Каякарски камери и фотоапарати...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Я, Владо е с нов аватар :D Да не би да трябва да честитим?
Насе, какви са тея неща дет ги разправяш бре? Ту по думите ти всички производители на филтри трябвало да фалират щото всяко стъкълце пред обектива скапвало образа, ту бил зърнест роу-а от огледалките... Ми аз що не виждам шум като снимам с 5 годишен апарат на ИСО под 400? Не ми се вярва да съм кьорав, преглеждам си кадрите 100% разпънати при конверсията, освен нерязкият фокус и аберациите идващи заради ефтината пластмаса на ентри левъл обективите... Ся за мегапикселите донякъде си прав, но новите матрици са все по-читави и по-читави и ако мегапикселите са реални, а не са софтуерно интерполирани, това може да доведе до достатъчно ниско ниво на ИСО шум при съответната обработка. Новите сапунерки ич не отстъпват по качество на по-старите огледалки, при тях основният проблем е че са създадени за поинт-енд-шут аудиторията и въпреки че се хвалят с наличието на ръчни настройки, в повечето случаи те са толкова тегави от към юзъбилити че няма смисъл да се говори за тях. Освен това проблема им е че все още са бавни и стъкларията им е създадена с идеята да бъде универсална, което е невъзможно за постигане все още.

И само да добавя... Сапунерките са чудни за документиране на даден риболовен излет. Иначе фотографията не е съвсем съвместима с риболова. Въпреки че все още едва се уча да снимам, смятам че съм придобил поне малко опит. Човек може или да снима или да лови риба. И двете задачи изискват известно съсредоточаване и е трудно да се съвместят.
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

Благодаря на всички за препоръките и съветите :)
В последните думи на Фори има много, ама много истина...
Реших, че Канона ще си го оставя като излизам да снимам, и
се насочвам към Фуджито...ще го ползвам главно като ходя за риба
и по разни други екстремни мероприятия...
Трябва ми компактно водоустойчиво фото, което прави прилични снимки...
Много ме упасява,че преди време си купихме една сапунерка на Сони
и тая машинка изобщо не ми допадна...когато снимаш трябваше да седиш 2-3
секунди неподвижен иначе резултата е размазана снимка...а уж имаше
стабилизатор а и не беше никак евтин...е продадох ме го и си
взехме един Иксус и така до днес...желязна машина :) Дано и фуджито е такова...
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Сапунерките или всички апарати с несменяема оптика в последно време доста дръпнаха напред хардуерно и софтуерно и си правят супер сники. Като сравня моята сапунерка от пред 6-7 години и Панасоника дето си купи колегата ми за 600 кинта преди месец , ми то разлика от земята до луната. За риболов а и не само за риболов нищо повече от това не ти трябва. Ако ще си сменям сапунерката с нова хич няма да се вживявам толкоз , просто ще ида и ще си взема някой модел от любимата ми марка и толкоз. Между другото ще си сменя сапунерката когато излязат такива които да правят клип на 1080p на поносима цена :)

ДСЛР е друга ракия фотоапарати, предимно за художествена фотография. При него силата му е в мощната оптика и най - вече в сменяемоста на обективите. Ако не сте истински мераклии не се занимавайте с това щото е голяма набутвация, то не че риболова не е.
Фори вярно е че всичко сложено пред обектива спира светлната. Колкото са по скъпи филтрите обаче по малко омазват. Чистото RAW изображение снето от сензора без обработка има шум дори снет на ИСО 100. Колегите ми имат Канон Д30 и Д40 , това са висок клас апарати и пак си дават шум , моя Олимус дава най много. Шума когато е в граници не е опасен и си има информация в него. Аз мога да махна шума като включа софтуерните шумопотискащите фунции на апарат но се губи информация. Предпочитам софтуерните обработки на изображението да го правя на компютър а не да ги оставям на фотоапарата.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Модерните последно време компакти са трудно убиваеми, което е най-хубавата им страна. Там бозата идва от малкото място за обектив, съответно качеството куца за сметка на неубиваемостта. Но за сметка на това пък се избягват разни неприятни моменти. Миналата година тамън си снимах сонара да покажа как изглежда играта на балансира на него, па взе че ми удари бяла риба. Фотоапарата беше оставен на страни, в два пръста вода както се оказа в последствие. Съответно бях адски учуден че оцеля... Един глас за канон в повече, но сушенето беше кофти в полеви условия. Ако знаеш как се разглабя фотоапарат тип сапунерка с подръчни средства, в каяк, по средата на язовира :lol: Добре че люковете са ми черни, та чудесно стават за сушене на чарколяци върху тях. А с фотото на Док се изпльоках в морето, без изобщо да се притеснявам :D
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Това незнам дали ви го показвах
Изображение
http://www.kitebg.com/accessories/136
hobie revolution 13
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

RIMOHIT написа:Това незнам дали ви го показвах
Изображение
http://www.kitebg.com/accessories/136
Това също е интересно :)

http://www.chinavasion.com/product_info ... s-edition/

И доста по-евтино...



Иначе не се сдържах аз и топнах касиото в аквариума:


Изображение
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

мдаа тия дйаджи са интересни пък и тази дето Шамана я е пуснал а на много сносни пари :)
А аз останах с пръст у г*з след като си поръчах фуджито на 01.05 и вчера след като приятелката
ми кацна и каза че не са им го били доставили :( Вече мерака ми се изпари....
...а как му се бях наточил :twisted:
Шамане, това щеше да е първото нещо което щях да направя и аз :twisted:
Поздрави
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Ония ден гледах в техномаркета някакви Олимусчета водоустойчиви в промоция намалени от 380 лева на 290.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

В Събота и Неделя посетих едно чудесно градче на южното крайбрежие на Англия наречено Лайм Ригис.Там се срещнах с един колега от английският каяк форум - Уейн. Той току що беше излязал от морето с новият си Оушън Каяк Проълер Ултра 4.7.

Изображение

Беше успял да улови два големи лаврака с воблер даийва солтига и десетинас скумрии.

Той ме посъветва да посетя местният морски аквариум където заснех тези подводни филми с моя Пентакс W60


http://www.youtube.com/watch?v=P4W8GveW22k

http://www.youtube.com/user/vladasenov# ... y0hJ3rtEqM

http://www.youtube.com/user/vladasenov# ... SwAVX5BzXs
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Поздрав, Владо - страхотни рибоци си снимал в аквариума.
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Замислям се за Olympus Tough 6020 напоследък.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Мнение от DOCTORA »

SELVA написа:Замислям се за Olympus Tough 6020 напоследък.
Бива го!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
comodo
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 14:10
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от comodo »

Колеги, някой може ли да сподели лични впечатления от Pentax Optio W90?
Из нета пишат все хубави неща за него, а и е на сносна цена - в BG е 600 лв, но в ebay го има за 230-250$.
K-Largo
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Новото фуджи с ГПС..
http://www.dpreview.com/news/1101/11010 ... lmxp30.asp
Старото на двеста и няколко кинта..... :shock:
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Старото FinePix XP10 е с кофти обектив 35мм със слаба свтлосила. Ако си купувате сапунерки търсете със широки обективи поне 28мм. Разликата е между 35 и 28мм е много голяма.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”