Доработки по каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от Fitibaldi »

поплавъците още са малко имагинерни, защото много питах, много ми се смяха.
Обявяваха ми цени от 350-400 лв. за бройка като преди това трябва да платя матрица и прототип за още 2800 лв. :)

На първо време ще направя Франкенщайн от PVC тръби за канали Ф160 или по-големи.

Иначе говорих с един майстор на брони и спойлери, който каза, че каквото и д аправи, винаги по влакната ще тръгне вода ако е направено от плат и смоли.

Затова ме посъветва да го направя от фибран или стиропор и след това да боядисам с боя за стиропор. Тя давала една глазура като на топче за пинг-понг. За сега това ми е фаворитът. На някоя CNC фреза ще дам да го формоват като поплавък и за да са двата еднакви, вграждам стойките, които ще ги свързват към стабилизаторите и след това боядисвам смело.
Teodor Ognianov
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Доработки по каяка

Мнение от shaman »

Fitibaldi написа:
На първо време ще направя Франкенщайн от PVC тръби за канали Ф160 или по-големи.
Дано успееш ;) Преди 2 години направих такова нещо, но тръбите се оказаха доста тежки и потъваха :(
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от Fitibaldi »

Дори запушени с тапи и лепило ли потъваха?

Ако наистина не се е получило веднага замислям вариантите за стиропора без да имам "лош опит".

Айнщайн е казал, че само идиотът повтаря един и същ експеримент с надеждата да получи различни резултати :)
Teodor Ognianov
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Доработки по каяка

Мнение от shaman »

Fitibaldi написа:Дори запушени с тапи и лепило ли потъваха?

Ако наистина не се е получило веднага замислям вариантите за стиропора без да имам "лош опит".

Айнщайн е казал, че само идиотът повтаря един и същ експеримент с надеждата да получи различни резултати :)
По-добре пробвай стиропора ;)

Нали знаеш - умния се учи от грешките на другите :)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от Fitibaldi »

Да. Благодаря много.

Поръчвам го и го почвам :)
Teodor Ognianov
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от antoanBS »

значи цените за поплавъците са това не си измислят хората аз съм платил за моя 250лв и сериозна почерпка за матрицата и много ходене по мъките докато стане това имам и сертификат за поплавъка от производителя на лодки че има водоизместимост за 100кг това са глупости че се напоявал плата с вода тогава лодките трябваше да са подводници:)
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
Fitibaldi
Мнения: 131
Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 16:26
Риболов: морски
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Доработки по каяка

Мнение от Fitibaldi »

Аз не казвма, че цените са високи, просто на мен не ми се дават.
Виж, 250 лв. ми се струва добра цена, която си дал.

А това, че ще влиза вода не знам дали го каза, защото точно него дне го мързеше да работи или защото обсъждахме варианта да облече стиропор (т.е. матрицата да е от вътрешната страна), но човекът го каза
Teodor Ognianov
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от antoanBS »

ако не си намерил аз го продавам моя понеже с хобито неми трябва;) давам го с рамото и стойките за захващане на поплавъка към каяка всичко е неръждавейка такаче всичко за 250 лв си е далавера :tup:
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Доработки по каяка

Мнение от Accept »

Между фибрана и стиропора разликата е огромна.
Фибранът е със затворена клетъчна структура и НЕ ПОЕМА вода.
Стиропорът е с отворена клетъчна структура и ПОЕМА вода.
Разликата в здравината я оставяме настрана.
RTM Ocean Quatro
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от Kentavar »

