Облекло за риболов с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

@Vejo71
..........................................................................
Славка от магазин Посейдон Варна
тел. 0885 84 29 31
.........................................................................
Пробвай се обади на тоя телефон и попитай в магазина за твоя размер. Трябва да си знаеш добре всички размери и да ги кажеш на жената за да ти предложи размер. Аз като търсих нямаше размер като за мен и си взех по голям ,но не ми е проблем. Имаше налични малки размери и може нещо да ти стане. Водят ги втора употреба ,но моя си беше чистак бърсак с етикетите.
Hobie Mirage Outback
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vejo71 »

stbeer68 :tup:
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vejo71 »

Днес се обадих по телефона на Славка от магазин "Посейдон", който ми беше дал колегата stbeer68. Тя се оказа изключително любезна жена и ми отдели много време за да ми разясни с какви модели разполагат към момента на склад и какъв размер ще ми е необходим! Оказа се обаче, че проблемът е при мен, по ръст уж съм за размер М, но не се побирам в такъв и трябва да мина към L, че и малко по-голям... :D А не съм изобщо пълен... И сега съм в очакване да нова партида в която евентуално може да има по-различен размер, нещо от рода на МB...
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Vejo71 написа:.....................................................И сега съм в очакване да нова партида в която евентуално може да има по-различен размер, нещо от рода на МB...
Това очакване на новата партида я чаках цяла година и така и не се случи. Накрая си взех по-голям размер с какъвто разполагаха и приключих със сагата търсене на суха дреха за студените дни. Вземай си една L-ka и нищо ,че ще ти е по-голям. Ще можеш да си слагаш дрешки под него и ще ти бъде свободничко като гребеш.
Hobie Mirage Outback
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vejo71 »

Проблемът е, че L по техните стандарти е за гръдна обиколка 102 см, а аз съм доста по-як - 107 см... :D Оспамих темата! Все ще намеря някакво решение!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Vejo71 написа:Проблемът е, че L по техните стандарти е за гръдна обиколка 102 см, а аз съм доста по-як - 107 см... :D Оспамих темата! Все ще намеря някакво решение!
Не си оспамил темата. Все пак се коментират неща засягащи точно темата. Ето таблица с размерите на модела, който си купих аз. Тези 102 са за дамските модели според етикета. Аз също бях за МВ ,но ми се изчака чакането и направо си купих ХL .
Изображение
Hobie Mirage Outback
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vejo71 »

Тези размери ми бяха дадени от магазина, не знам дали има разлика при различните марки. И аз съм на мнение, че определено трябва костюмът да е по свободен, иначе едно ще спарва със сигурност, друго няма да мога да сложа топли дрехи отдолу.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от vesko1234 »

Славка е получила костюми. Май номера L, XL XXL. Може да и се обаждате за по-подробна инфо
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Два бързи въпроса , Магазина в Варна зарежда ли още сухи костюми ??
Hiko панталона студена есен с термо екип как е ??
Мерси предварително
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от ro666koto »

Преди 2-3 седмици бях там и имаха размери на цени от 280 до 380лв.
RTM Tempoooo
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

kaloyan-ivanov23 написа:Два бързи въпроса , Магазина в Варна зарежда ли още сухи костюми ??
Hiko панталона студена есен с термо екип как е ??
Мерси предварително
Аз ползвам такива панталони на Hiko от доста години и ми служиха вярно докато не ги скъсах на задника при едно обръщане с каяка при излизане в прибоя. Сега си купих нови ,но по скъпия модел Hiko Snappy. За съжаление се оказаха малки и чакам сега да дойдат ново зареждане да ги сменят. С термо бельо и неопренови боти вършат прекрасна работа в студените дни.Малко са скъпи,но кеф цена няма . Бях си взел и цял сух костюм от Варна ,но освен ,че ми беше голям като постоях в него ми се стори неудобен за гребане и риболов ,като и мисля много ще спарва . За последното не съм сигурен понеже не съм го пробвал в студени условия.
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Днес ми пристигна новия панталон ,който чаках да пристигне с новата поръчка за да ми сменят този ,който ми беше малък. Хората от магазина се оказаха страшно коректни и точни и всичко мина като по учебник.
Новия панталон освен ,че ми заспа и ми е супер удобен се оказа и новия модел за 2018. Понеже имах наблюдение и над двата модела мога да кажа ,че новия е направо прекрасен и страшно удобен. Това е новия модел и предполагам ще е новото зареждане в магазима.
Това е модела с пълното описание:
https://www.hikosport.com/bublina-novin ... ty-18.html
Моя си го закупих от този сайт и мога да кажа само хубави неща за хората .
http://kayak-ekipirovka.com/yaketa_i_pa ... iko-snappy
Ето го и на мен:
Изображение
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”