Излети с Prowler Elite 4.5

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Огоста и Дунав 30.09.2010 г.

Привет дружина. Малко със закъснение, но по добре късно от колкото никога. Време е да завърша сагата "Излети с Prowler Elite 4.5", за тази година. Липсата на подходящо облекло за студеното време, както и липсата на място за съхранение на каяка тук в София, повлия до голяма степен това ми решение. Без дрешки за студа просто не става. Липсва комфорта а и времето за гребане намалява драстично, което прави излетите безмисленни до голяма степен... Поради ред причини успях да вляза само веднъж в Дунав, като не пропуснах да посетя и любимата си река... Трябваше да се прави вино, да се гледа дете, напраскаха ми акт и ще ми вземат книжката за месец....Ето такива неща не ми позволиха да вляза за повече от веднъж. Но все пак успях и с едно влизане посетих две велики Реки... Есента беше разкрасила всичко с любов и естетика. Стига да има кой да им се любува, разбира се... Но в мен имаше един силен поддръжник за споделяне на красотата на природата...Лошото бе, че времето се развали и задуха здравата. Дунав беше придошъл много, мътен... В комбинация със силният западен вятър и при липсата на котва, риболовният излет бе предрешен в зародиш... Но както и да е. Липсата на риболовци беше показателна за невземането на рибите, както се оказа и по късно. Но аз не упорствах много, тъй като течението в комбинация със силният вятър правеше гребането много трудно, а сприрах ли за замятане, много бързо ме смъкваше на долу... няма да пиша много, защото няма какво да кажа чак толкова. Риби няма снимани, защото не хванах нищо... В Дунав не видях и подгонване дори а в Огоста едно костурче се заигра с два пъти по големия сии "събрат" по окраска...Ми като интро е това. Следват снимките... Пълни с носталгия по отиващото си лято и предстоящата ми раздялата с бойният "другар"... Еееееееееееееееееееех...

Дунав - еееееееееее. Голям, мътен и студен.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Е, не беше много мътен, но не беше това за което бях готов. Или отидох просто да покарам като за последно тази година... Ами това е от Дунав. Логично за мен е, че повечето снимки са от Огоста. Тишина, безветрие, красота... Мечтата ми се сбъдна, или поне една от всички. Да посетя любимата си река но от вътре... Та ето....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Входът към голямата Река.

Изображение

Изображение

Изображение

Човешка простотия... Някъде гореше гората и то със страшна сила...

Изображение

Изображение

Цветът на водата беше зашеметяващ, млечно зелен. А като зная, че под мен е 4 метра вода, това примесено с цветовете на дърветата, птичите песни и тишината, правеше картината магична... Думите не стигат да опиша какво беше....

Изображение

Още красоти... Древен страж, следи неуморно какво се случва наоколо...

Изображение

Изображение

Изображение

А гората впила "ръце" в земята, ще е все още там дори и след нас...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А тази лодка какво ли търси тук... За "разходки" сигурно... Навсякъде по дърветата имаше връзки, дето са били връзвани мрежите на гадовете... Ако не беше тази лодка и фургона на брега, идилята щеше да е пълна....

Изображение

Но все пак, красотата е повече...


Изображение

Изображение

Изображение

Това беше. Думите не са много, защото нещо ми е гадно... Не ми се пише. Като гледам времето на вън и това колко време ще трябва да мине, за да се кача пак на каяка и ми се реве... Дано поне малко съм ви откъснал от сивото ежедневие и съм ви пренесъл на друго място... Това беше от мен за тази година. Останете си със здраве и до нови срещи... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Мнение от баш майстора »

Изображение
е ся остава да кажеш че тука нема поне 10 щуклета педарки :roll:
аз от тук ги виждам ти как си ги пропуснал не знам :lol: :lol: :lol:
kaloian1979
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:26
Местоположение: София

Мнение от kaloian1979 »

