Двигател за каяк ":D

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от stbeer68 »

Според мен е около 5-6 км/ч,но така е трудно да се каже. Най-близко и точно до истината ще е показателите на сонар.
Hobie Mirage Outback
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от antoanBS »

И аз нямам търпение да пробвам каква скорост ще направи
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
pino
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Дек 02, 2010 10:58
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от pino »

Колега stbeer68 мисля, че би трябвало да направиш 6 км/ч без проблем. Дори може и малко отгоре. Аз с Торкюто от подписа ми правя 7 км/ч с вградения МинКота 36 либри.Ако акумулатора ти е читав 80-90 Ah може и да направиш до 20 км пробег.Махни щипките и ги замени с някаква по - надеждна връзка.Щипките са слабо място и при сухия тест не се усеща, защото във въздуха двигателя не дърпа повече от 2А , но във водата ще станат 25А и може да стане проблем. Смени ги с клеми за акумулатор. Имай в предвид, че акумулатора не трябва да пада под 10V при работещ двигател.
Началото на декември с колега от форума бяхме на Халкидики и с Hobye tandem islands, двигател Осапиан 20 либри и 16V желязо-фосфатен акумулатор се движехме с 4 км/ч. Общото ни тегло (каяк, ние двамата, 30 кила акумулатори и всичкото оборудване) бе над 320 кг.
Ще помоля колегата stbeer68 да ми измери диаметъра на стеблото на неговия двигател.
Ocean Kayak Torque
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от stbeer68 »

pino написа: Ще помоля колегата stbeer68 да ми измери диаметъра на стеблото на неговия двигател.
Диаметъра на стеблото е ф 28. Oтносно щипките. Те бяха само за теста и вече си е с клеми както си му е реда.
Hobie Mirage Outback
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от shaman »

5-6км/час правя срещу течението на Дунав с този двигател :)

Вярно покрай брега, където не е толкова силно, но си е 2-3 км/час - значи би трябвало в тихи води да прави 7-9км/час.
--------------
http://www.starividri.org
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от gogo26 »

Вижте как е поставен двигателя на каяка
Изображение

Изображение
За мен това е най-професионалния начин за поставяне.Акумулатора би трябвало да се прибере някъде вътре в каяка,но зависи вече от баланса.
А как би стоял един i-pilot на каяк :wink:
Hobie Mirage Outback
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от at.angelov »

Аз на каяка имах ел. двигател MotoGuide VariMAX 45либри и тягов акумулатор 75Ah. С него в безветрие съм развивал скорост около 7 - 8 км./ч. Много е удобно с ел. моторче , единствения минус е че в един момент акумулатора почва да свършва и трябва да се съобразяваш с това.Ако акумулатора е много голям например 90Ah става тежък и доста потапя каяка. Иначе е супер удобно и за придвижване и за тролинг. Продадох го без пари ..... защото си купих гумена лодка с бензинов мотор да троля с нея.
Malibu Kayaks X-13
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от antoanBS »

ееее лодкар :shock:
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от stbeer68 »

Днес направих теста на вода и останах доста доволен. Максималната скорост ,която вдигна на 5 степен беше малко над 6 км/ч според показателите на сонара. Обикалях си повече от час из реката и когато се прибрах сложих акумулатора на зарядното да видя как стоят нещата.На дисплея показа ,че заряда беше 12,3 волта. Акумулатора е тягов 12v 80Ah.Двигателчето мисля ще върши хубава работа.
Бегайте риби,че идааааа :lol: :lol: :lol: :lol:
Hobie Mirage Outback
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от Torsade »

Случайно влязох в един магазин днес и ми попадна пред очите моторна помпа за вода. Лека, компактна. Може идиотски да звучи, ама ако се монтира това нещо в каяка, трябват само два маркуча един някъде през дренажните отвори за засмукване, и един изходящ на кърмата, и се получава водометен движител. Никакви стойки за мотор, въжета, предавки... Би ли се получило според вас?
Ето клипче в което си личи, че реактивната сила не е малка :lol: :lol: :lol:
https://youtu.be/1gEeaky-mkU
https://youtu.be/K43NEQrOqcQ
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от stbeer68 »

Що да не се получи.Само не знам как ще траеш алармата от двигателя.
Ето такъв подобен двигател само помпата е свалена долу във водата.
Аз лично предпочетох електриката пред бензиновия двигател единствено заради тишината.
Hobie Mirage Outback
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от Torsade »

Шумът е единия проблем. Чудя се още и какво ще стане с моторчето, като го плисне някоя солена вълна.
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от stbeer68 »

То и ел. двигателя може да му влезе вода вътре било то солена или сладка и ще е до там. Иначе горе пулта за скоростите има един ключ само и няколко диода,които са залети със смола. Там по не е притеснително да се случи нещо при заливане от вълна,но пропусне ли някой салник и до там е ел.дигателя. После обезателно ще се наложи поне ремонт в най-добрия случай. За сметка на това ние имаме алтернативен двигател една човешка сила. Палим греблата и се прибираме както си гребем обикновено :) :)
Това с двигателя е помощно средство и дори да си призная разваля цялата идея на тоя тип риболов с каяк. За мен вече си става риболов с лодка с формата на каяк.Дори не зная колко ще го ползвам и дали няма да реша да го продам и да продължа с гребла
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от stbeer68 »

Пуснах обява на двигателя и акумулатора комплект на мисля хубава цена. Ако някой иска да си прави каяка с двигател стойката за монтаж на двигателя ще му е подарък да си я нагласи за неговия каяк. Каяк с двигател не е моя тип риболов. Според моето разбиране и виждане каяка трябва си върви на гребла :) :) :) . За човек от форума цената на комплекта ще бъде 300 лева. Двигателя е закупен от колегата shaman преди седмица и си работи безупречно.
Ето я и обявата на комплекта:
http://olx.bg/ad/el-dvigatel-za-lodka-h ... 5Mk7c.html
Hobie Mirage Outback
KVS
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 8:59
Риболов: Любителски
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от KVS »

Torsade написа:Шумът е единия проблем. Чудя се още и какво ще стане с моторчето, като го плисне някоя солена вълна.
Ами вибрациите? Като нищо може да отплува с парче от корпуса :roll:
Pelican ICON 120X Angler (продаден)
Pelican Catch 100 PWR
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”