надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
tatitosho
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 21, 2010 18:53
Местоположение: България, Варна

Re: надуваем каяк

Мнение от tatitosho »

dimadoctor , това е скъпа играчка. Факта, че има три седалки не означава, че е триместен, освен и тримата да сте с крака по 50 см. :wink: В каяк 4 м. двама човека по 1,85 и кофа с такъми се чудим къде да си заврем краката, за да не си убием коленете с греблото. Мини на по евтин вариант единичка за да си ловиш спокойно и другите членове на семейството да се забавляват, когато не го ползваш. Нещо такова http://sportdepot.bg/bg/product/aquamar ... e=cGFnZT0y" onclick="window.open(this.href);return false; , което тук в BG е с промоционална цена. Или http://sportdepot.bg/bg/product/fun_zon ... e=cGFnZT0y" onclick="window.open(this.href);return false; . Аз навремето си купих super pathfinder (китайско копие на един по-стар модел на Sevylor) във вариант 2-ка , но в повечето време го ползвам само аз или само сина ми. За двама е крайно неудобен за какъвто и да е риболов, става за разходки. Материала на Pathfindera като този, от който се правят по-големите лодки с транец, но малко по-тънък. Щях да забравя, че аз от три години не съм го изпускал напълно. Държа го надут и припомпвам преди пускане, така че не мога да кажа колко ще държи материала при постоянно сгъване и разгъване.
Аватар
dimadoctor
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 21:20
Местоположение: Södermanland, Sverige
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от dimadoctor »

Благодаря за мненията, колеги!
Всъщност аз вече се сдобих с оранжевия Триборд. Sevylor-а се оказа доста тесен и неудобен за нас, при това ние сме доста нормално сложени. Освен това по-голямата ширина на Триборда би трябвало да му даде повече стабилност при евентуално вълнение /всъщност това са мои мисли, но в никакъв случай не съм експерт /. Не планирам дълги натоварващи преходи, по-скоро забавление за семейството и кратки риболовни турове край брега за собствена тръпка. Основното ми изискване беше мобилност, в смисъл възможно сгъване и лесен транспорт без помощни средства, разбирайте колесар / последният служи за превоз на основната лодка, еdин 4,85 метров хардтоп Jofa 584 /.
Времето при мен е още леко хладно, но се надявам тази седмица да бъде възможно тестване на придобивката. А лятото може и да се засечем с някой на Тасос, там ще сме от 11 Юли.
Наслука на всички!
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от бай сом »

Ха честито. Лека, безаварийна и рибоносна. :tup:
12022005
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:04
Риболов: Морски

Re: надуваем каяк

Мнение от 12022005 »

Здравей колега, избрал съм да си взема надуваем itiwit 3 tribord, ти доволен ли си от него , и какви плюсове и минуси си забелязъл. Благодаря ти предварително
Bai Pe6o
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 12:30

Re: надуваем каяк

Мнение от Bai Pe6o »

Гледам, че е питано доста отдавна, но тъй като така и няма отговор, мога да дам малко впечатления за въпросния каяк, които да са полезни на някой в бъдеще. Ползвам itiwit 3 вече два сезона и то доста активно. Основно по Дунав и по язовири. В море още не съм го пускал. Като цяло за парите и произхода си каяка е супер. Китайски е въпреки, че гледам някакъв ентусиаст продава единичката в olx за двойно повече от цената му в магазина, като го е писал, че бил испански, но това е друга тема.
Та относно тройката: Доста качествено изработен надуваем каяк от здрави материали и добри шевове. За двата сезона сериозно ползване не е мръднал. Единствено има повърхностни следи от надрасквания по дънната гума, при положение, че съм се пускал и по Янтра, където е опирал дъното с не малка скорост. По Дунав се гребе без ядове от двама човека срещу течението, но колкото се може по-близо до брега, за да е по-малко усилието. Скорост не съм мерил, но си правим по 5-6 км преход нагоре и после се пускаме обратно (с приятелката ми). Така че на хората, които твърдят, че с надуваем при лек вятър или срещу течение не можело, явно не им се гребе особено. Каяка е достатъчно стабилен, че даже не внимавам за накланяне. С трима човека вече си става доста по-тромав и труден за управление. Но двама плюс доволно количество багаж не е проблем.
Като недостатъци и проблеми съм имал само два. Още първата година смених дънната камера. Единият шев на балона се беше разлепил вътре и при надуване ставаше несиметрично дъното. Предполагам е бил фабричен дефект и хората от декатлон веднага ми пратиха ново дъно покрито от гаранцията, без увъртания и разправии, за което евала. Вторият проблем, още нерешен, е че гнездото на едната задна финка е залепено съвсем леко накриво, но достатъчно да върти по малко задницата на каяка и да се налага коригиране на курса от време на време.
Това е за триборда. Добре направен, здрав каяк, но и по-скъп от елементарните му събратя. Ако някой се интересува от нещо конкретно, да пита.
Междувременно ако някой продава запазен Hobie Odyssey или евентуално Kona на прилична цена, да свирка. Това не означава, че се разделям с триборда. Просто увеличавам флотилията :wink:
Аватар
Pavel Minchev
Мнения: 142
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 11:04
Местоположение: SLIVEN
Обратна връзка:

Re: надуваем каяк

Мнение от Pavel Minchev »

След много четене бих искал да Ви попитам дали някой има преки наблюдения върху този каяк.
SEA EAGLE, модел 420x Explorer Pro
Видео:
Ще се ползва основно в затворени водоеми за разходки и рядко за риболов.Може да се ползва за разпъване за шарани на голяма дистанция.
FRIENDS FISHING TEAM
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”