Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
KLAMER
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 19:18
Риболов: Любителски-Излетов
Местоположение: Варна - Шумен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от KLAMER »

Много точно казано , колега !
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vejo71 »

Преди няколко месеца бях решил, че ако ще купувам Hobie ще е Revolution 13. Сега обаче вече имат Compass и новият Outback... Първият е с хубава цена, но пък ми се струва някак си много... "гол" :D , за разлика от Outback, който е много добре оборудван... Не съм се спрял да гледам клипове и ревюта в нета за този каяк още от първия ден от представянето му :D Ако продължава така, май догодина ще се хвърля в "пустошта" :D
pino
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Дек 02, 2010 10:58
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от pino »

111 страници и 1650 мнения за "Избор на каяк за риболов" , а отговора е само 3 думи: Hobie Mirage Drive. Всичко друго е компромис и рано или късно цъфва в раздел Продава. Гледам че едното китайче, имитация на Хоби, е там. Така, че или си купувате Хоби с педали и забравяте, или взимате нещо евтино, убеждавате се, че ви трябва хоби с педали и се чудите как да се оттървете от китайчето. Ако все пак си купите нещо различно от хоби с педали и сте доволни, то значи не ви е трябвал каяк.
Вейо 71, революшъна е страхотен каяк. Пред оутбтека е като малка спортна кола. Старият, вече, оутбек е широк, стабилен, удобен и идеален за дебеланковци. Новия са го нафрашкали с екстри и буквално избиха конкуренцията, а иначе ще го видиме другия месец. Гледам, че при Джони е със записване като за телевизор Велико Търново.
Ocean Kayak Torque
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vejo71 »

Това сравнение със записванията като за телевизори ме разсмя искрено /в добрия смисъл/ и си спомних годините, когато нещата се купуваха по втория начин. Помня как се редяхме по опашки и чакахме с часове за нещо... Относно Revolution си прав, виждал съм го на живо в действие, бях споделил в предишен пост. Но към момента новият Outback ми допада повече, стабилността е по-важна от скоростта за мен, пък и не вярвам да има чак такава съществена разлика в последното. И аз като Vid ползвам каяка почти целогодишно, като дори тази зима не спрях риболова изобщо /не броя деня в който една недоволна от 8-март дама ми отнесе отнесе половината кола и ме вкара в бокса за известно време :D :D :D / Когато купувах моя каяк все още не бях наясно дали това е моят начин на риболов, но сега вече съм напълно убеден в това :tup: Доста хора се опитват да ме убедят, че е по-добре да си купя лодка, но аз съм решил, че ще продължа с каяк, независимо от марката!
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от gogo26 »

Хм,при нас много интересно се получава по моретата.Като се вкисне времето лодките първи се изнасят,а ние си ловим доста след тях...и то тогава си има риба де :mrgreen: Явно на по-високото повече клати и духа или нашите глави са по бетонни :D
Hobie Mirage Outback
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

pino написа:111 страници и 1650 мнения за "Избор на каяк за риболов" , а отговора е само 3 думи: Hobie Mirage Drive. Всичко друго е компромис и рано или късно цъфва в раздел Продава. Гледам че едното китайче, имитация на Хоби, е там. Така, че или си купувате Хоби с педали и забравяте, или взимате нещо евтино, убеждавате се, че ви трябва хоби с педали и се чудите как да се оттървете от китайчето. Ако все пак си купите нещо различно от хоби с педали и сте доволни, то значи не ви е трябвал каяк.
Вейо 71, революшъна е страхотен каяк. Пред оутбтека е като малка спортна кола. Старият, вече, оутбек е широк, стабилен, удобен и идеален за дебеланковци. Новия са го нафрашкали с екстри и буквално избиха конкуренцията, а иначе ще го видиме другия месец. Гледам, че при Джони е със записване като за телевизор Велико Търново.
Така е колега, но да не за забравяме, че доста от хората нямат възможност да отделят 4000 лева в най-мизерния вариант за Хоби, колкото и наистина да са страхотни. Тогава идва ред на компромисите, било то китайски, френски, щатски или прочие.
Пък и се замисли, че човек може да си погаси мерака с един такъв "компромис" и да си даде равносметката дали е за него, и ако това не е така да изгори с доста по-малко пари.
kuzmov
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2017 16:17
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от kuzmov »

Колеги ,а къде съхранявате каяците, при мен това май ще се окаже проблем . Имам едно помещение и единственото място ,което ми се вижда що годе добро е на тавана с някакви въжета ,колани или нещо практично
Malibu Pro Explorer
Shimano catana 2.40 10-30
Ryobi Ecusima 4000
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

kuzmov написа:Колеги ,а къде съхранявате каяците, при мен това май ще се окаже проблем . Имам едно помещение и единственото място ,което ми се вижда що годе добро е на тавана с някакви въжета ,колани или нещо практично

