Затишие............

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Затишие............

Мнение от peter46 »

Какво става -няма ли вече каякари.Форумът нещо замря.Каде са ДОКТОРА,РИМОХИТ..............Аз вече се изчерпах нещо-просто няма какво да споделя...........
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

пристигна ми сухия костюм. голяма мъка в началото, щях да се одушъ.
после орязах половината от латексовите китки и врат...
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Все пак - мисля си да се облека хубаво утре с ватиран анцунг и непромокаеми дрехи от гумиран шушляк/за да не ми шуми/-и да се поразходя из островите около ВИДИН и около ДУНАВ мост 2-за да видя случайно дали нещо не се е преместила реката.Просто не се издържа вече.........А и ще пусна 2 блесни след мен да се въртят на около 20 м след мен.Пък да видя няма ли да се закачи някой распер,щука или якбълък............Ако нещо ми се усмихне късмета-ще го споделя.....А утре го дават най-студено във ВИДИН.........
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

аз съм пас... трофей са ми няколко шева в устата и две свалени пломби чакащи за запълване .И при това не съм се бил с никой :lol: :lol: :lol: Чакам Селва да ми прати якенцето :D За това е затишие .Мисля да се пусна зимата някой тих може и леко мъглив ден но няма да е в морето.
Появи се един момък в града , който се е прибрал от Канада и е довлякал някакви каяци.Не е рибар момчето ама ще го зарибявам.Предстои ми запознанство с него.Дано се окаже "Начало на едно добро приятелство.."
Наистина затишие ...
Успях да си намеря плат , който ще ми е подходящ за платното ама дотук :oops:
peter46 -- давай.. теб ни е надеждата .Непременно да се похвалиш!

Селва .. "мойто" якенце на маншетите освен ,че се регулират има ли нещо неопренесто от вътре .Яката кака е ?
Казвай че нямам търпение . :lol:
Поздрави на всички ви .
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

неопренесто има на кръста. на маншетите и врата има нещо като набук, но не знам точно какво е.
дано да не е голямо якето, ако не кажи :roll:
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

някой да даде българодуми за английските названия oт каякарското облекло:
* spray top
* cag
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Селва, дай линк за костюма да видим и ний
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

все си мисля че АНОРАК е най-близко
SPRАY - против пръски , мокрене
нещо такова
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

сяга ще ви покажа къде трябва да слагаме такива снимки :lol:
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

SELVA написа:някой да даде българодуми за английските названия oт каякарското облекло:
* spray top
* cag
"spray top" е тънко полу - непромокаемо горнище което се използва от ветроходците и става за каяк през лятото.
Ето го моят спрей топ:

Изображение

"cag" е баш каякарското напълно водонепроницаемо горнище на драй сют-а съставен от горнище и долнище - каг и панталони.

Изображение

SELVA, честит драй-сют! Много сериозно оборудване е това, Браво!
Аз понеже не мога да вляза в стандартните номера, ще си правя драй сют по поръчка.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Вчера/12.12.2008-както си бях наумил/се разходих из ДУНАВ-към островите срещу течението-около новия мост ДУНАВ-2.Беше голяма мъгла.Пълна СКРЪБОТИЯ-не видях нито един рибар -с лодка или без лодка,а камо ли някой нещо да хваща.Аз бях пуснал блесните след мен, но резултата беше също-КАПО.Като си гребях -работниците от ДУНАВ мост -2 сигурно са ме мислили за някое откачено полезно изкопаемо от докаменната епоха,което се появява от гъстата мъгла и се е запътило незнайно къде.Просто си направих КЕФА-гребах около 10 км срещу течението и после се спуснах по течението-от километър 791 до километър 800.Следващото гребане ще ми бъде на 1.1.2009-на връх НОВА ГОДИНА-точно в 12 часа на обяд/имаме такава традиция няколко каякари/ за да започнем НОВАТА година с каяк ,а и да се поздравим и да се помолим за 2 ПРЪСТА ВОДА ПОД КИЛА - и да полеем в ДУНАВА една бутилка вино ,за да не пресъхне.А на всички от КАЯК-ФОРУМА ПОЖЕЛАВАМ В Е С Е Л О ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ И УСПЕХ В КАЯКАРСТВОТО И РИБОЛОВА И МНОООООООГО З Д Р А В Е.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Малко рано излизаш в отпуска, но нищо, простено ти е. А казвал ли си досега какво гребло ползваш.
Много здраве :oops: и на тебе
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

peter46 браво за споделената емоция.С няколко изречения успя да ме потопиш в приказния тих бял Дунав.Туй , че не си хванал риба .. голям праз.По ажното е ,че си ловил.
Още веднъж ти благодаря .А трядицията ви е прекрасна.Може да подраиш на 01.01.2009 приятелитеси от мен ( предполагам и всички нас) :D
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Ако ВИ интересуват греблата-LIMINAT-220 sm =1000грама-неразглобяемо под ъгъл от олимпиадата в МОСКВА-1980 год и STRUER-220 sm=900 грама неразглобяемо под ъгъл също от МОСКВА-с него гребе жена ми защото е по леко.И двете гребла са ДАТСКИ, дървени и ги пазя като очите си-подарък са от брат ми-бивш КАЯК състезател в националния отбор в МОСКВА.С тия гребла са го награждавали някога.А само за сведение-оригиналните -разглобяеми POUCH гребла са 220 см.=1350-1400 грама и са като олово в ръцете ми.Иначе имам 5-6 броя и са ми за евентуално пренасяне в разглобено състояние на каяците ми.Може би някога ще ги изтъня за да махна от теглото им.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”