Двигател за каяк ":D

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Абре според мен в затворени водоеми освен Дунав лодки с ДВГ-та трябва да се забранят. Може да остаанат само лодки с ел. мотори , гребла и платна и там всичко което не вдига много шум. Миналата година ходих на жребчево и едни скутери се надпреварваха. Някакси неестествено, грозно , да не кажа и смешно изглеждаше.

Туй ако го пусна във форума за лодкарите сигурно ще ме сатанизират :)
ivashki
Мнения: 95
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 0:22
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Мнение от ivashki »

Момчета, сега видях че някой продава двигател JMO SP-1 в обявите на ФМ. Такъв е и този който имам, малко е бавен, но е лек 5,5кг, много е шумен, с въздушно охлаждане и е двутактов. Разгледайте питайте, каквото мога ще помогна с инфомация за него.
Relax
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от gogo26 »

Да поизтупаме старата тема :D
Братята италианци са монтирали акваскутер към каяк
Акваскутера е доста интересно двигателче работещо под вода.
http://www.aquascooter.it/dati_supermagnum_gb.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Необходимо е да има шнорхел за въздух,50сс -2.4кс.
Hobie Mirage Outback
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от бай сом »

Бих си пренебрегнал предразсъдъците за каяк+мотор само и единствено, заради каката на предната седалка. :tup: :tup: :tup:
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от JohnnyBravo »

Ето нещо, което още е прототип. Тестът е с каяк Hobie, но двигателят ще пасне на 90% от каяците. Двигателят е хибриден и според изобретателят му, той може да поддържа 4 възела цял ден с един литър гориво. Финалната версия ще бъде два пъти по-малка и по-лека от тази, която се вижда на клипчетата.

4 knots all day - one litre of fuel
Part 1
Part 2
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от gogo26 »

Интересно :?: Наистина трябва да помислят за размера и теглото,което е основен проблем при нас.
Много ме накефи дистанционното управление :tup: Лятото, докато си пием биричката под някоя сянка,каяка може да прави тролинг обиколка по трасето :D
Hobie Mirage Outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от JohnnyBravo »

Ето нещо по-авангардно :)

GET HOME FAST with 6.5+ MPH emission-free motor
UP TO 30 HOURS RUNTIME with Smart Battery™ System. Choose from three battery types for optimal weight, performance, and cost
SAFE AND RELIABLE, designed for demanding conditions
RETRACTABLE DRIVE switches from paddle to power with ease
EASY STEERING with joystick, foot pedals or GPS AutoPilot
STABLE, FAST, AND LIGHT thermoformed hull
BEST CAR-TOP fishing and recreation boat you can buy
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от spin_master »

В този форум има доста майстори та реших да попитам, дали може някой да спретне ето такова витло:

Изображение

Самото витло гледам се намира за 20 лв. по магазините, но не знам дали може да се намери
тръба с два лагера в двата й края и дълъг винт който да лагерува в нея. Защото от САЩ това нещо идва на цена 100 $, което е прекалено за една пръчка, 2 лагера и еднин винт.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от vesko1234 »

Колко км/ч вдигат с това чудо и батерията за колко време стига?
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
pino
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Дек 02, 2010 10:58
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от pino »

Спин.мастер тая джаджа едва ли има лагери.Не че не може да се направи и с лагери.Просто една метална пръчка с резба в единия край за прикрепване на витлото, прекарва се през тръбата и се хваща с патронника на винтоверта.С лагери няма да е толкова компактно.Може да се направи с шпилка и лагери, но задължително неръждаеми.Имай в предвид , че в морска вода обикновенната неръждавейка след време поддава.Друг е въпроса, че батерията на винтоверта, колкото и да е добра е с малък капацитет за да бута каяк достатъчно дълго.
Ocean Kayak Torque
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от spin_master »

На мен ми е просто за идеята, не че ще ми трябва да го ползвам. По принцип не е проблем да го направя само с един винт и перка и без тръбата. Има един винтоверт с който съм работил цял ден и батерията му е държала, даже има и пробивна функция и дупки пробивах. Та идеята ми е да видя колко е ташак работа това. Почти съм сигурен, че няма да върши никаква работа, но ей така за идеята ми е интересно какво ще стане и дали ще отлепи каяка :) Мисля да си поиграя и да видя какъв е резултата. Ще си поръчам само един винт от неръждаема стомана и едно витло и ще видя какво ще се получи. :)
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от shaman »

Имай предвид, че повечето каяци не са проектирани за висока скорост :(

На моя бях сложил 3.5HP бензинов двигател и какво се оказа..
Дали е на "свободна" или давам "газ до дупка" се движи почти с една и съща скорост... Около 5-6км/час срещу течението на Дунав.

Просто като дадеш повече газ - каяка вдига носа и понеже кърмата е скосена, а не широка като на лодка се потапя под вода :(

Същото е и с електричка - с разликата, че тя няма силата да потопи кърмата.
--------------
http://www.starividri.org
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от spin_master »

Едва ли с един винтоверт може да се постигне някаква скорост. На мен ми е интерсно просто като опит какво ще се получи. Иначе каяка си го взех точно заради греблото. Имах лодка с ел. двигател която продадох. Но ще го тествам това с GPS каква скорост може да постигне и колко време може да изкара с една батерия. Иначе на винтоверта това му е хубавото, че има и предна и задна скорост :D
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от 5rko100v »

Просто се включвам в темата-защо се занимавате с глупости-винтоверти,електрически-MIN KOTA,извънбордови двигатели за големи лодки.Има си класика/специално проектирани двигатели от немци-инженери за каяците KLEPPER,POUCH,KOLIBRI и други марки-NEPTUN,Jantar ...../Просто придържайте се към стандартите-никой нищо до сега не е измислил смислено по- добро.Вервайте ми-от около 20-25 години все се опитвам с всички средства да оборя тия стандарти за придвижване на каяк с мотор и накрая все стигам до невероятният мотор TUMMLER-2.5p.h. и харчещ не повече от 0.800 мл.бензин за 1 час каране=на около 2лв.бензин А-95.Търсете си го тоя двигател/все още ги има тия стари двигатели в движение някъде,където е имало рибарски бригади някога/Аз лично си купих по тоя начин 6 /шест/такива двигателя,като единия съм го разглобил за части,защото се научих и сам да си ги ремонтирам/иначе всеки майстор ви цака както си иска/.Разбира се,всеки всичко трябва да си действа както си иска за своя кеф.....Но аз съм на 70 год и знам все още какво говоря.....НЕ СЕ НАБУТВАЙТЕ С НАЙ-РАЗЛИЧНИ ГЛУПОСТИ!А каяците-особено KOLIBRI IV-върви прекрасно без никакви баланси -/пуснал съм клип за карането на тоя каяк в YOU TUBE-още през 2013 год.А каяка върви като луд като му дам повече газ ...Скоростта срещу течението при пълна газ на ДУНАВ ми е около 9-10 км.Пробвал съм и с POUCH и с NEPTUN ,но с KOLIBRI-то върви най-добре.И ....по -нагоре някъде също съм писал по въпроса за каране на каяк с мотор.....Който толкова го интересува -да чете има много писано по въпроса....
Последно промяна от 5rko100v на Сря Юни 24, 2015 23:14, променено общо 1 път.
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Двигател за каяк ":D

Мнение от 5rko100v »

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... n603dGjeSg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”