Затишие............

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Затишие............

Мнение от stbeer68 »

Днес направих един прекрасен риболов до острова св.Иван в близост до Созопол. Сафрида е там и даваше доста добре. Започнах да ловя към 8.00 и спрях 13.00. За това време имам в кофата 6 кила изчистена риба. За тези които се интересуват го лових от страната на северния заслон (срещу него) като постоянно се местих и го гледах къде е на сонара.Дълбочина под каяка 18-21 метра.Рибата се държеше от 5 - 10 метър.
Ето и някоя снимка:
Изображение Изображение Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Затишие............

Мнение от gogo26 »

Малко гръцки сафрид,от Халкидики :D
Изображение

Изображение
Страшно много оси има,само да подушат нещо за ядене и идват на пълчища.
Изображение
Иначе ...чиста и топла(27градуса) вода,слаби вълнички,рядка риба ....

Изображение
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Затишие............

Мнение от spin_master »

Днес след кратка справка със синоптичните сайтове, видях че на Тракиец няма да вали и натоварих каяка в 8 ч. и потеглих от София. Към 12 ч. вече бях на вода и се заех с издирването на костурите. Потърсих ги на едни места където преди 5 години точно ги имаше в големи количества, но явно още не бяха се групирали или поне не там където очаквах. Излезна и малко вятър и тъй като бях без котва се спуснах облавяйки един залив. Получи се много хубав удър и реализирах първия костур 400 гр. Потърсих и другите там, но не последваха други удари. Поразходих се още каяка, за да ги потърся и покрай едни скали ми удари втори костур 250 гр. но като го закачах на кукана се саморелизна :) След това хванах едно маломерно кленче около 25 см.

Изображение

Което пуснах веднага. След това ги намерих костурите до едни скали в същия залив където ми удари и първия костур. Хванах още 4 между 250 гр. и 400 гр. И един много хубав клен около 35 см.

Изображение

Който също пуснах веднага:

Изображение

Към 17 ч. започнаха само маломерни бели риби около 30 см. да излизат и с това приключих риболова, че ме чакаше път на обратно. Хванах 3 такива и ги пуснах да порастнат. Явно популацията на бяла риба е добра в този язовир или някой е зарибявал скоро с бели риби.

Изображение

Изображение

А това са костурите които взех:

Изображение

Лових с лайт такъм и удоволствието беше голямо, особено когато удари по-големия клен.
За съжаление качеството на снимките е лошо, защото снимах с телефона.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Затишие............

Мнение от stbeer68 »

Това е кратък разказ в кадри за вчерашния прекрасен ден който морето ни подари.Може да не хванахме много риба ,но си изкарахме страхотно.
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Затишие............

Мнение от spin_master »

Днес на Пясъка излизаха прилични костури по 850 гр. на силикон. На колегите които ловиха с жива рибка бяха малко по-малки като размер, но по-чести. Като се намери пасажа от сутринта до обяд може да се направи добро количество. Аз за 30 мин. успях да прилъжа 3 хубави раирани разбойници, които бяха доста борбени.

Изображение


Изображение

Вчера на Копринка с колегата Vid направихме един съвместен риболов, като той успя да хване на джиг хубава бяла риба 50 см. 1 кг. А преди това JohnnyBravo на тролинг беше хванал също много хубава бяла риба. Нивото на Копринка е много ниско, макар да казват, че след послените дъждове се е качил с 1 метър.
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Затишие............

Мнение от JohnnyBravo »

И ние с колегата Wobbler вчера минахме през яз. Копринка. Тръгнахме от София около 6:00.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Към 10:00 бяхме във водата и след по-малко 5 минути забихме първата бяла риба, която беше около 600-700 гр.
Изображение

Пуснахме я да расте :)
Изображение

Малко по-късно забихме една по-голяма, кантара показа 2.3кг.
Изображение
Изображение

Ето и едно кратко клипче от този излет:
https://vimeo.com/141328332" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение


Впечатленията ми за язовира са, че имаше малко вода и много орки. Един беше наслагал бутилки от бира и минерална вода в края на линиите си и на практика беше преградил язовира от бряг до бряг. Като видя, че извадихме риба дойде да се кара, защо сме минавали над неговите линии. Почудих се дали да не мина през гумената му лодчица с тримарана да пробва темпрературата водата :)
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Затишие............

