Атака с опашка?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от vestel »

kalinux написа:
vestel написа: Айде сега другия сценарий - аз нямам изваден сом за опашката но имам 2-3 броя хванати за устата но за сметка на това със рани в областа на опашката и това се случва при повтаряне на удара. А за уплашен сом ... преди 2 години на Монтана Иво чопа и Манолев пробват от брега воблери ... на колесара имат вързан сом канджосан преди 2-3 часа преди това ... е толкоз страх го беше че налапа пак воблера ... и аз не повярвах на очите си но е факт с много свидетели - от страх ли е от глад ли е или от злоба ... сомска му работа :lol:
А защо си мислиш, че раните са от твоя воблер. Десетки воблери минават по едни и същи маршрути, докато се хване една риба.

А това, че се озлобява вързан сом аз също съм го виждал (глъна и изплю рибката), но това не го прави по-малко мнителен в естествената си среда.
Аз не мисля а наблюдавам и по принцип повечето който ме познават аз влача наопаки когато всички март април бяха на ивето пред бориславци аз и още 1-2 лодки бяхме в каньона и си хванахме сом на размери по голям от плиткажа ... въпреки че логичното е да си в плиткажа поради куп причини, но понеже мразя навалица от неорентирани атоми бягам на далеко, а и тогава наблягам на картографията и ракията :wink: а съвкупността от случки с други воблери различни от мойте ми се вижда малко като шанс 1:1000 - същото беше и тази година на Студения - всичко мачкаше водораслите покрай острова а аз се наврях в каньона и пред стената - резултата беше поразителен - причината беше пак не толкова риболово колкото картографията но се отрази добре - така че тази теза за друг минал воблер през тази риба каде ме атакува да го забравим, още повече че ме повтаря а не удар и се е хванала ... дай нещо по-релно :tup:
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от hkoko »

Преди около десетина дни на Жребчево хвана ли ? Дори и дедовия.Питам защото ние едвам хванахме малко костур за стръв на колега.И всички лодки обикаляхме без да се застояваме из целия остатък от язовира.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от vestel »

hkoko написа:Преди около десетина дни на Жребчево хвана ли ? Дори и дедовия.Питам защото ние едвам хванахме малко костур за стръв на колега.И всички лодки обикаляхме без да се застояваме из целия остатък от язовира.
Зависи какво значи хвана ли ;)
На тролинг в петък една бала риба 1.400 на 13м на Венци на сагата смъкната с топуза ... горката цял слетобед се е возила и неможе да откачи щипката, при вечер една бяла 1.800 пред средните садки на джиг и 2 малки 300-400гр. в събота капо - цял ден влачих от 2м до 16м воблери един удар само (сомски) на халко 8+ лопата на 30м. някъде 5.50-6м В неделя до 18м смъквах нищо - един колега хвана едно бебе на телденсъра ... и кът фанах дъно в 12:30 и сбрах тролинг пръчките и заковах една бяла на джиг 3.200 в залива след средната садка - сбрах багажа и черта :wink:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

vestel написа: а съвкупността от случки с други воблери различни от мойте ми се вижда малко като шанс 1:1000
Значи си сигурен, че не ти е удрял същия сом преди това на други воблери или дори на същия (но при други условия)? То и аз не вярвах на очите си като ми повърна стръвта от сутринта, в съвсем друго място на язовира, ама е факт. :lol:
С внимание към детайлите
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от vestel »

kalinux написа:
vestel написа: а съвкупността от случки с други воблери различни от мойте ми се вижда малко като шанс 1:1000
Значи си сигурен, че не ти е удрял същия сом преди това на други воблери или дори на същия (но при други условия)? То и аз не вярвах на очите си като ми повърна стръвта от сутринта, в съвсем друго място на язовира, ама е факт. :lol:
Хах признах те вече ... аз си мислех че си познавам воблерите и знам бройки и колко са от модел и цвят се дублират но щом има и такива каде си познават и стръвта след като е ядена и повърната вече съм по-спокоен :lol: :lol: :lol: таз вечер няма да си пия хапчето :wink:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