хвала за такива репортажи. здраве де е риба като няма, кефа е по-важен. докато гледам се чувствах все едно климатика духа с 50С и ми е кеф и топлооо. като се сетя колко време има до на пролет и ме се къса сърцето :-(. но както е казало цигането - то зимата 4-5 месеца бързо минава. и аз мисля да закривам сезона тази седмица, така че ще се чуе...
капитан на кораб :-)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Леле колко е красиво долното течение на Огоста...и аз досега да съм нямал и най-малка представа за това! Благодаря, Иво!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Риба нямаше. Дали защото Дунав беше подпрял доста. Дълго време предстои. Ще се гледат снимките, ще се правят планове за следващият сезон, ще се доокомплектова каяка, ще се събират пари за разни неща.... Красиво е Док, много. не разполагах с повече време за да се кача няколко километра на горе срещу течението.... А щуката не е там... Няколко километра по на горе си хванах доволно щучки, имаше и едри и доста дребосък... Та така... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Ивчо, точно под понтона на Рай има едно вирче. До там стигна ли? Вирчето е фрашкано със щуклета и костур, последният път като бях там нивото на реката беше същото и направих много мощен силиконов риболов. Всичката риба седеше навряна в брега, където има храсти и коренища. Тогава си хванах и две риби на тролинг - една в Дунава и една в Огоста, но работеше основно яркият силикон (Огоста беше доста по-бистра и ледено студена)
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Стигнах до понтона... Риба нямаше или аз съм крив нещо... Метах в близост до брега на примамка с коята нямам празно пак на същата река, но доста по нагоре в плиткото и водораслите... Нямаше игра в долното течение. Може и на силикон да вземе но не носех. Времето ми беше ограничено доста та за това... Здраве да е. До година пак... :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от Kentavar »

Август 2011

Такаааааааа. Да поосвежа темата. Малко късничко, ноооооооо.... Трябваше още миналото лято да ви направя съпричастни, но поради една или друга причина се забавих доста. Доста, меко казано. Но поне сега през "адската" зима на вън се надявам, че ще внеса малко топлина в ежедневието ви........ Обекта на това посещение бе доста познатия в околията язовир "Огняново". Отдавна исках да го посетя, но все нещо ми пречеше да осъществя тази си мечта. Най - накрая успях с цената на доста нерви...Язовирът не може да се мери по красота с обичания от мен Доспат.... но мога да кажа, че притежава чар, доста при това, някакси... по своему. Доста интересни гледки могат да се видят. Лошото е, че е в близост до големия град и не липсва тарапаната и последващата я "свинщина"... Времето ми за посещение беше силно редуцирано поради ред причини.... Но за няколкото часа които успях да му отделя, останах очарован от разнообразната природа. Имаше голи върхове, заливи с потопени иизсъхнали дървета, папури с много риба и птици, скрити между хълмовете плажуващи...За рибите какво да кажа... Не тролих защото не зная на какво мога да разчитам. Исках преди всичко да се отдам на "разузнаване" с фотография и честно казано не съжалявам, ама никак. Имах доста почуквания при редките ми спинингови опити в заливите, но явно рибите бяха по скоро любопитни от колкото гладни. Е, хванах две риби колкото да "намажа" обектива но това ми стига. Това бяха първите ми риби на спининг от каяк в този язовир. Да не досаждам повече с творческите си напъни. За това ето снимките. Не са всичките но мисля, че и тези са достатъчно....

Язовирът...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко заливи с дървета....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Масичка на края на пътя... Перфектно...

Изображение

Полуостров...От далеч изглеждаше страхотно....От близо още повече...

Изображение

Каяк и язовир... хармония в действие....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още един древен страж... Страхотна гледка...

Изображение

Накрая една рибка... Малко кефалче, но ценно. Все пак не съм капо а затвърдих красотата на излета и с улов...

