Бъкарски излети-римохиТ

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Бъкарски излети-римохиТ

Мнение от RIMOHIT »

В този първи пост ще направя няколко обобщения о всичките ми излети свързани с каяка и риболова до сега но това малко по късно.
От тук нататк своите излети ще описвам тук.
2008г.
1. Август_2008г.Пресевни село Ягода.Първо стъпване на ПМС.Тестване не поведението на каяка.Първи риболов -неуспешен .Навъртяни около 3км.
:arrow: ТУК

2. Уикенда около 24_Август_2008г.Бургаски плаж.Два ден кефене и тестване как се държи каяка на море .Общо двата дена грубо между 6-8 км.
:arrow: ТУК
Изображение

3. 14_Септември_2008.Бургаски плаж.Първи планиран морски риболов.Неуспешен.Виждане на "джурум".Грубо навъртяни 5-6 км
:arrow: ТУК
Изображение

4. 11_Ноември_2008.Крайморие.Риболов-Неуспешен.Първо тестване на зимна екипировка.Навъртяни около 5км
:arrow: ТУК
Изображение

2009г.
1.1_Март_2009.Река Караагач.Откриване на сезона.Пробване на каяк и мухарка.Тестове на платно .Началото на едно добро приятелство...
Изминати около 4км
:arrow: ТУК
Изображение
2.19_Април_2009г.Езерото Вая.Тестване на новата ми лодка RTM-Disco+Angler.Силен вятър но сърце пусто не трае...Изминати 3км.
:arrow: ТУК
Изображение
3.25_Април_2009г.Плажа на Червенка.Първи съвместен излет.Опит за риболов , който се превърна в чудесна разходка поради голямо клатене.Изминати малко над 7км.
:arrow: ТУК
Изображение
4.5_Май_2009.Влизане при нефтобазата.Покоряване на остров св.Анастасия (Болшевик).Прекрасен риболов на сафрид.Изминати 10км.
:arrow: ТУК
Изображение
5.16_Май_2009.Влизане при нефтобазата.Покоряване на остров св.Анастасия (Болшевик)отново но вече с колегата Боян.Първия съвместен успешен излет , макар да не блести с осоебенни успехи.Изминати над 10км.
:arrow: ТУК
Изображение
6.6_Юни_2009г.Биволите.Изминати около 7км.
:arrow: ТУК
Изображение
7.14_Юни_2009г.Плажа Аркутино.Покоряване на Змийския остров.Много дракони ..много нещо.Прекрасен ден!
:arrow: ТУК
Изображение
8.26-28_Юни.2009.яз.Кърджали .Излет в два дена.Абсолютно капо!Незабравим язовир!Трима Бъкари в действие (аз , Боян и Фори)
:arrow: ТУК
Изображение
9.от 24_Юли_2009г. Седем дена на Доспат. Прекрасен язовир.Много емоции и гребане.Страхотен спининг каяк излет с кефалски успехи.

:arrow: ТУК
Изображение
10.9_Август_2009г.Язовир Цонево.Отдавнашна мечта.От към хищници капо.Спасяване на капото с ловене на бабушки на мач от каяк.
:arrow: ТУК
Изображение
11.31_Август_2009г.Биволите отново.Хванахме рибки но под очакването.
:arrow: ТУК
Изображение
12.22_Септември_2009г.Созопол.Посещение на остров св.Иван.Разнообразен риболов.Около 10км.
:arrow:ТУК
Изображение
13.10_Октомври.2009г.Поморие.Интересен разнообразен риболов.
:arrow: ТУК
Изображение
Последно промяна от RIMOHIT на Пет Ное 27, 2009 11:58, променено общо 7 пъти.
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Поморие 22.11.2009г.