vestel написа:има и такива каде си познават и стръвта след като е ядена и повърната вече съм по-спокоен :lol: :lol: :lol: таз вечер няма да си пия хапчето :wink:
Вземи си хапчето, защото знаех че е ударила на мойта въдица, а не на колегата, въпреки че ползваше същата стръв. :lol: И даже знаехме приблизително кога е ударила точно тази риба, защото имаше много удари в този ден. :wink: И повярвай ми - всичко е много елементарно за обяснение.
С внимание към детайлите
GoldstaR
Мнения: 72
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 19:48
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 27 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от GoldstaR »

Сом във водата не се плаши от НИЩО!Имам много случай вързан сом в водата влизам при него и веднага хапе.Минавам с блесната на един метър и моментално я удря.Имам и случаи в който блесната ми е изфръквала на повече от метър над водата при удар на сом.Ето и и как стана: С приятел бяхме се разбрали за риболов беше май месец. Тои беше на местото може би един час преди мен и беше хвърлял през това време.С пристигането го питам има ли ? Тои ми отговори не нищо и седна да запали цигара.Тогава аз застанах на неговото место и почнах да хвърлям - целехме плитчина около 1 метър дълбочина .Не знам дали бях направил 5 хвърляня когато на поредното при падането на блесната в водата блесната изфръкна на метър и повече от водата.Това ако не е удар с опашката не знам какво е.ОСВЕН да я е налапал и след това да я е изплюл като фонтан право нагоре? След 2 хвърляня рибата се закачи на 30/35 сантиметра от края на опашката имам и снимки но показват местото...30 кг беше рибата пуснат на същото место.Тая риба затова е интересна защото никога не знаеш какво може да направи.Който каквото иска да говори Аз знам какво съм видял с очите си и хората около мен също жалко че не пишат в форуми....Наслука на всички сомаджии.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от vestel »

kalinux написа:
vestel написа:има и такива каде си познават и стръвта след като е ядена и повърната вече съм по-спокоен :lol: :lol: :lol: таз вечер няма да си пия хапчето :wink:
Вземи си хапчето, защото знаех че е ударила на мойта въдица, а не на колегата, въпреки че ползваше същата стръв. :lol: И даже знаехме приблизително кога е ударила точно тази риба, защото имаше много удари в този ден. :wink: И повярвай ми - всичко е много елементарно за обяснение.
Това с живата стръв и постояно да бърникам във тенжарата със дървената лъжица и да одя по нощите да плаша рибите вместо да си пия ракията на бивака нещо не ми допадна, да не говорим кът забрайх 2 костура у кофата една седмица и съ сплуха че и кавга с комшията спретнаха ... не е моя риболов, а и при него сома не иска да плющи с опашка като при спининга и тролинга :lol: ... може и капо да съм ма само гуми и пласмаси ще ползвам :wink: А хапчето ей ся го гълтам и почвам да гледам тук ко ще става в бъдеще ... ще има ли клип с опашки или само шъ триим клавиатурите :lol: :lol: :lol: Одъртях бре не ми се влиза в ролята на Дон Кихот но ще наблюдавам от близо кого ще го изплющи мустакатия :D
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Fishh »

Eдин въпрос , хванат сом към 10кг вързан няма и минута и веднага пускам воблера с които е хванат покрай него и тръгва със уста да взима а не със опашката. При положение че се е хванал на него не тръгва да го гони,зашеметява ам да го яде ?
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от koko7784 »

Ти като си ядосан на някой който те е ударил ще го зашеметяващ ли или ще го убиваш?
Пак си говорите вашите неща :idea:
При наличието на един дразнител е нормално да атакува с уста.
Вече многократно уточнихме че опашката се ползва основно в плиткажа с ято с малки рибки!
Също ползва опашка когато е много раздразнен.
Процентите уста/опашка са 90/10 примерно така че нормално да се вижда рядко!
Аватар
shrike
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 14:36
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от shrike »

