надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

надуваем каяк

Мнение от roskobosko »

Здравейте,

Тези дни поизчетох доста от нещата които сте постнали.
Моя случай е следния:
Живея в апартамент, семейство и.т.н. Запалил съм се по морския риболов. За мен единствения вариант да изляза в морето за риба е надуваем каяк. В колата ми няма место нито за 35 кг. лодка с 15 кила двигател, нито за твърд каяк. Единствения ми избор остава надуваем каяк. 85 кг. съм, спрял съм се на това:

http://www.sportcitybg.com/Лодки/Каяци+ ... CC305.html

Sevylor Rio KCC305
Едноместен каяк с
дължина 3 м.
ширина 0.93 м.
тегло 14 кг.
товароносимост 150 кг.
въздушни камери 4
седалки 1
цена - 795 лв.

Моля за съвет дали избора ми е правилен. Абсолютен лаик съм, на гумена лодка (руска) съм се качвал, на каяк - никога. :oops:
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Как ще дадеш 800 кинта за надуваем каяк, толкова струва твърда хубава лодка. Вземи такъв като на Бути 150 кинта е ,ще ти върши същата работа.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

Росене, този каяк е направен за пускане надолу по течението на бързи планински реки. Той не е направен за гребане в море. Вятъра ще те спре на място.
Засега не купувай нищо. Ела на Бъкариядата в Синеморец на 5 и 6 Септември ( или на сладководната бъкарияда през Август - следи форума за подробности) и пробвай да видиш дали ще ти хареса да гребеш на каяк.
Ако ти хареса, за тези пари ще си купиш нов ПМС, хубаво гребло и хубава жилетка. С тези неща вече ще можеш да ходиш на риба и в море, и в река, и на язовир при максимална безопасност!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Благодаря за отговорите, нямаше ли нещо и на Тасос 29.08-02.09, май ще съм там тогава за седмица семейно, а пък и заргана ще пробвам. :D
Обещавам, че ще помисля още, ама ако взема дори и малък каяк - 2.40 в къщи ще настане война.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

В твоя случай преди да вземеш нещо наистина ела на някое събитие да пробваш.Ако проблемите са ти само като обем на каяка и ще трябва да правиш компромис с нещо надуваемо то хвърли едно око задължително на тези
Изображение
Изображение
има доста добри отзиви за тях .. за съжаление не у нас.
Лично на мен са ми много симпатични и мисля че с тях наистина ще се чувстваш в каяк :wink:
Вярно и парите са малко поевече но ...
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

Ще се радваме ако се присъединиш към Тасос Бъкарис 2009-та.
Ние ще сме в Принос (където пристига ферито от Кавала) ето тук:

http://www.go-thassos.gr/thassos-online ... udios.html

Ще те чакаме във вила Орфану Студиос от 30 Август до 3 Септември.

Щом не можеш да складираш ПМС, тогава послушай Наско и си вземи каяк като на Булти. Той обаче е опасен, освен ако не си земноводен като Булти :lol:
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

За лятото става. 150 лева и да се заноса се прежалват. Вземи си такъв и виж дали ще ти хареса. Булти е водолаз, слагаш и ти като него едни плавници вътре като резервен вариант и си в играта. За до брега 200-300м си става и там има риба да знайш. Гледаш къде има други лодки , там отиваш и ти. Но пак някаде до брега. Като се оборудваш с котва и там всички салтанаци ще си джиткаш без грижа. Един мой приятел на времето мотора отказал , греблата на брега в колата , водата студена и с котвата додрапал до брега.
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

И след като Доктора (много му вярвам) ме разубеди, намерих решение за съхранение, но, избора е до 3м. модели:
1.RTM Mambo
2.RTM Paseo
3.PMS

Моля за мнение. Ако знаете някой друг каяк който по-става за море (за рибарлък говорим само) максимум до посочените по-горе размери, пишете, че ще участвам на БЪКАРИАДА със собствен каяк, нямам търпение. До 1500 лв.мога да прежаля, че и повече, особено ако има оборудване за рибарски каяк със всичките му там стойки за въдици и др., че не ми се пробива, а и заводското не е като доправяното.

