Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

Честита нова придобивка и много слука и радост да ти носи.
Тия неща са леки работи ,но е неприятно на чисто ново нещо да ти се случат. Поръчай си такива дръжки от алито и си ги смени поне са качествени и здрави.Там където е остърган вземи светни отвътре с някой фенер да видиш да не е останал много тънък материала въпреки ,че там по принцип е доста дебел материала.Тепърва ще започваш да го дереш това да не те притеснява. Само да не го пробиеш е проблема. Деругите са нещо нормално и няма как да се избегнат освен ако не стои закачен в гаража и не вижда водата.
https://www.aliexpress.com/item/MagiDea ... autifyAB=0

Трябва да му направиш сега котвена система. да се обзаведеш с котва и т.н. Такива ролки могат и тук в България да се намерят ,но непременно гледай да са от неръждавейка .
https://www.aliexpress.com/item/6Pcs-Ka ... autifyAB=0
Hobie Mirage Outback
359haniball
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 0:00
Риболов: Тролинг
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от 359haniball »

Здравейте,
вече мога да се похваля и аз с новата придобивка. Каяка пристигна с Гъбко и цената за транспорт беше 190 лв, както ми бяха писали предварително. Няма повреди и наранявания от транспорта. Първото впечатление от каяка е за добра изработка и добро оборудване, нямам търпение да го пробвам на вода. Всички матални детайли са от неръждавейка. Ще напиша повече когато го тествам на вода. :tup:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

Еее колега честито !

Чакаме да пишеш какво случва във водата.
359haniball написа:Здравейте,
вече мога да се похваля и аз с новата придобивка. Каяка пристигна с Гъбко и цената за транспорт беше 190 лв, както ми бяха писали предварително. Няма повреди и наранявания от транспорта. Първото впечатление от каяка е за добра изработка и добро оборудване, нямам търпение да го пробвам на вода. Всички матални детайли са от неръждавейка. Ще напиша повече когато го тествам на вода. :tup:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Felix »

ЧестУтка, колега! :tup:
Пожелавам ти много често и с удоволствие да си го ползваш.

Сподели после как ти се струва греблото. Не трябва ли да се вземе някое по-голямо?
На тебе първи каяк ли ти е, или вече имаш опит?
359haniball
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 0:00
Риболов: Тролинг
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от 359haniball »

Здравейте,

благодаря на всички за пожеланията, за греблото все още нямам мнение но утре по всяка вероятност ще го пробвам и ще пиша как е, каяка ми е първи и опита ми стига до обиколка на Амулияни с гребен каяк под наем. Там един колега беше с Хоби и ми даде да покарам малко и там се запалих по това задвижване. Много ми хареса че ръцете са свободни, важен фактор при риболова. Иначе и аз имам много въпроси, за монтаж на котвена система и сонар и се надявам да получа съвети от вас за тези неща. Поздрави на всички и много емоции с каяците. :tup:
359haniball
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 0:00
Риболов: Тролинг
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от 359haniball »

Привет,

след първи тест проведен днес на Чепинци мога да кажа следното за каяка, първоначално ми се стори доста нестабилен но след необходимият реглаж на седалка и педали всичко си дойде на място. Каяка има добра вторична стабилност при движение стои добре във водата. Счупи ми се едната катарама за стягане на облегалката, не са много качествени. Седалката е удобна и си мисля че няма да има проблем при по продължителен преход. Аз съм 120 кг и 184 см висок и това според мен е максимума за този каяк да се кара на педали. Тук е момента искрено да благодаря на колегата spin_master за това че ми отдели време от почивните си дни и ми даде много ценни съвети за каяка. Като заключение мога да кажа че си струва парите и след необходимите доработки като монтаж на сонар и може би стабилизатори ще бъде ОК. :tup:
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

На мен ми беше приятно да се запознаем и да видя новата ти риболовна машина. Аз го тествах само на гребло, защото ми се оказа късичък и неудобен с педалите. Иначе много добро качество и каяка върви добре. Но за по-дълги хора не е за препоръчване. Седалката ми хареса и е доста удобна. Лек е и може сам човек да го обслужва. За парите си е прекрасен. Има какво да се доработва по него, така че ти пожелавам много приятни моменти и много риби :tup:
viber image.jpg
viber image.jpg (149.69 KiB) Преглеждано 3711 пъти
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

Здравейте колеги,

След толкова време драма съм на едно сигурно мнение - каякът ми трябва да има педали.
И в тази връзка искам да попитам дали някой има наблюдение над лодката по-долу :
https://www.olx.bg/ad/kayak-big-geym-CI ... da2b7a6d99

Притеснява ме как ще се оправя в морски води, било то български или гръцки.
Ще бъде ли стабилен в леко непредвидено вълнение ?
Също така мисля, че тук ако се стигне до гребане ще е някаква тежка драма.

