Списък на екипировката за риболов с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Имаме такова и бачка 99% от времето,вьрзано ни е за майла и няма грешка.В открито море не ти дава приблизително местоположение / северно от нос Калиакра да речем / ни ми пляка координати които мога да ползвам ако го е закьршил брата.
След по-малко от седмица трьгвам през океана та ше го пробвам това дали работи на 3000 километра в морето,до момента е безотказно в границата 200 километра от брега.

Е ви примерно какво дава.

SPOT Check OK.
ESN:0-7358899
Latitude:44.3709
Longitude:-124.4812
Nearest Location:not known
Distance:not known
Time:08/26/2008 19:27:43 (GMT)

Кликай долу на линка

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&g ... &z=12&om=1

Това е информацията която получаваш на майл който регистрираш сьс закупуването на тоя джаджа.С всяко натискане се получава това инфо и е много важно да е ОК,ако пише ЕЛА СИ МЕ ВЗЕМИ.............или ПОМОЩ звьня на бреговата охрана с координатите които е пратил на майла.
Ако го закьсаш и натиснеш да праща 911 сигнал за помощ който пристига в някакьв центьр / май сьщия в който е регистриран и EPIRBa ни / и те пращат помощ ма друго си е АЗ да им звьнна. :twisted:
Go BIG or Go Home!
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Цената е еднаква навсякъде в Европа - 199.99 евро. Изключение се прави само за членовете на клуб Бъкари.

Адаш, питай ме за следното нещо което още не си виждал:
Изображение
Цената е еднаква навсякъде в Европа - 1599 евро. Изключение се прави само за членовете на клуб Бъкари.

Пен, мерси за инфото. Виждал ли си световната карта на покритие от спътниците?
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

SELVA написа: Адаш, питай ме за следното нещо което още не си виждал:
Изображение
Цената е еднаква навсякъде в Европа - 1599 евро. Изключение се прави само за членовете на клуб Бъкари.
Адаш, това нещо ако се монтира на каяк, как се управлява и колко тежи и каква му е консумацията - демек каква батерия за колко време ще го върти и със каква скорост?


Тук един мой познат слага минкоти на рула с дистанционно управление за под 600 лири с акомулатора:

http://www.stealthdrive.co.nz/uk/pricing.html

Аз го пробвах. Голям кеф е за язовир.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

SELVA написа:Пен, мерси за инфото. Виждал ли си световната карта на покритие от спътниците?
Чел сьм отзивите за това,говорихме с хора които го ползват,изчетохме им сайта на тия и какво ли още не.Така на изуй гащи далаверки от който може да ми зависи живота аз не купувам.Не е за 160 $ или там колкото беше,номера е да не извади акьла на някой ако прати грешно инфо.

Това трябва да бачка на 2/3 от Калифорния до Хавай или грубо 3000+ километра от континента.Ще го метна сутрин и вечер по едно ОК да знае брата как вьрвим и за кьде му трябва прогноза за времето.Като клекне и спре да предава караме на сателитен телефон само както и на EPIRBa.Като се пребера ще ви кажа ако искате и точните координато на които е клекнало това.

Тая гад ползва нискоорбитни сателити / по спомени,да не скочи сега някой / каквито ползват и някой от сателитните телефони / Глобьлстар май както и Иридиум :roll: / и би трябвало да има доста добро покритие из океана.Сателитния телефон няма грешка и ако това се качи на сателита на Иридиум ще покрива цял свят..................което вас с тия каяци / обиждам на каяци вече :wink: :lol: / ич не ви дреме.

С 2 думи кое му е доброто.3 настройки има който мен ме интересуват - ОК,ЕЛА СИ МЕ ВЗЕМИ,ПОМОЩ.Пьрвата и втората ги получаваш на майл,като си ОК е ясно,като получиш нещо от рода на ЕЛА СИ МЕ ВЗЕМИ / това ти си решаваш какво да пише / просто гледаш кьде са координатите,сьбираш приятели и отиваш да измькнеш някой от калта или да смениш резервна гума на жена ти или там който каквото го е закьсал.
Като треснеш обаче ПОМОЩ сигнала се приема от агенция която определя кого да прати в зависимост от местонахождението ти като в 100$ дето ги плашщаме тук влиза вертолетна застраховка до 100 000$,а ако сме далечко ти пращат кораб на бреговата,хвьрлят ти спасителен сал от Херкулес или ако си сьвсем на майната си пращат някой от големите товарни кораби да си те натовари.

Вие сте близо до брега,покритието ще е кукла винаги и едно такова е много добре да имаш.Да речем че си казал на сьпругата,че си идваш в 8 ма закьсняваш и няма обхват телефона.Кликва майла и седи мирна,ако пише ЕЛА СИ МЕ ВЗЕМИ................идва с точилката :P :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

абе ей...... :lol: :lol: :lol: :lol: еретици .....
кви са тез двигатели.(то и аз съм същия де :oops: за платно се точа)
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

То по бг-морето ма ГЕ СЕ МЕ тата имат обхват и за сега може и на тях ад се разчита .Може да се допитаме до влизащите по навътре с лодки как е .Инак изглежда ,че вършат работа тез шукарийки дето ги показвате.
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Добавям още един ВАЖЕН инструмент най-вече за морски риболов. Ако се повтарям моля да ме извините но ...
Задължително при риболов в морето си носете инструмент за хващане на риба.Има видове , които са опасни и при проба да бъдат откачени с голи ръце се излагаме на огромен риск.
Аз си взех такива , че са неръждавейка
Изображение
Няма значение какви .Важното е да има нещо.Някои ползват Хирургичните щипки , други си правят специални щипки
Ето и патента на колегата chipi
Изображение
Чух за някакви заваръчни ръкавици.... Важното е да имаме нещо.Иначе по-добре да режем такъма с рибата ...
hobie revolution 13
Заключено

Обратно към “Риболов с каяк”