надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Добре че първо си купил надуваемия каяк и после си писъл във форума щото в противен случай щеже да олекнеш с поне 1000 кинта за някой твърд каяк :)
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Мнение от gogo26 »

Видях го на живо,добре изглежда особено седалката, но не ги продават отделно.Колега пусни една снимка на дъното.
pandelov
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 16:21
Местоположение: София

Мнение от pandelov »

Малко снимки на каяка:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=13737356
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

anastas_peykov написа:Добре че първо си купил надуваемия каяк и после си писъл във форума щото в противен случай щеже да олекнеш с поне 1000 кинта за някой твърд каяк :)
Ако се зариби повече за каяк, пак може да ги даде :lol:
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Мнение от Iceberg »

колегата pandelov написа:
Учудващо лесно се движи и срещу течението.
Благодаря, колега. Аз преди време имах питане за надуваем каяк и река и ми казаха тук, че е невъзможно да се движа срещу течението. Не ми се искаше да е така понеже съм решил да си взема и аз надуваем заради мобилността и по-лесното съхранение. Опитах с надуваемо кану и видях, че по принцип става да се гребе срещу течението при положение, че с кану е много по-сложно, а аз нямам необходимата техника. Това ме постави в размисъл дали все пак да не си взема каяк, с който се гребе по принцип по-лесно от кануто и имам известен опит. А сега ти ме избави от колебанията ми. Определно ще се оборудвам в най-скоро време с един надуваем и аз. :D
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Моя първи каяк

Мнение от RIMOHIT »

pandelov написа:, без да имам кой знае каква база за сравнение.
Пробвай първо каяка на колегата и после този при SELVA дето е като на Булти. На мен лично втория по ми допада. Успех
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Айсбърг, прати едно лично съобщение на Peter46 и го попитай какво мисли за риболов с този каяк в Дунава. Той гребе каяк в Дунава повече от 30 години и е най-подготвен да ти даде съвет.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

С каяка се гребе по лесно срещу течението но не и по бързо, независимо дали е морско или речно. Зависи и от посоката и силата на вятъра. Често ми се е струвало като греба срещу вятъра и когато посоката на вятъра съвпада с посоката на течението, може и без вятър но срещу силно течение, да ми се струва че греба с лекота и каяка направо хвърчи. Туй за хвърченето е чиста оптична илюзия, а за туй че гребеш по лесно е логично обяснимо.
pandelov
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 16:21
Местоположение: София

Мнение от pandelov »

Този надуваем каяк ми се струва добър за цената си:
http://qayak.com/
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

За язовир и море при пълно безветрие става.
За пускане по течението на река - също.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

Преди месец си взех този каяк http://www.plodex.eu/kayak-2p.html влизах няколко пъти сам и с жената (но понеже не беше достатъчно дълбоко я върнах пак на брега :wink: ). Влизах и при вятър и при тихо време. Управлението не беше някакъв проблем. При по-висока вълна обаче носа загребва вода. Другото неприятно е, че когато вдигна греблото от лопатата се стича вода в каяка. Така че сух не мога да остана.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Pretor написа:Преди месец си взех този каяк http://www.plodex.eu/kayak-2p.html влизах няколко пъти сам и с жената (но понеже не беше достатъчно дълбоко я върнах пак на брега :wink: ). Влизах и при вятър и при тихо време. Управлението не беше някакъв проблем. При по-висока вълна обаче носа загребва вода. Другото неприятно е, че когато вдигна греблото от лопатата се стича вода в каяка. Така че сух не мога да остана.
Честит каяк Преторе!
Може да даеш малко инфо за себе си ако желаеш в темата за представяне на бъкарите и кандидатите :lol:

Ако си купиш плуваща жилетка и пратиш снимка на риба хваната от каяка - приемаме те за пълноправен бъкар - както останалите :lol:
За каяка ще е добре да си вземеш гребло с протектори 230см.
Моят надуваем каяк има дренажни отвори на дъното. Този модел ако няма такива ще е неподходящ за море с вълни. Ще трябва да изгребваш водата с кофичка :roll:

Заповядай на Бъкариядата в Синеморец на 5 и 6 Септември!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Pretor написа:Преди месец си взех този каяк http://www.plodex.eu/kayak-2p.html влизах няколко пъти сам и с жената (но понеже не беше достатъчно дълбоко я върнах пак на брега :wink: ). Влизах и при вятър и при тихо време. Управлението не беше някакъв проблем. При по-висока вълна обаче носа загребва вода. Другото неприятно е, че когато вдигна греблото от лопатата се стича вода в каяка. Така че сух не мога да остана.
Що не писа тука преди да си го купуваш. Един приятел беше се засилил да си го купува и като отидахме да го видим , пълно разочарование. Много некачествена изработка, много ниски бордове, има някаква система за оттичане но дали работи е много съмнително.
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

А, писах някъде, но скоро не съм имал време да влизам във форума. Има нЕкаква система за отводняване обаче не мога да разбера дали работи.Уж има едни отвори на дъното от вътрешната страна на бордовете, те пък имат някакви тапи. Що се чини обаче с тях нямам идея. А за писането предварително. Най-много да се бяхте опитали да ме разубедите и като си направя каквото съм решил да ми кажете: ха сега троши си главата, хак да ти е :). Това в кръга на шегата. Основния избор за мен се обуславяше от липсата на място за съхранение и за транспортиране. Освен това трябваше и да е двуместен. За сега не съм го ползвал за риба, защото докато е топло прекарвам повече време под водата, отколкото над нея или на брега. И понеже като тръгна за морето и си взема всички харпунджийски такъми място за каяка няма, затова засега е на втора линия.
А за хващането на риба-проблем няма.Не съм влязъл с въдица-не съм хванал :wink: , все пак съм от морето.
Докторе, благодаря за поканата за 5,6.09. Ще гледам да се появя.И без това по същото време в Приморско е националния Оффроад събор, така че ще съчетая нещата.
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Мнение от gogo26 »

Колега и аз си вадя рибата от морето основно с харпуна.Като си взех каяка, основната идея беше да го ползвам като транспорт между местата за гмуркане,да спестя много плуване.Ама я пробвай в дълбока вода с екипировката да се качиш отгоре му :wink: ,доста комични ситуации се наблюдават :lol: Особено на надуваем каяк нямам идея как ще стане,но пробвай, знам ли?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”