Здравейте момчета и момичета. Не исках да отварям нова тема за моето питане, та за това пиша тук....Заминавам за Гърция в неделя живи и здрави и се нуждая спешно от съвет. Влиза ми вода в сухият люк пред мен и не знам от къде е... Вътре ще си държа документите, фотото и т.н. Може и в плик да ги сложа но искам да оправя нещата кардинално....Та питането ми е: със сигурност се е прецакало уплътнението по основата на врътката....Не знам от какъв материал е. Нямам време за експерименти....Та някой ако е сменявал такова нещо или го има някъде в БГ нека помогне....Ако ли не с какво вещество мога да уплътня за да не влиза вода, но да мога и да го демонтирам след време за да сложа ново уплътнение....Още нещо....тези страничните стабилизатори на Хоби - тата могат ли да се приспособят на Оушъна ми? Аааааааааа дайте някаква идея за мобилна стойка за сондата на каяка? Купувах си една но не става...Та се наложи на Доспат да крада дъски, да шкуря, режа, боядисвам....е стана но е шумна и ме забавя при бързо гребане.....Моля помагайте, ако може и някоя снимка, че нямам време деА...Така е като се сещам в последният момент. Благодаря Ви предварително. Живи и здрави.


Иво :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Доработки по каяка

Мнение от JohnnyBravo »

Ето едно клипче с монтаж за сонда, който използвах до миналата година. Нямам никакви оплаквания а при мен скоростите са доста високи ;)
Стабилизаторите са универсални и стават за всякакви каяци, но е хубаво първо да се направи проба преди да се сложат и да се избере позиция, в която няма да пречат на гребането.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от Kentavar »

Абе стойка измислих, доста вариянти...но искам да я прибирам с едно движение когато излизам от водата, че ако има каманяци ще замине....А и не искам да дупча нищо, както си е сега....Имам разни монтирани вградени гайки тук таме и ....абе тегаво...Не мога да измисля механизма с който да я вадя от водата, нещо като рамо което да отваря до и застопорява вертикално, нещо като панта....А това приспособление за основата на стойката на Хоби - то е добро, но на мен рейлингите са ми от вътрешната страна.... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от spin_master »

Kentavar написа:Здравейте момчета и момичета. Не исках да отварям нова тема за моето питане, та за това пиша тук....Заминавам за Гърция в неделя живи и здрави и се нуждая спешно от съвет. Влиза ми вода в сухият люк пред мен и не знам от къде е... Вътре ще си държа документите, фотото и т.н. Може и в плик да ги сложа но искам да оправя нещата кардинално....Та питането ми е: със сигурност се е прецакало уплътнението по основата на врътката....Не знам от какъв материал е. Нямам време за експерименти....Та някой ако е сменявал такова нещо или го има някъде в БГ нека помогне....Ако ли не с какво вещество мога да уплътня за да не влиза вода, но да мога и да го демонтирам след време за да сложа ново уплътнение....Още нещо....тези страничните стабилизатори на Хоби - тата могат ли да се приспособят на Оушъна ми? Аааааааааа дайте някаква идея за мобилна стойка за сондата на каяка? Купувах си една но не става...Та се наложи на Доспат да крада дъски, да шкуря, режа, боядисвам....е стана но е шумна и ме забавя при бързо гребане.....Моля помагайте, ако може и някоя снимка, че нямам време деА...Така е като се сещам в последният момент. Благодаря Ви предварително. Живи и здрави.


Иво :)
Привет колега,
Колко е водата която влиза? Аз съм с чисто нов каяк и май сухия люк е същия като твоя. При мен когато има вълни в морето и влезе вода в каяка, в "сухия" люк също влиза малко вода, но това се случва при отваряне и затварянето му, понеже по ръба му остава вода и като го отвориш влиза съвсем малко. Иначе като гледам има един обръч от някакъв вид гума или каучук който уплътнява. Аз си взех водоустойчив телефон, а документите ми са в протфейла, но водата не е толкова много, че да се намокрят. Ако е такъв случая то можеш да си вземеш един водоустойчив плик и да ги прибираш в него.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от Kentavar »

Aбе влиза си...Без да го отварям и затварям...Това се случва когато остава вода около основата на люка....Ще мина до каяка да го сваля и да видя Брико какво ще предложат....Остават ми няколко карабини и едно бънджи въже за да обезопася всичко налично.... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Доработки по каяка

Мнение от antoanBS »

ето моя поплавък
Изображение
Изображение
Изображение
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”