Облекло за риболов с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
ixibit
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 17:54
Риболов: морски риболов с каяк
Местоположение: Сливен
получил Браво: 7 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от ixibit »

само цената му е леко неприятна иначе си има и платнян чорап и цип за малка нужда
https://www.wetsuitoutlet.co.uk/2016-ty ... 15899.html

а термобельо като това е перфектно за отдолу за да не ви се оголва кръста
https://www.wetsuitoutlet.co.uk/2016-no ... -6250.html
Hobie Outback
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от vesko1234 »

Предполагам повечето знаят във варна магазин посейдон на чаталджа 111 внасят сухи костюми втора употреба на цени 300 лв за почти чисто нови. Сега са им останали предимно малки размери.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

@ vesko1234
Драсни малко повече инфо за тоя магазин къде се намира за да мога да пратя на моята жена брат и да ми вземе ако има нещо подходящо.че Варна ми е доста далече. Благодаря предварително.
Hobie Mirage Outback
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от vesko1234 »

http://www.bgmaps.com/link/73438C3749D3 ... 05F35C19A8

братя Бъкстон 1 е по-точния адрес. Точно до спирката пред детската ясла по бул. Чаталджа. Близо до читалище Маяковски (отец Паисий). Има спасителни жилетки и мрежи изложени на витрината.
Последно промяна от vesko1234 на Сря Окт 19, 2016 9:30, променено общо 1 път.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от RIMOHIT »

Интересно ми е някой падал ли е в студена водата със сух костюм, какво се случва, какво е усещането, влиза ли вода все пак?
Е нали ти писах в предното мнение , че съм падал в зимно-пролетно море ( температура под 10 градуса на водата)
Качваш се обратно в каяка и продължаваш с риболова сух , като току що напудрено бебешко дупе...
hobie revolution 13
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

RIMOHIT написа:
Интересно ми е някой падал ли е в студена водата със сух костюм, какво се случва, какво е усещането, влиза ли вода все пак?
Е нали ти писах в предното мнение , че съм падал в зимно-пролетно море ( температура под 10 градуса на водата)
Качваш се обратно в каяка и продължаваш с риболова сух , като току що напудрено бебешко дупе...
Много добре тогава. Купя ли костюм, ще се бухна някъде на плитко да го пробвам. :D

Току-що се свързах със Славка от магазин Посейдон - Варна и си поръчах един костюм. Момичето е много отзивчиво впрочем и ми каза, че фирмата им произвеждала гумените маншони на краката, ръцете и врата и ремонтирали костюми, особено закупени от тях и стига да не се е опитвал някой да прави ремонт с полиуретаново лепило. Това лепило не се чистело и костюма повече не ставал за ремонт. Тя ми даде разрешение да разпространя телефона й във форума, ако някой има интерес от дрешка, резервна част или ремонт, да звъни и се уговаря. Праща по Еконт.

Славка от магазин Посейдон Варна
тел. 0885 84 29 31

Още нещо:
Славка ми каза, че съветвали онзи, които имали костюми с вградени латексови чорапи да ги махнат, т.к. спирали кръвопотока и се получавали измръзвания, а на тяхно място поставяли тия маншони. Операцията правели при тях - за който има интерес. Но наистина най-добре било костюма да е с чорап от самия плат и така нямало пристягане на крака, а отгоре се обувало или гумен галош или ботуш и т.н.

Впрочем с въпросното момиче ме свърза колегата vesko1234, благодаря му за което! :tup:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от RIMOHIT »

И аз ти благодаря за телефона.
Ще говоря с тях за ремонт и слагане на чорапи. Според мен маншоните пак ще стягат . Би трябвало да има и широки чорапи , които да се слагат . То иначе се обезмсисля малко... Сух костюм , а още като влизам ще си мокря краката и цял ден така...
hobie revolution 13
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от ro666koto »

Vesko 123 бързо е дал номерчето на Посейдон. Аз си купих моят за няма 200 лв втора употреба преди 3 години и малко по малко съм тръгнал за подняна на латексовите чорапи. Наскоро един кашон 5 кг щеше да утрепе шефа от 5 метра и купувахме трална мрежа от там.
Мисля, че маншоните за ръце и крака бяха по 15 лв, а за врат по 25, като за лепене беше 10лв на брой.
Имаха и сайт.
...
IMG_20160718_133736.jpg
IMG_20160718_133736.jpg (150.49 KiB) Преглеждано 6128 пъти
RTM Tempoooo
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

Купих от магазин Посейдон - гр. Варна този костюм:
Костюма е за риболовен каяк, чисто нов е, не е ползван, джобовете са зашити, в оригиналната торба е. Все пак има "недостатък" - много бледо петно мастило от някакъв етикет, като от индиго. Едва забележимо е. С костюма върви и свирка /в буквален смисъл :lol: / в единия джоб. На етикета има пликче с фирмен восък за смазване на ципа. Платнени чорапи, много джобове, тиранти на долната част и неопренови-гумирани маншони на врата и ръцете. Малко ми стиска на врата, но не може и цената да е 300 лв., а да е точен, като за 1 300 лв. Най-важното - има цип отпред за пишкане.