Мнение от RIMOHIT »

14.22_Ноември.2009г.Поморие.
И така . Ето го поредния излет.А уж бях зазимил :lol:
Първоначално този излет го мислех , като опит за влачене на калкански такъм със стръв граца за каклкан или морска котка и опити за намиране на някакви попченски места . Е да но една информация , че чернокопа , сафрида са още тук и дават в повече от добри количества ме накара още в петък да преосмисля тактиката.След кратки уговорки с Иван от поморие и Роско всичко беше уточнено.
Иван заедно с колегата каякар Валери (от Поморие) бяха излезли по от рано.Ние с Роско спряхме колите пред магазина и от там разтоварихме багажа. Последва обаждане към Иван за да разберем къде точно се намират.Връзката не беше много добра но чух нещо "ФАРА , ФАРА..." и поехме на там.Времето просто приказка. Имаше бриз от запад-югозапад , но преди да стигнемдо фара морето беше много спокойно.

Изображение
Ето го и фарчето...
Изображение
Абе красота ви казвам.

Изображение
Приближавайки фара и съответно рифа излизаме на по открита част по отношение на вятъри и вълните , които идват от бургаския залив съчетани с рифа създават танцуващо усещани и ни напомнят , че все пак плуваме в морето.
Изображение
Изображение
Ето го и Роско....въоръжен до зъби.
Изображение
Изображение
Изображение
И ако кажеш , Роско , че нямаш хубави снимки а аватар....здраве му кажи :lol: .
Направихме кръгче около фара.От нашите хора никакви принаци.Бреееее....Пак се обаждам.Връзкате елоша но чувам.."От фара НАВЪТРЕ КЪМ ОТКРИТО МОРЕ"
И така поехме в източна посока.По едно време гледаме една лодка.Малко по късно изплуваха едно точици.Приближавайки видяхме , че въпросните точици размахват гребла.....Ето ги юнаците.
Изображение
.Роско веднага пусна чернокопското чепаре ..
Изображение
Изображение
Иван и той работеше предимно с такова само че с големите куки.
Аз пробвах сафридени перушинки и дребни чернокопски чепарета.
Изображение
Ето и изглед към фара и Поморие:
Изображение
Информацията не беше никак добра.Лодки от сутринта бяха с по една две мижави риби .Имаше само няколко лодки с по килограм два (по телефонна информация) но от друго място.
Съвместно с нашия водач Иван решихме да настояваме в тези територии с надеждата към 15 чеаса да избие някаква риба.
Аз успях да се разпиша единствено с един дракон:
Изображение
Иван успя да хване една мрежа а в последствие и една граца забодена случайно на големите куки (май бяха 2/0)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Иван със самолетоносача. :lol:
А Роско му дойде не малко гребането но за сметка на това посядваше и полягваше както му е кеф за да си почине :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Иван работеше със сонар и виждаше доста риби от време на време но за пръв път до колкото разбрах ползва такова чудо и твърде беше вероятно нещо да не е нагласено както трябва.
Взе да свечерява.....Айде да не се прибираме по тъмно.
Изображение
И другарите идват.
Изображение
А самолетите заминават....
Изображение
Пробвах новите си колани за колена.....Голяма работа ми вършат.Усещам си каяка по съвсем нов начин.Ако имах сух костюм като Роско със сигурност щях да потренирам ескимоското.Много съм доволен.
Ех..красота
Изображение
Изображение
Изображение
Пристигнахме на плажтето доволни от полотворния ден.
Изображение
Изображение
Измихме каяците до магазина и гас към кръмата , на лафче на по биричка .......
Изображение
Изображение

Ето и приблизителния маршрут до точката засечена с ГПС от Роско
Изображение
А мина мааалко повече от година и половина......
Поздрави приятели!
Последно промяна от RIMOHIT на Пет Ное 27, 2009 11:59, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Не сте в ред... Толкова навътре с каяците по това време е леко откачено. А и си оправи правописа че полотворен ден звучи като як секс с каяците :lol: :lol: :lol:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

fori написа:Не сте в ред... Толкова навътре с каяците по това време е леко откачено. А и си оправи правописа че полотворен ден звучи като як секс с каяците :lol: :lol: :lol:
Понякога се чудя кое ми хареса повече :lol: :lol: :lol: Може би секс в каяка ...но с моето диско ми се струва трудно да кача моята женица :lol: :lol: :lol:
hobie revolution 13
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Мнение от баш майстора »