Изображение

Е, това е от язовир Огняново. Още ми е пред очите. Особенно сега в този студ, този спомен топли...Надявам се, че ви зарадвах поне малко. Ако съм успял и повече ще съм щастлив....Скоро ще има още малко снимки от един друг сравнително непознат язовир...До нови срещи. Живи и здрави. :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от RIMOHIT »

:D Благодаря !
hobie revolution 13
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от bibobibob »

Еххх, лято лятоооо..къде си лято?!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от DaDa »

Думите са излишни!Супер.
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от fori »

Kentavar написа:
Изображение
Преди няколко часа минах от там, но беше пеша :-) гледките са страхотни но нямат нищо общо.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от Ilian70 »

За съжаление чак сега попадам на темата, но пък можеше и да е по-зле.
Много красиви гледки и чудесни репортажи. Благодаря, колега!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от Kentavar »

Дъбника - Септември 2011

Излети с продължение.... Интересното за този язовир е, че колкото пъти пътувам към моя роден край, всеки път минавам покрай него. Това се десетки пъти да не кажа повече. Веднъж на отиване и веднъж на връщане. Всеки път минавайки от там си мисля, кога ли най после ще се престраша да дойда да го посетя. Дори когато учех във Враца не отидох нито веднъж за риба, поради една или друга причина.... Този водоем няма красотата на водоемите които съм посетил до сега. Няма гора, няма тучни пасища, няма заливи, няма бистър планински поток който да го захранва със свежа вода, няма закътани места, шавари в които да се крие рибата и птиците.... Сравнително малък е. Но пък е един от малкото в региона и хората си го пазят и обичат. Досетихте се нали?! Да, става въпрос за язовир Дъника край град Враца...Какво друго мога да кажа за него....Сравнително достъпен като локация. Асфалтовият път минава съвсем близо до него, като го опасва от северната страна. На опашката на язовира има доста потопени дървета, като спадне язовира и се виждат....Северната му страна е изключително кална...А южната е сравнително по полегата и обрасла в трева....За рибата какво да кажа. Има каракуда, шаран...А от хищниците:костур, бяла риба.... Преди време Дъбника беше мръсен и опоскан от към риби...Мръсен заради близостта на Химко и безрибен заради нехайството на властимащите. Но в последните години благодарение на ИАРА Враца се засили контрола и бяха направени няколко зарибявания, най - вече с атрактивната за този язовир бяла риба. Тя беше и обекта на моето посещение. След справка по телефона с колегата Zampo, си взех няколко воблера които биха станали за бяла риба... Все пак 7 - 9 сантиметровите воблери са кът в моята кутия...което сведе избора до няколко. Времето през деня когато реших да повлача беше перфектно... Тихо и слънчево, топло за септември дори повече от топло. Лошото бе, че даваха разваляне на времето и не знаех колко време ще имам...Запалих и от мое село за около час бях на язовира. Намерих си място където да го сваля. Беше доста кално но какво да се прави, няма пълно щастие...Интересното беше в цвета на водата... Все едно цъфтяха водораслите. Сякаш накакъв зелен прах беше разсипан във водата...Заради това прозрачността на водата беше малка, което може би предреши невървежността на излета...Но по важното бе, че бях на нов не посещаван до сега от мен водоем...Е, хайде стига с писаниците. Ето малко снимки....

Каяка в очакване...

Изображение

Много кал... една такава особенна...

Изображение

Язовир Дъбника...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Язовира и Химко...

Изображение

Изображение

Град Враца...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко ландшафт...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Каяк и язовир...ново място ново изживяване...

Изображение

Изображение

Рибката... единственна...

