... няма ПЕ влакна които да не са плетени!
Малка корекция. Има такива PE, които не са плетени, а нишките са слепени. Ползвам Duel Armored F+ pro в размери #1.0 и #0.8 - по-твърдо е от оплетката и много удачно влакно за бейткастинг! :)

http://japantackle.com/lines/duel-armoredfplus.html
IMG_20161014_183717.jpg
IMG_20161014_183717.jpg (125.14 KiB) Преглеждано 3620 пъти
IMG_20160621_110813.jpg
IMG_20160621_110813.jpg (83.1 KiB) Преглеждано 3620 пъти
IMG_20160621_110827.jpg
IMG_20160621_110827.jpg (45.05 KiB) Преглеждано 3620 пъти
...
IMG_20160621_110928.jpg
IMG_20160621_110928.jpg (91.92 KiB) Преглеждано 3620 пъти
IMG_20160622_054933.jpg
IMG_20160622_054933.jpg (93.29 KiB) Преглеждано 3620 пъти
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от hkoko »

А бе хора вие с вашите химични формули направо в космоса отидохте.А аз си мислих ,че в гората на водата и кеф и пълен релакс,а то и това наука било.А ми от личен опит купих си това китайче:
https://www.aliexpress.com/item/500M-8X ... 57e0&tpp=1
на 25 либри.През тази лоша , скучна и дълга зима реших да направя някои тестове.С два възела които ползвам почти винаги /поломар/вързах метър от кончето за кантара.Резултата беше скъсване м/у 6-6.5 килограма няколко пъти /за по сигурно/над възела.За диаметъра не знам но за килограмите добре.Ще го оставя за спининга да моря щуките,но за тролинг ще си взема по здраво/пак от същото/.За флурокарбон пробвах с един на /Бъркли 0.45 лидер на 25 метра ролката/ лятото една 2кг щука го резна на брега за секунда.Сега на кантарчето издържа м/у 5-6 килограма няколко пъти /за по-сигурно/От това какви изводи трябва да си извадя ???Преди имах влакно на тази фирма сега и повод и дотук с тях.За мен това е истината ,вземаш мериш и кое колко издържа на практика а не на реклама.И това кое къде е направено и с какво има ли такова голямо значение освен финансово.Вярно е че има и много хубави неща които са скъпи и си струват парите ,но има и много скъпи които са само реклама,и обратното за евтините.Поне аз мисля че в такива теми трябва да кажем кой какво е имал и е доволен от него или обратното.Да пишем за реални диаметри издържливост и цена.А не да се правим в много вещи в познаването на материалите и никой да не разбира за какво си говорим.
Аватар
robber_79
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 18:39
Местоположение: UK
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от robber_79 »

[quote="Emo-83"]Те могат да ни направят убийствени брейдове,влакна,въдици и макари,но не желаят!

Че какво не им харесваш на макарите и въдиците :D
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: здравина на влакно

Мнение от kalinux »

Когато мерите здравината първо премерете точния диаметър.
С внимание към детайлите
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от yuri todorov »

А трябва ли, всичко това!
Ловете риба и се забавлявайте, вместо да мерите диаметри и т.н...

:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от petrov7777 »

Дотук прочетох от 10 кладенеца вода , нишки ,слепени , нанофили , полиетилени, пласмаси ,и какви ли не химии как един не каза аз съм довплен от това влакно , досега с какво ловихте с шивашки конци ли и изведнъж японцоте били по лоши от китайските това излезна от всичките писания , вместо да се забавляваме с риболова испадаме в някакви безмислини спорове.
Мисля че интернета идва малко в повече на някои и колкото повече четеш толкова повече се объркваш .
Ако някой се засегне моля да ме извини.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от Emo-83 »

Всеки пазарува това,което харесва. Това е причината,всеки да хвали това,което има и ползва.
Но подобни мнения не са компетентни,а в повечето случаи пристрастни.
В риболова и не само в него,познавам малцина хора,които са били реалисти и да споделят на глас......"Прецаках се!"
За да може човек да дава,компетентно мнение,трябва да пробвал много и различни фирми на този продукт. И само времето показва,дали той е бил здрав и успешен.
Като любител риболовец,но и като търговец на различни продукти имам привилегията да опитвам повече неща и от там да вадя по-безпристрастни мнения.....според мен! Не ми пречи да ви предлагам,цялата тази гама,която вие посочвате,но нямам намерение да се излагам.
В момента имам на разположение,една счупена въдица. Взех я за да я рекламирам,защото много ми хареса и исках да ви я предложа,като вариант. Обаче с нея не успях да вдигна под 4кг. ракия......върха се счупи на две. :shock:
Сега няма да спомена марката(не е колегиално),но никога няма да я предложа на клиент или приятел.
Точно за това смятам,че съм доста по-безпристрастен от повечето тук.
До сега не съм видял,нито един да си вземе,каквато и да е марка кола и да не я хвали.....Той в крайна сметка я е взел,защото това са му били възможностите и вкусовите качества.
Преведено за лодки и такъми,важи същото. Не може да си се возил в една или две и да величаеш,само своето,оплювайки чуждото.
За това постовете ни тук е редно да започват така........."Взех този брейд,защото мисля така и така в този момент"......или както се изказва,Спокомиро......с аргументи!
Това е отговора и на въпроса,какво не харесвам на въдиците и макарите! Харесвам ги,щом съм ги купил. Но зная,че те могат да бъдат "Добри,подобри и по-добри"!
Нима не могат да ни предложат един безупречен сонар. Разбира се,че могат,но какво ще последва от това!? Всички ще си го купим и ще приключим с покупката на нови. А това е бизнес и ние всичките с хобито сме каракуди,които кълвем и без стереопор. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: здравина на влакно

Мнение от petrov7777 »

От моя скромен опит разбрах че всички влакна като нови са перфектни ,мисля че тук трябва да обърнем повече внимание на бързината на гниене и изхабяване на влакното .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”