Каякарски сонар

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от JohnnyBravo »

Снимките са повече от ясни, ти си говори колкото искаш ;)
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Каякарски сонар

Мнение от Vid »

Просто казах, че Sony при нази не пият вода, при вас явно пият.... Кво да кажа повече..., всеки да си ползва тВа кое му е на кеф.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от JohnnyBravo »

Ето малко текстове от xperia blog:

"Sony has had a potentially large repair bill from these kind of incidents."

“You should not put the device completely underwater or expose it to seawater, salt water, chlorinated water or liquids such as drinks. Abuse and improper use of device will invalidate warranty.

“Remember not to use the device underwater” and “The IP rating of your device was achieved in laboratory conditions in standby mode, so you should not use the device underwater, such as taking pictures.”

Ето нещо директно от сайта на Sony:

http://support.sonymobile.com/global-en/dm/waterproof/

Other ways to use your device

There are other ways to take advantage of your Sony device’s water and dust protection.

You can use the device in the following scenarios:

When your fingers are wet.

In dusty environments, such as a windy beach or when hiking along a dusty trail. Just make sure you wash off all the dust on your device using water from the tap afterwards.

Taking photos and movies in wet surroundings. Remember not to use the device underwater. If you accidentally get the device wet with non-fresh water, wash the device with tap water.

Кажи ако имаш нужда от превод, но в общи линии става въпрос за това, че Sony съветва да не изпозвате устройствата под вода, а евентуално ако са ти мокри пръстите или си в прашна среда, като след това трябва да изплакнеш телефона със сладка вода от чешмата. Предполага се, че са имали доста проблеми с тази "водоустойчивост" и се е наложило да променят условията на гаранциите ;)

Така че проблема не е само "У нази"
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Каякарски сонар

Мнение от Vid »

Нямам нужда от превод...., ние от дълбоката БГ провинция половината сме живели и работили в европата....
Определено производителя не съветва устройствата да се топят в солена вода. Но, както споменах, те и в солена вода си работят без проблем... Колега, утре ще ти кача клипчета от тел Z2 в беломорието... Моят Z1 е топен многократно дори и в метър вода и си бачка, въпреки че тук говорим за дъжд и пръски от вода- солена или не, кое е бел кахър.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от JohnnyBravo »

Никой не ти оспорва твърдението, че ти нямаш проблем с топенето на телефона във водата. Става въпрос за това, че не при всеки е така и не е безопасно. Дори производителите предупреждават, че е опасно и няма да важи гаранцията. Има страшно много хора, които са си удавили телефоните от тази серия и те нямат никаква вина, че са подведени от рекламните клипове на Sony. Аз съм един от потърпевшите и ти показах снимки на съсипаната платка. Аз лично съветвам винаги да се използва калъф, защото солта е бич за електрониката. Колкото до това колко е сухо в каяка, има и бързи каяци, които влизат при малко по-сурови условия и повярвай ми има доста повече от дъжд и пръски. Ето едно клипче, на което се вижда на какво е подложен моят сонар и не е мръднал 3 гонини. Сега и таблета го очаква подобен екшън ;)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от Pike »

JohnnyBravo написа:... подведени от рекламните клипове ...
Сещам се за един направо комичен случай, но пък съвсем истински. Някой се беше пуснал слух, че с поредния ъпдейт на IOS, телефонът ти ставал водоустойчив. Имаше сума хора, дето се бяха вързали и след ъпдейта си топлинали хайфона във вода :lol:
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от JohnnyBravo »

Имаше и идиоти, които си вкарваха телефона в микровълновата, защото така ще зареди батерията за няколко секунди, но те поне бяха подвеждани от други идиоти :)
Иначе тук директно от Sony си правиха рекламни клипове как младежи си правят снимки в басейна или в някое езеро.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Каякарски сонар

