Двигател за каяк ":D

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Яни
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 10:58
Местоположение: Гр.Бургас

Двигател за каяк ":D

Мнение от Яни »

Днеска си мислех дали може да се сложи двигател на каяк?Каяка е
RTM Ocean Duo
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Що да не може
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Largo-то е предвидено за монтаж на транцева дъска. Обаче аз се замислих над следните моменти.
1. Управлението от румпела ще е малко сложно на каяк. За целта трябва да се ползва рул.
2. Малко двутактово ДВГ е ужасно шумно, а за електричките трябва да натовариш 20тина килца батерия.
Извод - слагаш платно да ти помага при попътен вятър, а за останалото време тренираш да гребеш. В противен случай - или хоби с педали или голяма лодка. Или се прежалваш 2 кила пари и си вземаш торкидо :lol:
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Какъв е този малък двутактов двигател. Аз гледах едни в нета ултра леки ама нещо не ми харесаха. Някаква неизвестна фирма беше.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

В продавачницата има една ямаха 2 кончета, ако не ме лъже паметта, тежаща около 6 кила. Те това имах предвид.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

нямало е мотори от престижни фирми под 10кг. Ямахата е 9.8кг плюс бензин. сега 4-тактовите са по мин. 13-14кг.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Мнение от 5rko100v »

Просто за сведение само.Аз карам каяците си с-TUMMLER-2.5 hp=12 kg заедно с двутактовата смес пълния резервоар=2.5 литра.Това е класиката за каяк.За по-сигурно си купих 2 абсолютно еднакви TUMMLER-за да имам винаги сигурен двигател под ръка,а също и заради резервните части.И.......се извинявам,че пиша във ВАШИЯ форум.А ако искате да имате нов двигател-това е HONDA-BF-2.3hp=1,300 лева.А за хората с въображение-това е КОСАЧКА за трева=около 6 кг.и е много икономична =около 400 лв+един малък пропелер/перка/Един немец на ТИД -а караше с такава........
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Търсих на времето но не намерих двигател под 10 кила дори и двутактов.Четиритаковите са много тежки , най лек е хондата но и той си тежи едни 15 кила. За двигател над 10 кила няма смислъл да се говори освен ако не се връзват два каяка като катамаран. Ел двигателите и тяе бяха тежки но са под 10 кила. Акумулатопра може да се намести някъде. Туй за косачката е интересно. Аз имам един щил тример може да пробвам :)

ПП. Не мога да намеря линка , преди време ми беше попаднал един мотор за лодка 1,5 коня и тежеше 4 килограма , с някава много странна форма, ма беше и бая скъп.
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Ще трябва да сменяте форума тогава ... ако успеете. :P Новия ви форум ще е риболов с лодка. :? Малко ми се губи идеята на каяк с мотор.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Ти не си в крак с модата. Виж океанкаяк следвайки модните тенденции са пуснали модел с мотор.
Аватар
roskobosko
Мнения: 328
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 15:53
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от roskobosko »

Видях го, ама ми се губи философията на каяка. Човек, гребло, каяк, море. Всичко зависи от теб. И Господ. Приключение. Не толкова екстремно колкото колегите които се пускат по бързите води, но все пак ... А специално за рибарите които искат удобства, предимствата на лодката са в пъти повече. Или поне аз така мисля. И за това си купих каяк, а не лодка.
относно рибарлъка - намери време и разпусни, тя работата не е заек да избяга
>Scupper Pro TW Angler
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

roskobosko написа:Видях го, ама ми се губи философията на каяка. Човек, гребло, каяк, море. Всичко зависи от теб. И Господ. Приключение. Не толкова екстремно колкото колегите които се пускат по бързите води, но все пак ... А специално за рибарите които искат удобства, предимствата на лодката са в пъти повече. Или поне аз така мисля. И за това си купих каяк, а не лодка.
Много убаффф пост ...много ми хареса .Ще те черпя бира заради него като се видим
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Роско, аз не възприемам и платното на каяк колкото и каяк ветрогонци и там всичките им мутации като рибар - туристи - откриватели - пътешественици... да има:)
Но да признаем че каяка няма алтернативно задвижване и всяко такова е в голям плюс. Това му е най-слабата страна. При истинската лодка ако загасне мотора вадиш греблата и се прибираш. Обаче ако греблото на каяка излезе от строя поради куп причини става интересно. Платното не е кой знай каква алтернатива щото по закона на мърфи ще духа в обратна посока но добре е да го имаш защото все пак закона на мърфи има и изключения. Двигател или косачка или каквото и да е с бензин ако имаш е ок, педали също. Някой дето да го играй като влекач също....
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

:lol:
. единственото алтернативно задвижване на каяка е резервното гребло.(евентуално и резервни плавници)
Ветроходството не е алтернативо .То е УДОВОЛСТВИЕ .Или те влече или не .
hobie revolution 13
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Ако задуха здрав вятър греблото става като платно освен ако греблото и каяка не са морско изпълнение в стил чукче от северния полюс. Виж плавниците 100% ще са ти в полза ако си на близо до брега и не пушеш по една кутия цигари на ден и се решиш все пак да предприемеш операция по самоспасяване. Интересно е със сух костюм дали ще можеш плуваш. Роско да вземе да пробва и да каже. Тая дрешка по принцип е правена за бели държави където ако бедстваш си седиш на едно място и знаеш ще додат да те спасят на всяка цена.

ПП. Между другото склонен съм да си взема сух костюм и да го разкарам тоз душащ ме неопрен но само туй ме спира , дали ще може да с еплува с него при нужда.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”