Изображение

Изображение

Колкото е дълъг воблера, толкова и костура....Обръщам се по едно време и гледам въдицата се държи неестественно... Рекох си, хе, сега дръпнах белата. Да, ама не....Направих няколко тегела и тъкмо сложих един "уловист " воблер и такъв вятър се наду, че и лодките бързо - бързо излязоха на брега... А аз върху каяка бях все едно яздех бик... Но този път не се изплаших много, вече имах доста "премеждия" зад себе си. Не съм аджамията който бях преди две години.... Какво нещо е живота... Преди три години не знаех едва ли не какво е каяк. Преди две за първи път се качих а сега е вече съвсем различно....Та, отделих няколко часа и на този язовир... Ако не беше бурният вятър, бях решил да упорствам до като не хвана някоя бяла риба...Но времето не беше с мен, за кой ли път...Но както и да е...Това са снимките за 2011 година. Имам още но са на места които сте виждали и да не се повтарям...Скоро ще напиша една ретроспекция за свършеното през цялата 2011 година. Като цяло е по добра до някъде от към риби на местата на които пък по миналата не хванах такива. А на местата на които възлагах големи надежди, уцелих голямата скала... Но нищо, да сме живи и здрави, това е най-важното.... Е, до скоро...Това бяха излетите в снимки за "Prowler Elite 4.5"...
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Излети с Prowler Elite 4.5

Мнение от Kentavar »

Привет дружина. Обещах да напиша какви ги свърших през цялата 2011 година. Не е колкото през 2010 но поради една или друга причина само толкова успях... Снимките са по малко от предходната година за да не се повтарям а да има само нещо ново и непознато. Та, посетих две реки, три язовира и морето. От към риби беше слаба година. Бих казал доста слаба. В Дунав категорично капо. Толкова беше тегаво, че не видях дори игра на "сериозни" по размери хищници. Но все пак се разсписах във великата Река. Тя си е все още там, голяма, вълнуваща и магнетична...Другата посетена река беше отново привлекателната Велека. Нямаше ги пасажите пируващ морски кефал както миналата година. Гребах срещу течението до местата на които бях обещал, че пак ще посетя, но следа от риби нямаше.. Само епизодични екземпляри се показваха на повърхността за да си вземат въздух или да ме подразнят. Казаха ми как да ги ловя, но не ми се занимаваше с хранилки и хляб и статичен риболов.... Да но пък си хванах първата си вележка бриана...Това го потвърди колега с каяк с който си поговорихме за хобито, времето, реката и рибите...Снимки не съм правил защото няма какво ново да ви покажа. А иначе реката е все така магнетична и привличаща с красотата си. От трите язовира които посетих не съм снимал само Доспат. Доста снимки съм пуснал в темата, че сигурно щях да ви досадя с още снимки от любимият ми язовир. Разликата с миналата година е доста по ниското ниво. Островите са вече полуострови, бреговете са осеяни с останали на сухо и гниещи водорасли. Дори на едно място се беяе показал ствол на отдавна потопено дърво... Пъстърви не хванах а ходих два пъти: август и септември. Нямах дори и удър. Е, хванах едно костурче колкото да не съм капо от десетината пъти в които успях да вляза. Рибата намалява драстично. Това мога да го каза със сигурност. Както хищната така и мирната......Видях на едно място в прозорците на едни водорасли доста едри каракуди и шаранчета, но не ми се занимаваше с мирни риби...За Огняново и Дъбника знаете вече...Не е много, но все пак увеличих бройката на посетените водоеми.... Виж морето беше малко по благосклонно към мен. Хванах повече от една а цели четири платерини на бомбарда. Това в един излет. Също така хванах и четири сафрида на чепаре пак за един излет. Това си е направо "сеч" в сравнение с предходната година...Иначе от брега на чепаре направих запомнящ се излет за сафрид...Хванах над 50 броя едри сафрида, които се оказаха доста вкусни.... А една случка ми спря сърцето с красотата си и ми вдига адреналина... Видях в далечината как пасаж едри кефали или платерини скачат във въздуха пред преследващите ги делфини. Беше страхотна гледка, като по филмите за риболов в "белите" държави. Снимки от морето също няма защото бях на същите места като миналата година а всеки е виждал платерини и сафрид. Ами това е в общи линии. Надявам се, само да сме живи и здрави, тази година излетите да са повече. Надявам се и новопосетените водоеми да са повече, както и рибите да са повече...Само да сме живи и здрави. До нови срещи. :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”