Облекло за риболов с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от at.angelov »

баш майстора написа:Поздрави от отбора на Декатлон! :D
Изображение
Блузи от ликва с УВ-защита, къси гащи/бански или леки дълги бързосъхнещи панталони от полиестер и разбира се кроксове. :wink:
Аз също не влизам без жилетка, макар че лятото доста спарва. :roll:
Малииииииии все манекени :)
Malibu Kayaks X-13
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Kentavar »

Много благодаря. Устройват ме напълно... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от gogo26 »

В събота си взех истински кроксове за 30лв чифта от Метро-Ст.Загора.Претърпели бяха 5 намаления :idea:
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

Прочетох цялата тема, че смяната на времето я прави актуална, но така и не разбрах, какво точно облекло е най-подходящо за този сезон, да речем до температура на водата 10-15 гр. Повечето линкове към съответните дрешки не реботят.

Ако някой може, нека каже кое е най-доброто решение за този сезон и някаква препратка към линк за съответната дрешка? - въпросът е, ако се падне във водата при температура 10-15 гр., човек да има достатъчно време да се върне обратно на каяка, а не да плува до най-близкия бряг и съответно като се гребе да не се мокри задника през студеното време. Мненията са много в темата и различни, та в крайна сметка не разбрах неопрен ли, непромокаем, сух костюм или просто някакъв рибарски гащеризон с пристегнат колан в кръста.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от RIMOHIT »

Няма абсолютно най-добро решение.
То си е индивидуално за всеки.
Най-комфортно е дишащ гащиризон за газене с колан и дишаща ветровка -мембранка.Има и Каякарски дишащи панталонки но и там нещата се по индивидуална преценка.
Да речем паднеш , ако си с жилетка ще се качиш . Ако ли не е индивидуално .
Най-сигурното е сух костюм но пък и той-не е от най комфортните неща. Не може да си го разкопчееш , като жегне към обяд.
Неопреновите дрехи са ми последни в класацията за комфорт.
hobie revolution 13
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vid »

EDM electronics написа:Прочетох цялата тема, че смяната на времето я прави актуална, но така и не разбрах,
Ако някой може, нека каже кое е най-доброто решение за този сезон и някаква препратка към линк за съответната дрешка? - въпросът е, ако се падне във водата при температура 10-15 гр., човек да има достатъчно време да се върне обратно на каяка, а не да плува до най-близкия бряг
Темп. 10-15 гр.? а, ако темп. е 5 гр.?
Лично ползвам това- пробвано наяве..., върши работа..., мисля, че вече съм го споделил вече в темите...
Изображение

Изображение

Гащеризона е дебел и стабилен, плава и вода не пропуска, много топъл и удобен- има двойни силиконови връзки на ръкавите и крачолите, обаче с него не може да се гребе на далечни разстояния, щото запотяването става тегаво на първите 50 м. дори при външна темп. 5 гр.. В този смисъл- ползвам го за риболов на джиг от каяк в зимните месеци на кратки дестинации..... Ползвал съм го, и градушка ме валя и сняг, ама комфорта в него се запази.....

п.п. Ползвам го в зимните месеци с голям и стабилен каяк, кой е като лодка де....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

Лошото на този костюм Vid е, че изпотява прекалено много. Предполагам е найлонов и не е дишащ. Явно с него е невъзможно да се гребе.
Тук видях едни дрешки - панталон и яке отделно. Назад в темата някой си ги беше поръчал, ако може да сподели отзиви. Интересува ме може ли да се гребе без да изпотява много и в същото време да издържа 1-2 мин. да не пропуска вода, време достатъчно да се върне човек на каяка при евентуално падане? И за кой сезон са по-точно, есен или зима? Какви недостатъци имат?
http://kayak-ekipirovka.com/yaketa_i_pa ... cag_hoodie
Изображение

http://kayak-ekipirovka.com/yaketa_i_pa ... onwe_pants
Изображение

http://kayak-ekipirovka.com/yaketa_i_pa ... iko-snappy
Изображение
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от JohnnyBravo »

Първите две ги имам. Горнището е много тънко и не става за студено време, панталона е добре, но винаги успява да влезе малко вода през маншоните, които са на глезена. Първият тест го направих във ваната и задника ми остана сух. :) Случвало ми се е след много дълъг престой да ми се смъкне панталона и да ми оголи кръста, което не е добре, когато си мокър и има вярър, но това предполагам, че се случва и с другите панталони. Другото неудобство беше, че всичко ставаше само с поръчка.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Aко нямаш някакъв лимит си вземи яке и панталон. Аз имам панталон хико и съм много доволен. Ползвам го и лято и зима. Когато го купува се двоумях какъв да си взема и сбърках като взех с неопренови маншони понеже си пускат по малко водица и като вдигна краката нагоре ми се намокря дупето. Затова бих ти препоръчал да си вземеш тоя с гумените маншони.
http://kayak-ekipirovka.com/yaketa_i_pa ... iko-snappy
Ако го окомплектоваш и с едно яке с маншони ще изкараш и повече от минута сух при падане.
http://kayak-ekipirovka.com/yaketa_i_pa ... ko-Paladin
За мен обаче това с якето е излишно и си ползвам нормално яке ветро и водоустойчиво. При лошо време зимата не влизам и не ходя за риба.
За толкова години не ми се е случвало да се обърна или падна от каяка освен ако не се лигавя или не го желая сам.
Така влизам за риба:
1.През топлите месеци
Изображение