RIMOHIT написа:Понякога се чудя кое ми хареса повече :lol: :lol: :lol: Може би секс в каяка ...но с моето диско ми се струва трудно да кача моята женица :lol: :lol: :lol:
весела ако разбере кво й кроиш ше спиш поне половин година в полото :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Нали ви казах бре , 100%-тови туристи са бургазлийската група. Само дето нещат да си го признаят публично. Признайте си бре , ще ви олекне :) Фори то ако сме у ред няма да се качим на каяци бре, ще си седим на сушата. То че са влезли навътре не е опасно щото са няколко лодки , и да ги забрули нещо ще ги извадят. А гледам и имало е до тях стабилна лодка. Само дето не мога да разбера какво търсят там. Като искаш да гледаш море има фериботна линия Варна - Одеса - Поти , за няколко дена тъй ще се нагледаш че повече няма да искаш да го видиш :)
Между другото кая и лихнуз бол има сега ама трябва да знайш де да я търсиш. В събота двама мои авери са извадили 10 килограма лихнуз на Бяла. На непознато място без сонар е трудна работа. А туй за калкана няма да го коментирам щото е несериозно.
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Мнение от gogo26 »

Браво все по нови хоризонти покорявате :shock: Ама друг път движете се всички заедно,за всеки случай.От към туризъм 6+,за рибарлък друг път ще говорим :lol: То като вреше от риба не се мокрихте :wink:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Насе ..ще те помоля да поспреш с "компетентните " си изказвания и коментари , които освен че са твърде категорични много рядко се доближават до някаква истина , пък макар и твоя .Последната пък съм забелязал , че е относително непостоянно понятие ....
И ако още не ти е станало ясно каква е разликата между каяк туриста или каяк рибаря ще се опитам да ти го обясня и се надявам да го проумееш веднъж за винаги.
Първо ще започна с това , че с гордост бих се нарекъл каяка турист и то не 100 а 200% .Лично моите разбирания за каяк и туризъм обаче не възприемат еднодневните (че даже и едночасови ) пляскания с греблото по водата.Това повече отива към каяк фитнеса отколкото каквото и да е друго.
А защо не мога да зе включа във твоята свещенна категория "каяк турист" към която ти така настоятелно се опитваш да ни приобщиш а ние някакси се изплъзваме от тази рамка!?
1.Излетите , които планираме и изпълняваме са насочени винаги с цел спортен риболов на някакъв вид риба.
2.Адин каяк турист не би носил толкова много излишен багаж като въдижи и въдичарско оборудване.
3.Мисля , че за един каяк турист е много по интересно гребането в крайбрежната зона .Там крайбрежния релеф и ландшафт са далеч по интересни за окото от колкото морската еднообразна шир навътре в морето .Там освен вода наоколо няма какво да се види.
4.Освен в самото начало , когато редица умения още се доизглаждаха почти нямам излет в , който да нямам уловена риба.
(в последния, както забелязваш също)
Мисля да спра до тук .
Относно за коментара ти относно калканския такъм по скоро е несериозно твоето мнение.Много бързо можеш да направиш справка в форумите как ловят твоите по северни колеги калкан от лодка и ще ти се изяснят много неща.Сигурно още повече може да ти се изяснят ако разбереш , че риболова с бомбарда и калкана не са никак несъвместими понятия...даже напротив.
Разбирам желанието ти да се дъвчеш с някой , но поради еднаквото ти послания в последните няколко поста държа да подчертая , че не ми е приятно и ще те помоля ако имаш поне капка уважение да спреш с подобни подмятания от всякакъв род.Мисля , че вниманието , което ти отделям признак на уважението ми от моя страна !
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Ето едно предложение , което напълно покрива идеята за страхотен каяк туризъм .Току що ми се обади Ванката от Поморие и сподели , желае да се събереме за един поход Поморие -Созопол и обратно . Сподели ,че може да осигури и съпътстваща лодка (най-вероятно да си поемем разходите за бензина) .Не се съмнявам , че ще стане прекрасен поход.За жалост едвали ще участвам но ще ви държа в течение.
Ето едно истинко туристическо начинание.