Като плюс това е качулката. Ако не се ползва се сгъва в яката. Тя е с копчета и цип отпред, може да се отваря, но не се маха. Костюма е "сериозен". :D Стоях с него вкъщи около 30 мин. и без да ме запоти, т.е. диша много добре.
Остава сега да го пробвам, но сърце не ми дава без прашинка по него да се бухна в мръсната вода на язовира.
Изображение
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от vesko1234 »

Супер е костюма. Много ще е удобен за риболов с джобовете и качулката.
Маншоните на китките и врата се режат на няколко пъти докато паснат на собственика.

https://www.google.bg/search?q=cutting+ ... 8weaj5rIBA

Моя маншон на врата го рязах с бръснарско ножче опънат върху една кофа.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от RIMOHIT »

Браво , супер костюм си взел!
:tup:
hobie revolution 13
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

Костюма взех благодарение на Вашата помощ и съвети. Благодаря за което! :tup: Затова и трябва да се споделя във форума.

Но още не е време за такъв костюм. В събота бях на яз. Жребчево, водата е 16 гр. Бях облечен с дрехите от Декатлон, непромокаемото яке и панталон /евтин за 27 лв./. Е какво да кажа, много яки дрехи, много. Около 5-6 км. непрестанно гребане до мястото с "големите костури" и без да се запотя или да речем едва-едва. После излезе вятър, малко росилек, ноооооо дрешора е жел'язен. Издържа на пот, вятър, студ и дъжд, и е лек и удобен. За мокрене от греблото и дума да не става. Вече така греба, че капка не пада в каяка. Навих на километража на каяка над 300 км. все пак.

Всичкото много хубаво, ама риба няма... :lol: Не капо, но почти...всички рибки маломерни и върнати обратно във водата.
Вече 5-6 излета, под мен ври от риба, но не кълве. Костурите взимат много рядко и плахо, като червенопери. Дали е от спада нивото на водата повсеместно, дали е наплашена от ралитата по язовирите, или има друга причина, не знам...!?
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от gogo26 »

В този сезон съм със следната комбинация от която съм много доволен:

Дишащ гащеризон на Филстар
http://www.filstar.com/bg/%D0%9E%D0%B1% ... Star/7896/

И дишащо яке от Декатлон
http://www.decathlon.bg/p/8204268_yake- ... nzevo.html

Сравнително евтина и много ефективна комбинация.Изпробвана и на море(в гадно време),и на язовир.Позволява различни вариации на дрехи под тези,в зависимост от температурата.Не изпотява и е много комфортна при цял ден разкарване из морето
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

Интересно ми е това гащеризонче при евентуално падане във водата, няма ли де са напълни с вода, стяга ли се в кръста, пропуска ли оттам?

Якето е хубаво, но има недостатък - няма качулка. Аз си взех малко по-скъпия модел с качулка. А задуха ли вятъра, него винаги го има, качулката е незаменима. Това, че пише за якето "за каяк" не е много от полза при риболовните каяци, защото става въпрос за кану-каяк и якето е пригодено да обхваща отвора на кануто.

Перфектното: http://www.decathlon.bg/p/8354660_mazko ... sinyo.html
Качулката може да се сгъва в яката и не пречи, ако не се ползва.
Изображение
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от gogo26 »

EDM electronics написа:Интересно ми е това гащеризонче при евентуално падане във водата, няма ли де са напълни с вода, стяга ли се в кръста, пропуска ли оттам?

Якето е хубаво, но има недостатък - няма качулка. Аз си взех малко по-скъпия модел с качулка. А задуха ли вятъра, него винаги го има, качулката е незаменима. Това, че пише за якето "за каяк" не е много от полза при риболовните каяци, защото става въпрос за кану-каяк и якето е пригодено да обхваща отвора на кануто.
Ако тръгваш с презумпцията да падаш във водата,или времето предразполага за това.....по добре си стой в къщи :idea:

Колкото до якето-то си е една водоусточива мембрана,а дрехите под него отговарят за топлината.Аз качулка не мога да търпя,а и с нея ставаш като кон с капаци...виждаш само напред и нищо не чуваш.Имам доста случаи, когато лодкари са ме връхлитали от всевъзможни страни и ако не се пазя сам .... :cry:
Идеята на връхното облекло в нашия случай е да те запази сух.А за спасителни дейности си има жилетки.
Един път до сега съм си пълнил стария гащеризон,и то се бях хлъзнал на брега и се пльоснах по гръб....гадно е особено през януари.
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”