Доработки по каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
12345
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 15, 2015 12:30
Риболов: риболов с каяк

Re: Доработки по каяка

Мнение от 12345 »

bibobibob написа:Няма проблем сондата да е вътре! Залепя се или с лепило ако няма да я сваляш или с някакъв вид вазелин за да прилепне плътно към корпуса. Важно е между сондата и корпуса да няма балончета въздух, за да не дава грешни отчитания сонара. Има специално изрязани поставки за сондите на Лоранс в каяк за по лесен монтаж.
Сложих я отидох да я изпробвам всичко е точно но има малък проблем.Когато сложа символа с рибка алармата изписква но когато го махна и превключа рибата да се показва като дъгичка алармата за риба постоянно пищи.
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от bibobibob »

Всичко е въпрос на настройки. Най вероятно ти нещо бъркаш?!...В краен случай изключваш звука на всички аларми и толкоз :lol: .Да не би ако си бил на плитко да е била алармата за малка дълбочина?!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от burg »

Преди време, бях решил да оборудвам Стелта с рул система и реших да заснема отделните стъпки по време на монтажа и.
Може на някого да помогне за в бъдеще! :D
И така условията, в които се налагаше да направя това не бяха от най-добрите, но важното е човек да има желание и съблюдавайки напътствията от видеото качено в you-tube за монтаж, постигнах крайният резултат.
Ето последователно снимките, които направих по време на работата-
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Сега, ще чакам да дойде събота, за да пробвам как се държи на вода и ако се наложат допълнителни настройки ще регулирам коланите! :fish5:
Malibu Stealth 9
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от Fitibaldi »

Изглежда доста добре. браво!

А това усукване на въжето при педалите за управление няма ли често да изкарва гумичката от гнездото ѝ? Също така дали няма бързо да се протрие и да си направи диагонална дупка това въже от руля към педалите?
Teodor Ognianov
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от burg »

Ако съм те разбрал правилно -имаш предвид това място-
Изображение
това не е гумичка, а пластмасовата джаджа-
Изображение
която директно влиза в отвора. Да се надяваме, че е измислено добре и ще действа безотказно.
Malibu Stealth 9
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от Fitibaldi »

Идеално си ме разбрал. Щом го продават като готово изделие сигурно е мислено.
Не бях видял, че върви с цялото пластмасово Г, което води въженцето. Бях решил, че е само тапичката.
Teodor Ognianov
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от antoanBS »

хайде покажете сега кой какво сътвори през зимата:)
Аз лично тунинговах шхуната със платно турбо финове саилинг рудер голямфлаг със веселия роджър:) и сега доокрасявам муцуната със акулска усмивка със зъби:)
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Доработки по каяка

Мнение от JohnnyBravo »

Аз вчера си тунунговах касетката с един мек капак и две стойки на RailBlaza.
Днес поръчах и един Elite 7 TI TotalScan, но се очаква да е тук чак през април.
Изображение
KVS
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 8:59
Риболов: Любителски
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от KVS »

Изображение
Pelican ICON 120X Angler (продаден)
Pelican Catch 100 PWR
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от Vid »

burg написа:Преди време, бях решил да оборудвам Стелта с рул система и реших да заснема отделните стъпки по време на монтажа и.
Петьо, голям труд и добра презентация...
Искам само да те попитам- доколко има ефект от рула при реални условия и струва ли си усилието?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Доработки по каяка

Мнение от JohnnyBravo »

Ако веднъж се качиш на каяк с рул, после ще ти е много криво без него, писано е много пъти за предимствата му. Когато си с рул, хващаш едно темпо за гребане и си го държиш, без да правиш компенсиращи загребвания по-странично или допълнителни загребвания. Корекцията на курса става с леко натискане на някой от педалите за управление. Аз лично, когато бях още с каяк на гребла, най-ценните ми придобивки бяха руля и хубавото карбоново гребло.
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от burg »

:tup: Абсолютно вярно и разликата наистина е осезаема. Дори при по силен вятър, държането на правият курс не изисква толкова усилия . При последният ни излет малко преди да излезем , вятъра задуха по-силно и вадейки руля няколко метра преди брега- за да не го счупя, веднага усетих как се извъртях по посока на вятъра .
Също така, когато правих проба с монтиран странично на транеца ел.мотор- голямото преимущество бе ,че ръцете ми бяха свободни и правих маневри завивайки без да въртя мотора - а само с педали и крака.
Malibu Stealth 9
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от Vid »

JohnnyBravo написа:Ако веднъж се качиш на каяк с рул, после ще ти е много криво без него, писано е много пъти за предимствата му.
burg написа::tup: Абсолютно вярно и разликата наистина е осезаема. Дори при по силен вятър, държането на правият курс не изисква толкова усилия.
Моят каяк е снабден с все за рул система- все е пробито и направено, балабар с тапите и отверстията... и допълнително дупчене и пр... не е нужно, нужно е да дам само едни пари.. http://www.filstar.com/bg/%D0%A2%D1%80% ... Lure/8069/ и да я монтирам на каяка....
Все още се чудя, дали да дам тия 200 и кусур лева за рул или малко повече за електричка + акумулатор? Това, при положение, че сега с новия пролетно-летен сезон, рибите по вътрешните ни водоеми основно се ловЪт на тролинг.... ??? Има и едни варианти за лека бензинка... и така...

п.п. Разбрах от вази, че рула е + при гребане и си струва парите, за което МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ... Тепърва ще мисля за кВо да си дам парите.... :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от stbeer68 »

Vid написа:...............................................
Все още се чудя, дали да дам тия 200 и кусур лева за рул или малко повече за електричка + акумулатор? Това, при положение, че сега с новия пролетно-летен сезон, рибите по вътрешните ни водоеми основно се ловЪт на тролинг.... ??? Има и едни варианти за лека бензинка... и така...

п.п. Разбрах от вази, че рула е + при гребане и си струва парите, за което МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ... Тепърва ще мисля за кВо да си дам парите.... :lol:
Минах по пътя с монтаж на ел. двигател на каяка и мога да кажа ,че съм с много смесени чувства.На мен лично не ми допадна това и го продадох.Има си предимства ,но си има и недостатъци.
1. Не гребеш и се предвижваш по-бързо до набелязаното място - предимство
2. Ръцете са свободни и може да си държи човек въдицата докато се движи за разлика от това да си на гребла -предимство
3. Багажа за пренасяне става повече - недостатък
4. мястото в каяка става още по- малко и ограничено като се натовариш- недостатък
Все пак съм си взел каяк за да греба и ловя риба с каяк. Ако исках да карам на двигател по-добре беше да си купя лодка (това си е мое виждане и мнение неангажиращо никой).
Относно руля.
Това е нещо много полезно и си заслужава да се сложи. Двете рул и двигател са си отделни неща и нямат нищо общо. Всъщност руля може да ти е от голяма полза дори и при монтажа на двигател.
Няма нищо сложно да се заеме човек и да си го изработи сам стига да има един оригинал да си прекопира частите,да си ги изреже и събере.
Мисля няма да му излезе повече от 50-на лева
JohnnyBravo написа:.........................................................Аз лично, когато бях още с каяк на гребла, най-ценните ми придобивки бяха руля и хубавото карбоново гребло.
Руля на твоя бивш каяк все още си е ценна придобивка и ми върши прекрасна работа,но за съжаление не ми достигнаха средствата да взема и греблото,когато го купувах каяка.
Hobie Mirage Outback
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от Fitibaldi »

аз съм начертал рул за каяк и изпращам файла, който директно се дава на лазер за рязане. моят излезе към 23 лв.
Teodor Ognianov
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”