Аз вдигнах 30 квадрата барака заради съхранението на пусти каяк, а твърд каяк все още не съм си купил 1 година по-късно :D
Иначе съм го замислил с въжета заханати за носещата греда на покрива и две лебедки от другия край, през които ще се обтягат(каякът ще се прилепя до тавана) и отпускат (каякът ще слиза на нивото на очите) въжетата. НОО, това докато не взема лодката няма как да гарантирам, че ще е удобна схема.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от EDM electronics »

rafiky написа:
pino написа:111 страници и 1650 мнения за "Избор на каяк за риболов" , а отговора е само 3 думи: Hobie Mirage Drive. Всичко друго е компромис и рано или късно цъфва в раздел Продава. Гледам че едното китайче, имитация на Хоби, е там. Така, че или си купувате Хоби с педали и забравяте, или взимате нещо евтино, убеждавате се, че ви трябва хоби с педали и се чудите как да се оттървете от китайчето. Ако все пак си купите нещо различно от хоби с педали и сте доволни, то значи не ви е трябвал каяк.
Вейо 71, революшъна е страхотен каяк. Пред оутбтека е като малка спортна кола. Старият, вече, оутбек е широк, стабилен, удобен и идеален за дебеланковци. Новия са го нафрашкали с екстри и буквално избиха конкуренцията, а иначе ще го видиме другия месец. Гледам, че при Джони е със записване като за телевизор Велико Търново.
Така е колега, но да не за забравяме, че доста от хората нямат възможност да отделят 4000 лева в най-мизерния вариант за Хоби, колкото и наистина да са страхотни. Тогава идва ред на компромисите, било то китайски, френски, щатски или прочие.
Пък и се замисли, че човек може да си погаси мерака с един такъв "компромис" и да си даде равносметката дали е за него, и ако това не е така да изгори с доста по-малко пари.
Взе ми думите от устата.
Всичко е въпрос на възможности, затова и по-евтините каяци имат пазарна ниша и винаги ще имат. Разбира се тук оплаквания от рода - нямам пари и т.н. не се приемат по простата причина, че каяка е една играчка, прищявка, без която може да се живее. Въпросът е кой какви възможности има, да си позволи по-хубавата и скъпа играчка. По-скъпия каяк не значи по-голям успех в риболова задължително, просто е по-удобен, по-комфортен и да не забравяме суетата - за престиж :lol:
Един добре оборудван каяк от марката Хоби излиза около 10 000 лв. Доходите на хората са такива, че малцина биха си го позволили, а много от тях с цената на голям компромис, да лишат близките си от нещо по-необходимо за семейството. Та няма спор кое е по или най-хубавото, избора на каяк е преди всичко въпрос на възможности, а не на желания или спорове, кое е най-доброто на пазара.

Аз очаквам колегата spin master да се похвали с новия си каяк, да не скромничи, ами да го покаже, че е нещо невиждано на нашия пазар :lol:
:tup:
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

EDM electronics написа:
rafiky написа:
pino написа:111 страници и 1650 мнения за "Избор на каяк за риболов" , а отговора е само 3 думи: Hobie Mirage Drive. Всичко друго е компромис и рано или късно цъфва в раздел Продава. Гледам че едното китайче, имитация на Хоби, е там. Така, че или си купувате Хоби с педали и забравяте, или взимате нещо евтино, убеждавате се, че ви трябва хоби с педали и се чудите как да се оттървете от китайчето. Ако все пак си купите нещо различно от хоби с педали и сте доволни, то значи не ви е трябвал каяк.
Вейо 71, революшъна е страхотен каяк. Пред оутбтека е като малка спортна кола. Старият, вече, оутбек е широк, стабилен, удобен и идеален за дебеланковци. Новия са го нафрашкали с екстри и буквално избиха конкуренцията, а иначе ще го видиме другия месец. Гледам, че при Джони е със записване като за телевизор Велико Търново.
Така е колега, но да не за забравяме, че доста от хората нямат възможност да отделят 4000 лева в най-мизерния вариант за Хоби, колкото и наистина да са страхотни. Тогава идва ред на компромисите, било то китайски, френски, щатски или прочие.
Пък и се замисли, че човек може да си погаси мерака с един такъв "компромис" и да си даде равносметката дали е за него, и ако това не е така да изгори с доста по-малко пари.
Взе ми думите от устата.
Всичко е въпрос на възможности, затова и по-евтините каяци имат пазарна ниша и винаги ще имат. Разбира се тук оплаквания от рода - нямам пари и т.н. не се приемат по простата причина, че каяка е една играчка, прищявка, без която може да се живее. Въпросът е кой какви възможности има, да си позволи по-хубавата и скъпа играчка. По-скъпия каяк не значи по-голям успех в риболова задължително, просто е по-удобен, по-комфортен и да не забравяме суетата - за престиж :lol:
Един добре оборудван каяк от марката Хоби излиза около 10 000 лв. Доходите на хората са такива, че малцина биха си го позволили, а много от тях с цената на голям компромис, да лишат близките си от нещо по-необходимо за семейството. Та няма спор кое е по или най-хубавото, избора на каяк е преди всичко въпрос на възможности, а не на желания или спорове, кое е най-доброто на пазара.