Иначе това, което съм убеден, че е моята лодка със сигурност е следното, което и чакам с нетърпение да излезе на пазара :
https://www.youtube.com/watch?v=FXUPJ9VUg-c&t=62s
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Привет колега,
Това е някаква реплика на Хоби ПроАнглер. Само, че направен в Китай. Цената му не трябва да е повече от 2000-2500 лв. в БГ.
Нямам идея колко добре са го копирали и от какъв материал са го направили, за да се прецени как ще се държи във водата.
Иначе ПроАнглера е доста стабилна машина но е и доста бавен и тромав като такъв. Така, че ако трябва да гребеш с гребло ще ти
е доста трудоемко. Но най-добрия вариант е да се чуеш с продавача и да го тестваш на вода.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от maznislav »

rafiky написа:Здравейте колеги,

След толкова време драма съм на едно сигурно мнение - каякът ми трябва да има педали.
И в тази връзка искам да попитам дали някой има наблюдение над лодката по-долу :
https://www.olx.bg/ad/kayak-big-geym-CI ... da2b7a6d99

Притеснява ме как ще се оправя в морски води, било то български или гръцки.
Ще бъде ли стабилен в леко непредвидено вълнение ?
Също така мисля, че тук ако се стигне до гребане ще е някаква тежка драма.

Иначе това, което съм убеден, че е моята лодка със сигурност е следното, което и чакам с нетърпение да излезе на пазара :
https://www.youtube.com/watch?v=FXUPJ9VUg-c&t=62s
Сефте виждам подобни боклуци на цена близка до новият модел на ХобиКомпас.
Я не се занимавай с глупости ами иди си говори с вносителя на Хоби и се разберете... иначе каякът ще ти излезне двойни пари щото тези китайци горе ще ти скъсат нервите за 3 месеца.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

Благодаря за информацията колеги.
Предвид факта колко от моделите знам наизуст, чак ме хвана срам, че не заподозрях, че това е скъпооценена реплика.
Причината поради, която ме привлече е, че има педали и е много пространство при краката.
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vejo71 »

Въпреки скромния ми опит, искам и аз да споделя мнението си относно избора на каяк. Много съм доволен от моята Barracuda, за цената си е супер. Преди няколко седмици направихме един излет на яз. "Студен кладенец" с колеги каякари от Пловдив /те си знаят кои са :D, много добри риболовци между другото :tup: /, всички бяха с Hobie Revolution 13. Тогава за първи път се убедих нагледно какво голямо предимство при риболова с каяк е ръцете да са свободни! Направи ми впечатление качеството на изработката им и особено с каква лекота се движат тези каяци! Колегите си хапваха, пийваха :D , сменяха си примамките в движение, отговаряха на обажданията, правеха снимки. Всички се движехме нормално и затова със скоростта нямах проблем, гребях наравно с тях без особени усилия, но при всяка друга ситуация беше обратното - да сменя воблер, да извадя въдицата, да се обадя по телефона /мразя да ми звънят, когато съм в каяка и греба :D /, се налагаше да спирам и изоставах доста от тях. Особено неприятно е при по-силен насрещен вятър, който те отнася доста назад... Разбира се, че цената определя всичко, но мисля че Хобитата си заслужават парите, въпреки че не са никак евтини.
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

В момента се продава един не лош Outback за не толкова лоши пари, НО единствено ме спира, че този каяк ми се вижда ужасно тесен отпред на фона на Баракудата дори ако щеш. Самия факт, че прострнството при краката не е равно не ми допада въобще.
ДА, аз нямам опит с тия 5 различни каяка да кажем за да знам наистина кое би ми паснало в едни реални условия, но на този етап и при тези пари дето трябва да се дадат все пак ми се ще да е това, което искам - хубяв каяк не се купува всеки ден.
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от gogo26 »

Вече около 3години съм с Хоби Аутбек, зима и лято по околните морета и язовири.Проблеми никакви,само удоволствие :) Влача го по камъни,пясъци и драки и само леки драскотини....та като гледам тия китайски ментета, не знам колко ще устискат на по-сериозно натоварване.Особено педалите-на китайска пластмаса... ама хич не вярвам :mrgreen: като знам какво натоварване е там.
Пък вече за гребло не си и помислям
Hobie Mirage Outback
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vejo71 »

Да, в Barracuda-та определено има много място. Товарил съм много багаж - палатка, спален чувал, четири въдици, куфар с примамки, храна и вода за два дена, соларен панел и доста други неща наведнъж. Както казах, за парите си е много добър каяк /почти три пъти по-евтин от едно Хоби/, но ако сега се налагаше да направя избор, щях да се насоча към някой от моделите Hobie Revolution 13 или Hobie Outback. Основното е, че ръцете ми ще са винаги свободни.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”