Атака с опашка?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от koko7784 »

Фокусник достойно заместващ Троли с глупости :wink:
Айде тогава покажете клипове които доказват че сома не ползва опашка за да убива !
Много спортсмени тука ама май по спортно ходене 15000 км. :mrgreen:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

Малко почивайте, че темата почва да излиза извън контрол. :D
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

Само без лични нападки. Отключвам темата, въпреки че за мен е изчерпана.
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

Колкото са по-мудни или предпазливи рибите, толкова по-често това се вижда. Това ми е втория такъв случай, първият беше юли, една риба около 20кг по същия начин. Говоре ми вие за удари с опашки колкото искате. Доказателства няма и няма да има. И това го потвърдиха двама мои приятели риболовни гидове от Франция и Белгия. Единия всъщност е същия този, който прокара идеята за разговори между сомовете преди около 7-8 години.
DSC_1524.JPG
DSC_1524.JPG (161.14 KiB) Преглеждано 3956 пъти
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

batzeto написа:А защо бият с опашка , само пролета и то само в плиткото колеги ?!?!?!? :lol: :wink:
Кой ти каза това на теб :!: :?:
На Франко му направих два клипа на 25м. дълбочина(там където бяхте тази година) през юли месец. Хвнах два сома за един ден за опашката на влачене. Кога станахте тролингисти,кога ви почерня задника! Много пък случки се оказа,че имате! Даже повече от всички стари риболовци...мене ме зарежете. Имало е време,когато съм мислил,като вас. Да не съм бояджия, та си промених мнението...днес от Левски, утре от Цска. Сто пъти по-изгодно ми е да потдържам,вашата теория и моята в началото на тролинга.
Баце,чета ти всичките постове. Защитаваш една теза сляпо и без да се замислиш за другата теория и кой,какво говори! Нали сте си от един бивак и пиете една ракия...този е принципа. Смяташ ли,че тези хора,които пишат тук,нямат случки!?
Сляп сом и ние сме слепи,ненужна опашка,бягане като луд от стръвта....все неверни и спекулиращи примери. Той сома бяга и от кльонка ти, защото е по-умен от половината,които пишат за него.
Крокодила, бие ли с опашка!? Или и тя му е дадена само за плуване.
Къде видяхте някой да казва,че сома се храни с опашка или,че атакува по-често жертвата си с нея.

Всички знаят,че съм приятел с Томахавката. Но това не пречи той да има различно мнение от моето, За това ще спорим с доводи. Не може едната теза да отхвърля другата,защото нямало ясен клип. Я ми посочете един изследовател на сома от Б-я,а после от чужбина....Сабанеев ли!?

Яйца и дрън-дрън,ярина! Ми едно яйце не можеш да счупиш на сухо с двете си силни ръце,ако го натискаш с еднакво налягане.......това поне сме пробвали,като деца.
На всички риболовци пожелавам много здраве и късмет през 2018г.
Пожелавам също така, по-малко риби за опашката, този така излишен орган на сома, който го използва единствено за страх и бягство.
Живи и здрави всички.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от batzeto »

Кой ти каза това на теб :!: :?:
-Никой , гледам ,чета ,виждам !!!
Кога станахте тролингисти,кога ви почерня задника!
-Отдавна не съм тролингист, това не значи ,че нямам мнение !!!
Много пък случки се оказа,че имате!
- Да сме живи и здрави ,ще имаме
Даже повече от всички стари риболовци...мене ме зарежете.
-Това за стари и млади го заеби , живееме в друго време . Кога сте ловили вие по язовирите е имало риба , сега е друго !
Баце,чета ти всичките постове. Защитаваш една теза сляпо и без да се замислиш за другата теория и кой,какво говори!
-Защитававам това в ,което вярвам !
Нали сте си от един бивак и пиете една ракия...този е принципа.
-Ракия не пием ,да не кажем нищо !
Смяташ ли,че тези хора,които пишат тук,нямат случки!?
-Смятам ,че тези които ги нямат тези случки са в пъти повече !
Сляп сом и ние сме слепи,ненужна опашка,бягане като луд от стръвта....все неверни и спекулиращи примери.
-За това има доста клипове ! Още не съм видял клип подкрепящ твоята теза , освен няколко , които са в плиткото и опашката излиза над водата и евентоално може да станат нещата. Но в дълбочина налягането е друго ииии......
Той сома бяга и от кльонка ти, защото е по-умен от половината,които пишат за него. е
-Може ,още съм малък да знам :D
Крокодила, бие ли с опашка!? Или и тя му е дадена само за плуване.
-Крокодила не е сом :D
Всички знаят,че съм приятел с Томахавката. Но това не пречи той да има различно мнение от моето, За това ще спорим с доводи. Не може едната теза да отхвърля другата,защото нямало ясен клип.
-Без доказателства спора е безмислен. Само с доводи пак няма как :D
Я ми посочете един изследовател на сома от Б-я,а после от чужбина....Сабанеев ли!?
-Ти си с доста опит , надявам се някой ден да направиш клип и аз публично се извинявам /въпреки , че кой съм аз да се е..а :lol: /
Яйца и дрън-дрън,ярина! Ми едно яйце не можеш да счупиш на сухо с двете си силни ръце,ако го натискаш с еднакво налягане.......това поне сме пробвали,като деца.
-Не си спомням да съм казал за чупене с две ръце !!! Слагаш яйцето в един чорап и му биеш един шамар с една ръка . Правиш същото но под водата ,какво му сложното :D

Не се заяждам , просто изразявам мнение !!! Както би трябвало и другите бомбета /като мен :D / от форума да си казват мнението ,а не да се притесняват от старите кучета :wink:
Весели празници на всички !!! Живи и здрави да сте всички .
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от petrov7777 »

Мисля че всеки е чел за сома който го хванах двапъти за две минути

Първият път като съкъса и , като хукна да бяга от страх едвам го докопах за опашката.

За мен този сом беше излезнал на лов с всички средства имах чувството че и трети път щеше да удари , а има и провокирани сомове ,ама тая теза бяга от страх ми се вижда смешна
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от batzeto »

Добре де , а от какво бяга !!!
От съмнение ,така по задоволително ли е :lol:
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от petrov7777 »

Това че не иска да вземе не значи че бяга , а мисля че ти не можеш да го провокираш, ако всеки сом се хващаше до сега да са свършили,
Тук някой бърка понятието бяга с незаинтересованост
Някой снимал ли е как бяга сом 100 метра крос
Това е същото пак няма точни снимки за боя с опашката , ама се хваща за опашката.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”