Аз очаквам колегата spin master да се похвали с новия си каяк, да не скромничи, ами да го покаже, че е нещо невиждано на нашия пазар :lol:
:tup:
Ееее, така като кажеш сега и аз тръпна да разбера какъв е този невиждан каяк :D
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

EDM electronics написа: Аз очаквам колегата spin master да се похвали с новия си каяк, да не скромничи, ами да го покаже, че е нещо невиждано на нашия пазар :lol:
:tup:
Този който бях поръчал не пристигна от щатите, заради новите мита които наложиха на изделия от метал, а педалите се продаваха като отделен компонент и не беше отпътувал контейнера от САЩ. А в момента минах на по-големи лодки и каяка ще остане малко на втори план. Живот и здраве планувам едно плаване до САЩ и от там да си купя директно ето този модел:
Някой може да си помисли, че е нов вид водно колело :) Но за моите нужди ми изглежда доста добра риболовна машина.
Последно промяна от spin_master на Вто Сеп 18, 2018 16:50, променено общо 1 път.
rafiky
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 23:02
Риболов: Плувка
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от rafiky »

spin_master написа:
EDM electronics написа: Аз очаквам колегата spin master да се похвали с новия си каяк, да не скромничи, ами да го покаже, че е нещо невиждано на нашия пазар :lol:
:tup:
Този който бях поръчал не пристигна от щатите, заради новите мита които наложиха на изделия от метал, а педалите се продаваха като отделен компонент и не беше отпътувал контейнера от САЩ. А в момента минах на по-големи лодки и каяка ще остана малко на втори план. Живот и здраве планувам едно плаване до САЩ и от там да си купя директно ето този модел:
Някой може да си помисли, че е нов вид водно колело :) Но за моите нужди ми изглежда доста добра риболовна машина.

Невероятна лодчица :tup: Спечели ме с тази идея.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от EDM electronics »

spin_master написа:
EDM electronics написа: Аз очаквам колегата spin master да се похвали с новия си каяк, да не скромничи, ами да го покаже, че е нещо невиждано на нашия пазар :lol:
:tup:
Този който бях поръчал не пристигна от щатите, заради новите мита които наложиха на изделия от метал, а педалите се продаваха като отделен компонент и не беше отпътувал контейнера от САЩ. А в момента минах на по-големи лодки и каяка ще остане малко на втори план. Живот и здраве планувам едно плаване до САЩ и от там да си купя директно ето този модел:
Някой може да си помисли, че е нов вид водно колело :) Но за моите нужди ми изглежда доста добра риболовна машина.
За твоя тип риболов - джиг и теглото ти е перфектен. Този каяк е уникален, не знам някой да има подобен. Седалката е, като че ли стоиш на бара. :lol: Разглобява се на части и лесно се товари и транспортира. Може да поеме всякакъв тип мотор. Но да, ако ще се ползва в Гърция само, то не е ли по-добре да се регистрира там една лодка, защото лодката в морето има по-големи възможности от каяка и е по-безопасно.

Поздрави! :tup:
Vejo71
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 04, 2016 6:13
Риболов: Спининг, Риболов с каяк
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 81 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Vejo71 »

gogo26, ние сме по-екстремни от тези с лодките :D Колкото до съхранението на каяка, допреди два месеца моя го държах в склад на роднина. Сега на вилата си построих едно помещение 5×3,5 от тухла и бетон и вече го съхранявам там.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Все пак е каяк а не лодка. Определено тази седалка е супер удобна, а каяка доста стабилен. А той е много нов модел. Едва от юни се продава в САЩ. А относно двигатели, вече има предложение на Торкидо. А от фирмата ще пуснат този месец тяхна разработка. Ето едно клипче с Торкидото.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”