Много ви благодаря за мненията.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

След като така стои въпроса с парите взимай RTM -пасао англер
Има монтирани задни стойки... удобни са..имаш място да поставиш багаж ниско долу без да пробиваш ,
Имаш място отпред да пооставиш стойки.Търпи тутнинг.
Като основно предимство е че е 20 кила.Много по лесно ще ти е да го мъкнеш по стълбище ако живееш в апартамент.
За сравнение ПМС ската я даваха 25 но мисля , че е повече.
За 1500 лева ще си вземеш риболовната версия от Selva + облегалка .
Не на последно място е , че ще можеш да поръчваш RTM ски аксесоари :wink:
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Мисля, че Пазеото няма тримаранно дъно, от което означава, че не става за риболов от място :roll:

едит: то и Диското май нямаше...
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

SELVA написа:Мисля, че Пазеото няма тримаранно дъно, от което означава, че не става за риболов от място :roll:
То и диското няма :D
Първите един два излета малко ще се чувстваш нестабилно .. но много малко
76 см е все пак...
Оф... от много време се каяня да пием бира с Бургазлии ама .... :oops:
И да полафим разбира се
Междудругото на плажа в Бургас при сърфоветре има един едноместен и един двуместен каяк под наем.Отиди да видиш що е то каяк преди да се хвърлиш.Хубаво ще е да пробваш и нашите но не знам кога ще стане
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

Аз не бих похарчил 1500 лева без да пробвам първо.
Чистосърдечно те съветвам да отидеш на сладководната бъкарияда през Август.Помоли Селва да докара Посеото и Тангото. Така ще можеш да сравниш ПМС-а, Пасеото и Тангото. Прецени за себе си кой каяк ти е най-удобен. Аз лично те съветвам, щом живееш в Бургас, да си вземеш Танго. То е 45см по-дълго от 3-те метра максимум но е много по-подходящо за Черно Море!
Вземи си обикновенният, не англер модел, в оранжево.
Много грешиш че фабричният тунинг е по-качествен от домашният.
Точно обратното. По цял свят каякрибарите си купуват необурудвани, туристически вариянти на каяка и си го обурудват сами. Това е така защото тунинга се прави най-добре по индивидуалните пропорции на всеки рибар. Фабричният тунинг се прави от момчета които никога не са ловили риба и монтират оборудването като гледат да е красиво а не функционално - толкова разбират.
Като правило всички фабрично сложени приспособления пропускат вода защото производителите не си правят труда да ги изолират както трябва със силикон.

Пак те съветвам - пробвай преди да купиш.
Вземи си Танго ако ти хареса. Тунинга ще го направиш сам по-качественно от завода.
Аз като дойда ще ти помогна, пък и в Бургас имаш вече двама опитни тунингчии които съм сигурен няма да имат нищо против да ти помогнат.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

това танго може да го имаш още утре. защото ми е на склад.
ако ще ходиш при лодки да ловиш, е чудесно.
ако ще трябва да кръстосваш морето по формулата за ловене на доктора, темпото е по-бързо..
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Росене, съветвам те да ги забравиш тия каяци дето си решил да ги взимаш и скачай направо на една двойка или Океан Дуо или Куатро. В морето колкото си по голям по добре. Пак и може и някой приятел да качиш. Може и жената и детето. Ако ще ходиш и на затворени водоеми вземи си Дуото , ако ще го ползваш само на море вземи Куатро. Аз ако можех да продам ПМС-ката , моментално бих си взел Дуо или Куатро.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Насе ... стига дава "грешни " акъли от камбанарията на 100+ човек :D
Роскобоско много хубаво се е насочил според мен към тангото :wink:
85 кила чиляк е ... И ПМС ската ще му е удачна даже.Той човека до скоро искаше надуваем заради мястото , ти шлепове и танкери ве да му предлагаш :lol: :lol: :lol:
anastas_peykov написа: В морето колкото си по голям по добре.
позволи ми ич да не се съглася.... ето ти си хубяв пример.Голям човек си и повечето каяци са ти малки :lol: :lol: :lol:
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”