Каякарски конкурси!

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Каякарски конкурси!

Мнение от RIMOHIT »

Обявявам конкурс за най-голямо попче уловено с въдица от каяк в Черно Море. Наградата я осигурявам аз за това е скромна и по-скоро символична. Наградата ще е едноделна къса спининг пръчка - попчетрепач. Този уикенд ще я закупя и публикувам снимки.Мисля , че съревнованието е по важно.
Условия за участие:
Снимка от която ясно личи размера на рибата.Най-добре рибата да е снимана до разграфена рулетка или предмет даващ представа за размера и.(грамажа няма да е решаващ)
Снимки от излета и кратко описание на излета или линк към темата за съответния излет.
Конкурса ще е отворен и за други категории и желаещи да осигурят награди за тях (като например - най голяма риба , най-хубава каякарска снимка и други по желание на наградодателя )
:D
П.С.Запазвам правото си на участие , като нямам право на награда в раздел "Най-голямо попче"
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

Подкрепям идеята и излизам с предложение за конкурс в който ще могат да се включат и колегите от вътрешността.

Конкурса който предлагам е за "Най-много видове риби хванати от каяк"
Предлатам модератора да направи списък на видовете морски и сладководни риби които могат да се хванат от каяк.
Който пръв хване от всичките видове риби в списъка, или който хване най-много видове риби от списъка до 31 Декември 2009, печели конкурса.

За валидно участие в конкурса предлагам да се счита снимка на уловена риба, направена върху каяк, като до рибата се вижда сложено ето това картонче херметично ламинирано:

Изображение

Аз поемам задачата да осигуря три награди:
1-во място - Каяк троли:

Изображение

2-ро място Въже за закачане за каяка:

Изображение

3-то място - каишза закрепяне на прът към каяк:

Изображение

Предлагам снимките за конкурсите да се слагат в отделни теми отворени за целта.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Като поканен експерт за мероприятието, давам експертното си заключение че снимката е изфотошопена :lol:
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

Разбира се че е, тя е само за онагледяване.
Аз нарочно съм избрал снимка на полък - дето не може да се хване в БГ :lol:
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Докторе ...аз ти предлагам списъка да е книгата "Рибите в България" всяка риба може да се хване от каяк според мен по един или друг начин.Ако си сагласен на края на годината броим кой колко има.Ако има равни като брой на уловени видове се взима под внимание датата на постването на последната риба.Който по рано ..печели и така .Ти даваш наградата - ти определяш правилата :D
Мен ме досрамя като видях какво дава Доктора :oops: и аз ще дигна малко летвата
Изображение
това поне го имам и е екстра :D Снимката е на 240см че няма друга ..

* Дължина: 2.10 м
* Материал: композит
* Трансп. дължина: 100 см
* Брой секции: 3
* Брой водачи: 6
* Акция: 60-100 гр.
* Тегло: 150 гр.
Типична многофункционална пръчка, изработена от композит-карбон, с тънък, плътен връх от фибростъкло и S-SIC водачи, подходяща за риболов както от лодка, така и от бряг. Често се използва за влачене от лодка, дънен риболов, както и за риболов с изкуствени примамки.
Последно промяна от RIMOHIT на Чет Май 28, 2009 18:00, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

OK!
Отваряй новите теми!
На всички бъдещи участници - Наслука!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Днес бях в магаина и си взех първоначално обявената награда за мен си .Доста е мека за попчета ... май няма да стане.Обещаното трабуко го нямаше но поръчах :wink:
hobie revolution 13
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от koi4a »

Готово ламинирах картончето. До края на Юни ще има и снимки по време на акция. :twisted:
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

а аз предлагам малко да разширите условията , днешните времена са времена на все по-нови "хибридни" спортове ...тая година съм луднал по тема подводен риболов с ...каяк , за целта сега спешно си ъпгрейдам каяка за да може да събере харпунистката екипировка , като неопрени , харпуни , плавници , кукани и пр...като съм готов ще сложа и снимки... в подводния р. често се налагат големи преходи и често натоварванията ги отнасят все краката - смятам да променя това :D ...така , че ако искате и аз да участвам променете условията :D ...смятам че ще имам доста последователи :wink:
клуб Бъкари - надуваем ветеран
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Привет Булти :)
Подводния риболов и гмуркането с каяк ( каяка си стои горе разбира се :lol: ) несъмнено имат място под слънцето .До колкото ми е известно администратора на сайта обаче не желае в този форум да се кометира подводен риболов ( може и да греша) Относно участието ти в конкурса бих се радвал ако участваш но нека уловените от теб риби са с въдица.Най-малкото всички участници да бъдат поставени при общи условия ...
Аз лично не бих имал протиф конкурс , за подводен риболов с каяк , стига да има кой да го пусне ( осигури награда ) , но в крайна сметка думата има администратора на сайта.
Поздрави :)
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Док ... сетих се нещо .
Има доста видове попчета ...По различаващите се са Лихнуса , Еврейското попче.Всички останали видове може да ги считаме за един поради трудното им определяне.
Предложения ?
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

Еврейското попче не е попче а галя - "роклинг".
Лихмуса си е лихмус - със сплеската глава.
Останалите попчета се считат за един вид.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Според "РИБИТЕ В БЪЛГАРИЯ"
М.Карапеткова
м.Живков
София -95г
Еврейското попче -Ophidion rochei е от семейството на еврейските попчета -OPIHIDIIDAE
Изображение
У нас на тази риба често по погрешка и се вика Галя.


Галята или още Морски налим - Gaidropsarus mediterraneus
е от семейство Трескови -GADIDAE
Изображение
Изображение
Популацията на Галята последно време се е увеличила и е възможно някой да има такава слука .

Една характерна ралика .При Еврейското попче гръбната аналната и опашната перка са напълно срастнати докато при Галята (Морския налим) макар гръбната и аналната перки да са дълги имаме изразена и опашна перка. :D
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

Съгласен съм! Аз съм ги хващал и двете но мислех че еврейското попче се нарича морски каиш. То е много твърдо а галята е мека.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Към снимките на фори съм написал два коментара.Ще се посъветвам с един колега , за който река Велека е доста позната за да доуточним видовете
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”