Мнение от Vid »

ltnoev написа:За собствениците на Raymarine Draginfly версии 4, 5, 6, 7, 7Pro има нов софтуер v12.09 . Твърди се че са оправени проблемите загуба на дъното в автоматичен режим.
Само две думи да пиша- след ъпдейта, все вече работи нормално и перфектно...., Благодаря за което...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Каякарски сонар

Мнение от vesko1234 »

Имам въпросче. Как се залепя сонда за дъното на каяка. Marine Goop не мога да го намеря да го продават тука. Мисля да му направя формичка от макарон за плуване, да зашкуря, да я залепя с лепило за за обувки за каяка. След това във формичката прозрачен силикон, пъхам сондата и отгоре може да затисна с някаква летвичка. Сондата не влиза в отвора за трансдюсер и бездруго. Каяка е Prowler 13.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от JohnnyBravo »

Каква ти е сондата?
Иначе ние имаме Marine Goop, също така имаме и "кладенче" за сондите на Lowrance 83/200.

Изображение
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от shaman »

Точно тези двете неща на предната снимка успях да сложа на моя каяк..

Престарах се май с Marine Goop и сега на снимката виждам, че има бая балончета :(
Живот и здраве ще го пробвам тия дни и ще кажа как е....
...
IMG_1020.JPG
IMG_1020.JPG (77.25 KiB) Преглеждано 4818 пъти
IMG_1021.JPG
IMG_1021.JPG (81.2 KiB) Преглеждано 4818 пъти
--------------
http://www.starividri.org
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Каякарски сонар

Мнение от Vid »

Защо ти е нужно това? Монтирай я на някоя от отводнителните дупки...
Така със сигурност ще загубиш поне температурните показания на водата, а не знам дали и друго...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Каякарски сонар

Мнение от vesko1234 »

Изображение

Аз изстисках сигурно полвината тубичка marine goop. Нека да има. Формичката я изрязах от макарон за плуване. Даже и риба показа сонара днеска че и хванах.

Няма проблем за температурата на водата. Просто малко по-бавно я измерва докато се проведе през корпуса. Пяната отстрани изолира от температурата на въздуха. Чувствителност и детайлност също не се губи. Всичко се вижда нормално, поне аз не забелязах промяна в сравнение с преди. Корпусите на каяците са много тънки.

Стойката за ГСМ (ГПС) е с вендуза, ама най малкото ще я вържа с връв към каяка да не ги търся после след някое преобръщане.

И третия ми тунинг е стойката за въдица. Между нея и сонара идеално се побира кутията ми с воблери. Само ще трябва да измисля и някаква пластмасова кутия да покрия отгоре сонара че бая пръски, риби и прочие му се изсипват отгоре и му цапат екрана.

На сухия люк пред седалката махнах капака и там пъхам една туба 4 литра да пълня с риба. Като прелее я изсипвам в хладилната чанта отзаде в багажното :)
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Каякарски сонар

Мнение от Accept »

Вчера и аз се оборудвах със сонар - Garmin Striker 4 и батерия 7,2Ah. Огромна благодарност на SELVA за помощта и търпението, с които ме обслужи, както и за финансовия реверанс!!!
Преди това се оборудвах и със соларен панел, който да осигурява ток за батерията, както и за други нужди. Остана само да измисля как да сложа всичко в каяка така, че да може да се изважда с едно движение. Достигам до някакви изводи и решения - малко по малко. :lol:

Отзиви как работи всичко - надявам се през август.
RTM Ocean Quatro
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Каякарски сонар

Мнение от vesko1234 »

И аз имах 7.5 АЧ, обаче вече ползвам 4АЧ батерия че тежи по-малко. За 5 инчов цветен сонар има ток за около 8 часа. За мен за каяк ми се струва по-удобен вариант резервна батерия, отколкото соларно зарядно. Голям панел не виждам къде може да се сложи на удобно място без да пречи. Освен това няма да може да зарежда батерията по-бързо отколкото я разрежда сонара.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”