Мнение от stbeer68 »

Преди няколко часа се прибрах от Созопол острова св.Иван (мидените ферми). Сутринта в 8.00 бях вече на бочките и търсих нещо на сонара да се хвана. До обяд голямо обикаляне,търсене и гребане и малко хваната граца. Излязох до острова пуснах една вода и хапнах. После изчистих хваната риба и реших да си тръгвам като мина пак покрай мидената ферма. Минавайки покрай въжетата попаднах на хубава гледка на соната и се почна риболова. Даваше граца ,но за сметка това постоянно. Лових с чепаре 9-ки тиква 17/20 Ф.К и олово 40 грама. Слагах и по тежко олово 60-70 гр ,но направо спираше да се хваща и затова лових с лека тежест 40 грама.Рибата беше много горе 3-5 метра и не даваше да пропадне чепарето надолу.
Рибата на снимката която е в средата в торбичката бе резултата до 13.00 часа. Останалата от двете страни бе хваната от 14.00 до 16.30.
Това е крайния резултат от деня,който на мен лично ми харесва много.
Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Затишие............

Мнение от gogo26 »

И ние бяхме в неделя на мидените ферми пред Созопол с каяците.Но само граца колкото кутре :? ...нищо друго.Верно много кълве, но е грехота да се тъпчат торбите нея.Това не е читав сафрид.Хванахме си по едно тиганче за вечерта и....достатъчно.
Hobie Mirage Outback
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Затишие............

Мнение от antoanBS »

аа вие ли сте били зелен и син каяк:)
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Затишие............

Мнение от pflueger »

Изображение

Да,това са най-добрите воблери за Бяла риба,но може ли да кажеш нещо за въдицата?Страхотна е,но ми се струва малко дълга /2.70м/ за от каяк? :roll: С нея ли тролиш в Гърция? :roll:
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Затишие............

Мнение от gogo26 »

antoanBS написа:аа вие ли сте били зелен и син каяк:)
Да :)
Що не се обади, ако си ни видял,да пием по бира :wink:
Hobie Mirage Outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Затишие............

Мнение от JohnnyBravo »

pflueger написа:Изображение

Да,това са най-добрите воблери за Бяла риба,но може ли да кажеш нещо за въдицата?Страхотна е,но ми се струва малко дълга /2.70м/ за от каяк? :roll: С нея ли тролиш в Гърция? :roll:
За тролинг в Гърция използвам само по 2.70м. защото ми побират целият такъм, който се състои от три раготи и воблер. Втората причина да използвам пръчки с тази дължина е вида на каяка ми. Имам странични стабилизатори, които стърчат и с тази дължина на пръчката ми е лесно да прекарам линията през всяка точка на каяка, без да ставам от седалката. Конкретно тази въдица ми е най-смотаната, но нямах нищо подходящо за сладководен риболов, на който отивам за втори път :)
Пръчката е Shimano Nexave CX 270 с акция 14-40гр. В морето я държа заредена с воблер за от ръка ако случайно сидя пасаж. Макарата е Shimano Rarenium CI4 FA 4000. Намотал съм плетеняк и лидер от флуорокарбон 0.28. Воблер Rapala Deep Tail Dancer 7см, цвят BLT. В случая може би пръчка с дължина 2.40м. щеше да ми е по-удобна, но нямах подръка.
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Затишие............

Мнение от pflueger »

Благодаря за коректния отговор!Интересно,не сте ли се замисляли за риболов на дрейв от каяк?Както сте повече каяци да се разпръснете на определен периметър и да накълцате 2-3щайги със замразена цаца или сардина? :roll: На сонара би трябвало да сте засичали туни чат-пат? :roll:
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Затишие............

Мнение от JohnnyBravo »

@pflueger, трябва да го предложа на колегите :)
Аз да си призная, ветроходството ме влече повече от риболова и затова тролинга ми допада, обикалям си и събирам бонуси :)
Ето едно клипче от последното ни посещение в Гърция.
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Затишие............

Мнение от pflueger »

Перфектно,просто няма какво да се каже или пита!Профешънъл,само това виждам! :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”