(П.С. Промених мнението , защото явно не бях разбрал повечето обстоятелства за което моля да бъда извинен)
Последно промяна от RIMOHIT на Вто Ное 24, 2009 20:46, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

супер излет!
колко беше дълбоко, и каква беше температурата на водата?
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
Pretor
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 16:26
Местоположение: Бургас

Мнение от Pretor »

Колеги, няма да се опитвам да влизам в ролята на рефер, защото обикновено разтърваващия яде шамари и от двете страни. Просто нека запазим добрия тон на този прекрасен форум. Тук влизаме за да се разтоварим от напрегнатото ежедневие, да споделим опит и хубави преживявания. Ако трябва и тук да влизаме настръхнали и готови за словесни битки, по-добре да си трием регистрациите и да не си образуваме нерви.
А иначе сте си спретнали добра разходка. Винаги съм казвал, че хващането на риба не се покрива с риболова. Риболова е нещо повече от хващането на риба, въпреки, че това е една от основните му цели. Риболова е начин за релакс и поне частично отърсване от ежедневните простотии. Риболова е общуване с природата и с приятни хора.
Пък като член на Бургаската група, макар и обикновено действащ по индивидуална програма се чуствам леко засегнат от някои квалификации.
Не ми се нравят и други изказвания за велики риболовни подвизи и умения, но просто ги подминавам, за да не си развалям добрите чувства, с които влизам във форума.
ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
Не може нации, които се напиват с бира, да дават акъл на нации, които изтрезняват с бира.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

SELVA написа:супер излет!
колко беше дълбоко, и каква беше температурата на водата?
Дълбочина 90фута .Интересното бе че като мръднем 200-300м км брега водата беше към 13 а по навътре ставаше 11градуса.Това при еднаква дълбочина.Има едно място с рязко пропадане от към 10фута .Много перспективно изглеждаше..
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Не бре , Тихомир нещо е настръхнал и не му понася майтапа нещо :)

ПС. Иван от Поморие не пише ли във форума? Да го питам за плановите за похода дето го е замислил. На една от снимките ми се мярна еда жълта точка. Това не е ли жълтия ПМС на момчето от Поморие?
Последно промяна от anastas_peykov на Вто Ное 24, 2009 11:12, променено общо 2 пъти.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

предлагам да пробваме да решим проблема, като се храним един друг в нарочно създадена тема за целта?!?
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

SELVA написа:предлагам да пробваме да решим проблема, като се храним един друг в нарочно създадена тема за целта?!?
Няма да е лошо че нещо чуството за хумор на г-н модератора е забягнало на някъде за малко :lol:
А междудругото 27 метра дълбочина на такова разстояние от брега не е ли малко малко? На Синеморец е толкова под скалите дето са северно от Бутамята. А като го знам поморийският фар де го...
Междудругото преди време ходих на Поморие по 2 пъти годишно та ми направи вчепатление че в морето от големият кей навътре има доста приятни изненади от типа на морски котки примерно. Там си струва да се опита и да се повлачи за калкан.
Също така се замислям за бавно влачене по дъното на такова:

Изображение

на офсетен монтаж с 50-60 грама чебурашка. Гледам че японците бая вадят разни настъпани риби с тях :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”