надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Да се похваля днес официялно и аз съм с каяк,даже се оборудвах със спасителна жилетка че то в морето...Утре ще го изкарам да го видя туй чудо как плава.Благодаря за пожеланията!
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от ro666koto »

Честито :fish3:
RTM Tempoooo
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от RIMOHIT »

честито!!!
hobie revolution 13
miokarda
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 19:21

Re: надуваем каяк

Мнение от miokarda »

Здравейте!Няма такъв кеф,нищо че имаше много силен вятър и вълни,каяка се справи чудесно.Карах го сам и въопще не се затрудних,само когато го карах срещу вълните влизаше вода но това според мен е нормално.Утре е следващия тест-риболов с двама човека :lol:
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от бай сом »

Браво,

Завиждам ти. Аз за моя трябва да почакам поне още 2 седмици. Вече събирам рибарска екипоровка за да го тунинговам.
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от бай сом »

бай сом написа:Браво,

Завиждам ти. Аз за моя трябва да почакам поне още 2 седмици. Вече събирам рибарска екипоровка за да го тунинговам.
Вече и аз да се похваля. Имам си надувен Номад 3. Карам го от няколко дни из морето. Тунинговах го за сонар, стойки за въдици и т.н. Стана като самолетоносач. срещу вятъра развивам окол 3-4 км/ч а по вятъра 5-6 км/ч. Това обаче е със здраво гребане. Ловя си сафрид и дракони около фара на Царево. Каяка се държи много прилично, макат, че си е надувен. като се наловя разхождам и семейството из морето. И на тях им харесва. С нетърпение очаквам да го изпробвам и по Дунава.

Голяяяяяяяяяям кеф. :fish1:
kupon777
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 20:47
дал Браво: 7 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от kupon777 »

Здравейте колеги ! От година и половина се заглеждам по каяците и имам чувството,че те са това което ми трябва(свобода и мобилност).Ще използвам каяка за разходки по затворени водоеми и тъй като парите винаги не стигат за най-хубавото , съм се ориентирал към най-евтиното. Става въпрос за промоция в Спорт депо-FUN ZONE -едноместе ,3м на 90 см -трислойно PVC 0.7 -265 лв. Много примамлива и приемлива цена за начинаещ. Аз съм 1.60 висок, 60 кг.Какво биха казали и посъветвали колегите със стаж в каякарството.Промицията е до 31.08.2013,приемам и други предложения до около 500лв. Благодаря предварително!
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от vesko1234 »

Каяка името му е super pathfinder. http://sportdepot.bg/bg/product/fun_zon ... basic.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
kupon777
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 20:47
дал Браво: 7 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от kupon777 »

Здравейте колеги! Времето на промоцията в Сторт депо изтича,което не е кой знае какъв проблем, защото каяк така или иначе ще има.Друг въпрос е на каква цена.В този ред на мисли да попитам: В Спорт депо има и друг каяк на ПРОМОЦИЯ-AQUA MARINE 1, интерисува ме най-вече нивото на изработка,на този и на другия който е на промоция(от предния ми пост).МОЛЯ ако има колеги които са ги виждали на живо или са минали в началото през нискобюджетен надуваем каяк да споделят мнение!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от RIMOHIT »

За тия пари не вярвам да има разлика. Карал съм оранжевия. Седи добре , изпънат .Врътка се се бая без финка, забавен е! В тоя ценови клас в общи линии не вярвам да има кой знае каква разлика за това взимай и ползвай , докато не е минал сезона!
hobie revolution 13
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от vesko1234 »

Определено aqua marina ми допада повече. И двата каяка са със здравина на материала 500D и се надуват до 2.4 PSI налягане. Аква марината е по-дълъг и по-тесен, значи ще се гребе по-леко, по-висока скорост ще поддържа и по-праволинеен ход. Товароносимостта му е по-малка- 95кг спрямо 105, но при твоите килограми ти е идеална. Освен това е и по-лек- 10.5кг спрямо 15 при другия.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от бай сом »

Публикувам това мнение, понеже има малко информация за надувните каяци. Надявам се да съм полезен на интересуващите се.

1. Купих си надувен, защото няма къде да държа твърдия, въпреки (може би уместни) съветите на множеството професионалисти.
2. Гемията ми е BIC Nomad HP3, и доколкото знам до преди месец бяха продадени 2 в България (моят е втория).
3. Тунинговането за риболов изисква въображение (и кинти), но може да стане добре (ще публикувам снимки като направя).
4. Поведение в морето - катери много добре вълните и се държи добре. Много стабилен. Над 2 бала вълнение, ако е закотвен може да влиза вода понякога. Носи на вятър, ако е страничен се изискват умения да се държи в права линия.
5. За язовир - същото.
6. Тест в Дунава - гребах около 9 км срещу течението, при насрещен вятър 3-8 км/ч за около 3.5 часа. До брега поддържа около 3-3.5 км/ч, а по-навътре 1-1.5 км/ч. поддържа добре правата (без рул).
7. Недостатъци - височка цена, прояви дефект на тубата (единият шев изпусна, но дистрибуторите реагираха супер адекватно и ми я смениха), трудно тунинговане за риболов и още не съм хванал съществен сом с него :lol: :x .
8. Предимства - много стабилен, поведение почти като твърд, събира се в два сака, лесно надуване и прибиране, голяма товароносимост (280кг)

Като му направя снимки ще публикувам. Още разсъждавам как да му сложа стойки за въдици.
Arhelon
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 27, 2014 0:21
Риболов: На тежко, спининг и тролинг
Местоположение: Габрово

Re: надуваем каяк

Мнение от Arhelon »

Здравейте!
Като абсолютен начинаещ, смятам да си закупя надуваем каяк (все от някъде трябва да се почне) и съм се спрял на този вариант:http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... escription
Ако има някой каяк като този моля да сподели мнението си! Прочетох повечето неща по темата и като цяло това е аматьорска история, но както казах трябва да се почне от някъде.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от RIMOHIT »

Щом си прочел за косурите на надувките и се съобразяваш с тях няма да имаш ядове и ще се кефиш..
hobie revolution 13
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: надуваем каяк

Мнение от бай сом »

Това не е точно каяк, но важен е мерака. Ще имаш проблеми със скоростта и вятъра. По нагоре в темата съм описал моя балон или в темата избор на каяк. По-близо е до твърдите, но аз изтеглих заем да го купя и оборудвам. Можеш да си вземеш този който си харесал, но няма да можеш да пътуваш дълго, да тролиш и вятъра ще те разнася насам-натам.

Пак подчертавам, че е най-важен мерака и удоволствието. Може да се постигне и с леген.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”