Истината според мен колеги е, че упорито се опитваме да намерим топлата вода :lol: !
Порових се и аз из нета...няма как при толкова снимков, филмов и друг материал да няма едно едничко клипче/доказателство/ с въпросната атака за която спорим! При толкова много случаи на извадени риби за опашката съгласете се ,че няма как да не е заснет поне един случай на подобно поведение на сома спрямо примамката или каквото и да е! Твърдите ,че напада така в плитчините-явно напада и единичните воблери и др. монтажи след като ги вадим така чат пат. Как така не е заснето?!? Ми на клипа презентираш примамката madcat примерно има сигурно 50 атаки...е как един не я перна с опашката?!? Докато някой не извади доказателство мисля,че няма смисъл да се спори по този въпрос. Пък всеки да си вярва в каквото ще :D .
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

GoldstaR написа: при падането на блесната в водата блесната изфръкна на метър и повече от водата.Това ако не е удар с опашката не знам какво е.
koko7784 написа:Вече многократно уточнихме че опашката се ползва основно в плиткажа с ято с малки рибки!
Също ползва опашка когато е много раздразнен.
Добре де, колеги, след като сте толкова убедени, че атакува с опашка в плиткажа, след като сте го виждали с очите си перфектно, вероятно не сте единствените в света свидетели на това. Как пък досега не се намери нито един клип, на който да се вижда ясно как нарочно удря с опашката, а не е случайно срещане със стръвта? А пък да не говорим за зашеметени рибки, за които така убедено твърдите.
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

Shrike ме изпреварил вече. :D
С внимание към детайлите
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от koko7784 »

shrike написа:Истината според мен колеги е, че упорито се опитваме да намерим топлата вода :lol: !
Порових се и аз из нета...няма как при толкова снимков, филмов и друг материал да няма едно едничко клипче/доказателство/ с въпросната атака за която спорим! При толкова много случаи на извадени риби за опашката съгласете се ,че няма как да не е заснет поне един случай на подобно поведение на сома спрямо примамката или каквото и да е! Твърдите ,че напада така в плитчините-явно напада и единичните воблери и др. монтажи след като ги вадим така чат пат. Как така не е заснето?!? Ми на клипа презентираш примамката madcat примерно има сигурно 50 атаки...е как един не я перна с опашката?!? Докато някой не извади доказателство мисля,че няма смисъл да се спори по този въпрос. Пък всеки да си вярва в каквото ще :D .
Че не спори щом не искаш!
Сто пъти ви казах че четете/гледате избирателно!
На клипа на Салмо ясно се вижда че ползва опашка!
На тези с попера също :arrow:
Това че си завирате главата в пясъка си е ваш проблем.....
.
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от magiosnika »

Естествено, че няма нищо документирано,снимано или споменавано :lol: :wink: Това само Кокича го вижда по Маричката :D Кокич,когато аз качвах снимки у форума ти нямаше регистрация бре джанъм :mrgreen: Модераторите не смогваха да ми трият снимките, че не били естетски :D Ма аз от фотография не разбирам,порови се назад по темите все ще е останала някоя качена от мен риба :oops: :mrgreen: Единият сложил сом 1.60 в леген 1 метър и се чуди що изхвърлял рибките с опашка от легена, па другият представя всяка риба закачена по тялото, като некакъв супер феномен :lol: Вестел, как така реши,че всички стържат край острова на студения и аз не знам. Да не си учил патология,че да знаеш от кога са дадените рани и как са придобити :lol: Стига глупости, има установени норми и трябва да се придържаме към тях :idea: Това е спортен риболов и е за спортсмени :idea: Преценено е, че не е коректно да се признават за уловени, всички риби закачени извън устата. В Свиленград сомовете сигурно атакуват с опашка,перки и бият главички, но само и единствено там :lol: За целият останал свят това не е така :D
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”