Запитване за гребла

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
bobijerry
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 15:45
Местоположение: Sofiq

Запитване за гребла

Мнение от bobijerry »

Някой може ли да ми каже от къде да си намеря, да си закупя или направя гребла за академичен каяка.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

това освен за академично гребане за друго може ли да се ползва :roll:
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от Accept »

Бях чел преди време тук една великолепна тема за гребла и днес два пъти минах подфорума, но не я намерих - затова пиша в тази.

Каякът ми е Оушън куатро, а греблата - тези. За снимка кликнете на френската версия. Проблемът ми е, че това гребло ми е слабо и ми се ще да се оборудвам с осезаемо по-мощно - с около 20 - 30%. Също така ми е важно да е в рамките на 200лв. Неразглобяемо, 230 или 235см (ако съществува такова).

Видях в Гърция един колега да гребе с огромни гребла и се движеше като хала, но проблемът е, че бях в хамака. Отделно, на каяка му пишеше "1000 miles of Greece" и ми се видя тъпо да се опитвам да го гоня. :lol:

Благодаря!
RTM Ocean Quatro
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Запитване за гребла

Мнение от spin_master »

Предполагам за тази тема става въпрос: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 460&hilit=" onclick="window.open(this.href);return false;гребло

Мисля, че греблото което търсиш се доближава до това: http://bg-kayak.com/product.php?IDCatal ... 8&IDLang=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз си купих това: http://bg-kayak.com/product.php?IDCatal ... 6&IDLang=1" onclick="window.open(this.href);return false;
и съм много доволен.
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Запитване за гребла

Мнение от antoanBS »

Иван от Поморие има доста модели гребла има и състезателни с голяма лопата мисля .е бяха на гала спорт
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от Accept »

Благодаря ви!
Колега от форума ми предложи да тествам, когато мога, неговото гребло.
Антоан, кой е Иван от Поморие!
Спим мастер, точно това беше темата, благодаря! Гледах Придейтъра, но няма спомената площта на лопатата. Все пак, когато ми се отвори възможност да отида да греба, ще се разходя до там.
На това, което си си купил, площта му май е колкото на моите.
Цял живот няма нещо за моя ръст! По Тошово - щото беше комунизъм. По демокрацията - търговците не искали да затварят пари в трудно/бавнопродаваема стока... И всички продават едно и също. Ние купуваме от и-бей, а те се чудят що не им върви търговията.
RTM Ocean Quatro
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от kayak-house »

:tup: Колега,колега....доста неща си пропуснал от форума... :tup:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от Accept »

kayak-house написа::tup: Колега,колега....доста неща си пропуснал от форума... :tup:
Каякът въобще не е единственото ми хоби. Знам магазина, но не знам, че сте Иван. Ще разгледам, но, ако имате предложение в описаните рамки, моля да ми пишете. Благодаря!
RTM Ocean Quatro
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от kayak-house »

Определено няма какво да ти предложа.....

Говорех ,за избора на гребла и ,че си проспал доста оферти на различни марки.....
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от Accept »

Със сигурност не съм ги проспал, а съм си гледал другите кефове. Интересува ме оферта за гребло, а не за марка.
Благодаря за отделеното време.
RTM Ocean Quatro
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от kayak-house »

:D Май наистина много време ти отделих....

Успех в живота.... :tup:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за гребла

Мнение от Accept »

Малко впечатления.
Снабдих се с гребло TNP 702.0 Aymmetric Kayak. Чешко. Площта му е 709см2, дължина 240см. Цена 89лв. В общи линии точно такова ми трябваше - като 8 цилиндров двигател е! В безветрие поддържам около 6км/ч, а ако се напъна минавам 7км/ч. Това с каяка от подписа ми, а не с едноместен.
Тайно гледам към едно Брача с площ 850см2 :twisted:
RTM Ocean Quatro
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Запитване за гребла

Мнение от vesko1234 »

Колеги, ще се купува ново гребло и сякаш най-ми е най-насърце Werner Ikelos Carbon 710см2 лопатка, сърцевина от пяна. Трябва ми за морски риболов, да си улесня живота при примерно 20км дневен преход на гребла. На ревютата много го хвалят и казват че се качва скоростта с 5% и се гребе по-леко. Също така искам да е мощно за да имам пауър при влизане излизане в прибоя, че като идва отзаде вълна, а пък каяка все едно седи на едно място е кофти. Не се оттласквам с него от дъното, само за гребане го ползвам. Педали не ща засега, кефи ме фитнеса за горна част, пък и варненската група почти нямаме педали, тъй че не ме е яд че изоставам от другите :)

Въпросите ми са имам ли нужда от извити дръжки, нямал съм болки в китките, извитите дръжки са допълнително тегло и цена и е по-добър контрола в прибоя с прави дръжки, тъй че мисля да ги спестя?
710см го дават мощно гребло, добре ли ще ми е като площ? Нямал съм болки в лакти или нещо подбно при яко гребане, като кУравина правя 5-6 набирания на лост и съм 96кг. Предното ми гребло е едно черно за 45лв с тънка дръжка, не му знам площа но добре загребваше преди да се строши.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Запитване за гребла

Мнение от spin_master »

Привет колега,
Предното ми гребло беше Werner с площ на лопатката от 608 см2 с права дръжка, а лопатките бяха от подсилен с фибростъкло полиетилен и цялото тежеше килограм. С него съм правил преходи от над 20 км. в морето и не съм усещал умора. Случвало ми се е да греба срещу много силен вятър и големи вълни и да успея да се придвижа, макар и с голям зор. Относно дали да е с права или изкривена дръжка не мога да ти дам съвет, защото съм гребал до сега само с права дръжка, но каквато и да избереш с Werner ще усетиш голяма разлика с предишното ти гребло.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Запитване за гребла

Мнение от vesko1234 »

http://www.kayakfishing.blog/blog/paddl ... ak-fishing

Знам че съвременната тенденция е към педали, но все пак ето една много добра статия за избор на гребла на която попаднах.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”