2. През студените месеци
Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

stbeer68, дай някакъв линк /пример/за такова яке ветро и водоустойчиво, откъде да го купя?
Да попитам, а за краката какво препоръчвате? Някой назад в темата беше казал, че гумените-олекотени ботуши /ония зелените в риболовните магазини/ били по-добро решение от неопренови боти.
Иначе аз също нямам намерение да влизам в студените месеци. Най-много до края на октомври. И без това ходя рядко за риба, а зимата никога.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Тръгваш по магазините с дрехи на килограм и си намираш някакво подходящо такова яке. Аз сигурно имам 6-7 якета накупени от килата за риболов с каяка. За краката ползвам неопренови боти,но преди да нагазя в студените месеци нахлузвам едни химически ботуши само да се кача на каяка за да не ги намокря. Другия вариант с ботушите от снимката,но те не са ми така удобни както неопренките.
Ето една примерна обява на такова яке ,но има и по евтини такива подобни:
https://www.olx.bg/ad/mammut-dry-tech-s ... ae0e88eb67
https://www.olx.bg/ad/turistichesko-yak ... 4641bf25b9
Hobie Mirage Outback
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vid »

EDM electronics написа: Да попитам, а за краката какво препоръчвате? Някой назад в темата беше казал, че гумените-олекотени ботуши /ония зелените в риболовните магазини/ били по-добро решение от неопренови боти.
Иначе аз също нямам намерение да влизам в студените месеци. Най-много до края на октомври. И без това ходя рядко за риба, а зимата никога.
Вече, в края на септември, топло, топло, ама на краката си е студено въпреки темп. на водата 22 гр..... Та вече съм с ботушките....
Най доброто в БГ за най прилична цена, поне според мен е това http://www.megafishing.bg/product/2284/ ... ander.html
Много леки, топли и удобни, сега ги навличам на голо, след още малце време с чорап, а в студеното с оня фабричен чорап де си върви с тях...
Много са добри- препоръчвам ги на хората де не са ги употребили.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vid »

EDM electronics написа:Лошото на този костюм Vid е, че изпотява прекалено много. Предполагам е найлонов и не е дишащ. Явно с него е невъзможно да се гребе.
Така е, гребането е тегава история... Този костюм няма нищо общо с каякарския риболов, който всъщност не се практикува през зимата...
Той е за риболов от кораб-лодка и то в най студените месеци- януари- февруари, ама за хора - "луди за връзване", върши идеЯлна работа...
Миналата зима лових с него и съм много доволен, като се има в предвид, че през тези месеци не е нужно търсене на рибата и много гребане, тя си е все там- в дълбоките ями на познатите ми водоеми...
Тук, по скоро е проблем закотвянето на подобни дълбочини, щото при вадене ръкИте ти стават на скреж, че и неопреновите ръкавици вършат работа, ама само некВа работа....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
ixibit
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 17:54
Риболов: морски риболов с каяк
Местоположение: Сливен
получил Браво: 7 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от ixibit »

Hiko Snappy e е твоя панталон......
Имах същия каяк като твоя Hobie Quest 13 и като плиснеше вълна ми влизаше през легенчето на дръжката отстрани. С този панталон можеш да стоиш цял ден на мократа седалка без да ти се намокри дупето. А ако е по-студено е задължително отдолу да си с термобельо,защото в противен случай ще се чувстваш все едно си облякъл студена ламарина. Все пак панталона е само една мембрана и наподобява найлон,но е дишащ и не спарва. Маншоните са латексови и вода не влиза дори да си нагазил до кръста.
Мога да ти го покажа на живо.
Hobie Outback
ixibit
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 17:54
Риболов: морски риболов с каяк
Местоположение: Сливен
получил Браво: 7 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от ixibit »

Ето ти и якета

http://www.decathlon.bg/605-yaketa-pukh ... ka-tribord

всяко едно става

моето е каякарско на Tribord и е със специална цепка на гърба за гребане но вече го няма.
Якетата на тази марка са доста добри.

И него мога да ти покажа

А относно ветровката,незнам дали няма да пропуска вода защото с греблото малко или много се мокриш особенно когато духа вятър,а това е меко казано неприятно в студено време.На мен ми се възпали нерв от мокренето,а минава мнооого бавно и е болезнено. Ако имаш възможност си вземи добро дишащо и непромокаемо яке което да става и за гребане.
Hobie Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”