Още един туризъм

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Още един туризъм

Мнение от antivik »

Понеже не намерих отделен раздел за каяк туризъм, пускам темата тук ако е за друго място модовете да заповядат.
Та всичко започна след Разпети петък, кога се хванах и ударих едно лепене на гимийчето, де на второто излизане каза "ПУК" и ми стопи радостта от придобивката. Та след много лепене и уплътняване, вчера нарамих/впрегнах го в колесарчето/ багажа и ходом марш към най-близкия водоем/Веселчанския мост/. Рано-рано по ладовина се изтърсвам на брега и разтоварвам багажерията:
Изображение.
Бързо натаманяване и приготовления и гимийчето беше готово/понеже не му направих фото пускам едно старо, да се види какво представлява. Разликата е в раниците, този път бях с по-малка/:
Изображение
Кога наджапах във водата и цопнах веслата, кога усетих свободата около себе си, забравих и за пръчки и за риболов и го ударих само на разходка. Лодето се представяше първоначално твърде добре, докато не усетих едно забавяне в хода и затрудняване при управлението.
Понеже след лепенето нямах много-много доверие на плавателното средство, си бях взел един надуваем дюшек, като едната секция подсилваше дъното, а възглавницата играеше роля на тапицерия на седалката.
Та при опит да се по натаманя по-удобно на седалката/възглавницата/ се чу едно "ФЪС-с-с", тапата се измъкна и моя милост бавно взе да потъва в каячето. До тук нищо лошо, но когато стигнах минималното ниво усетих как панталона ми почва леко да се охлажда, че и да се мокри твърде осезаемо. Както може да се очаква гъба за обезводняване липсваше. Преживях го с едно излизане и празнене на лодето, натаманяване на дюшека и отново на път-един мокър задник няма да ме уплаши я :wink: .
Последва ново влизане и разходката продължи до следващото оводняване и принудително акостиране на най-близкия бряг/който между другото си бе бая далече/. При това акостиране се видя в плиткажите, че рибата е почнала да си хвърля хайвера, водата бая вреше от играеща таранка, а на връщане по брега бе станал цял панаир, не липсваха и колеги наджапали с гащеризони като чапли във водата. Но да не ви досаждам повече приятно гледане, а сега ще си сготвя салатка и ще си сипна една ракийка за ваше здраве, моя милост закри сезона до забраната.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от anastas_peykov »

Е ти кога го купи , кога успя да го спукаш
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от stbeer68 »

Случайно попаднах на тази обява. Ако искаш попитай може да ти окажат нужната помощ да ти оправят лодчицата и да си ползваш без проблем.
http://prodavalnik.com/serviz-za-naduva ... i-i4189709" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от antivik »

anastas_peykov написа:Е ти кога го купи , кога успя да го спукаш
Ми спукването стана още на второто излизане при помпането. Даже не успях да го пусна на вода :( .
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от antivik »

stbeer68 написа:Случайно попаднах на тази обява. Ако искаш попитай може да ти окажат нужната помощ да ти оправят лодчицата и да си ползваш без проблем.
http://prodavalnik.com/serviz-za-naduva ... i-i4189709" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази фирма я видях, но просто съм отписал гимията като нещо сериозно. И като изработка и като материал на дъното си е несериозно, бе направо казано калпаво изпълнение. Изхода е до края на този месец или в началото на другия да се оборудвам с пластмасовите. Фърлил съм око на едно Мини/предлагат ми го за 1000-дарка+колесар и седалка/, но може би първо ще обиколя пловдивските магазини, че са ми най-близо да видя как е положението :? .
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от gogo26 »

Куражлия си да джапаш с този дюшек!Добре е че си достигнал до правилното решение :wink:
Hobie Mirage Outback
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от antivik »

gogo26 написа:Куражлия си да джапаш с този дюшек!Добре е че си достигнал до правилното решение :wink:
Чак пък куражлия... :? по скоро съм си башка луд. Ма си влизам и със съответните осигуровки. Па тоя дюшек го взех, що ми се връзваше на някои изисквания, да не е дип тежак и да се транспортира лесно/що я съм без превозни средства и сичко го мъкна или на гърба или зад гърба на колелца, па и да може да се събира и да не заема много мегдан, че на мазето много не може да се има вяра :evil: . Не се знае кога слезнеш в какво състояние ще го намериш. Иначе на фасон са го докарали дюшека, но к`во да се прави като материалите и изработката са им ..., сещаите се сами. За това съм се спрял и на мини-то, като късо, да мога да го згъча в някоя стая, а и лесно да го затътрузвам на колелца до водата, па там вече шапка на сопа. Както се майтапехма на времето по походите "Природата си знае работата, реката си тече, водата ни носи, все ще стигнем някога до някъде" :wink: .
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
DaDa
Вносител
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 0:23
Местоположение: Варна

Re: Още един туризъм

Мнение от DaDa »

Важното е че си намокрил съоръжението.Поздравления за смелостта!
http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;
darkman
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 12:48

Re: Още един туризъм

Мнение от darkman »

antivik написа:но може би първо ще обиколя пловдивските магазини, че са ми най-близо да видя как е положението :? .
Не съм виждал да се продават каяци в Пловдив, преди да тръгнеш да обикаляш провери, за да не ти остане само разходката!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от anastas_peykov »

Вземи си някой ситин около 3 метра. Това е по-добрия вариант за теб и конкретно за нуждите ти. Освен че ще става за каране през повечето време от годината , задника ти ще е сух и на последно място като го сложиш у вас в някоя стая ще може по ефективно да използваш на жилищното си пространство като го напълниш с багаж.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от antivik »

anastas_peykov написа:Вземи си някой ситин около 3 метра. Това е по-добрия вариант за теб и конкретно за нуждите ти. Освен че ще става за каране през повечето време от годината , задника ти ще е сух и на последно място като го сложиш у вас в някоя стая ще може по ефективно да използваш на жилищното си пространство като го напълниш с багаж.
Значи съвета ти е вместо мини да се ориентирам към Сиера-10, по показатели е също като мини сал де е по - дълъг с няколко санта и е сит-ин?
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от antivik »

darkman написа:
antivik написа:но може би първо ще обиколя пловдивските магазини, че са ми най-близо да видя как е положението :? .
Не съм виждал да се продават каяци в Пловдив, преди да тръгнеш да обикаляш провери, за да не ти остане само разходката!
Ми значи ще се драпа директноа къде Варна, там набелязах една фирма, но сайта и е на домашния комп и не мога да дам линка сега, че да си дадът мнението варненци.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
stefan_ss

Re: Още един туризъм

Мнение от stefan_ss »

darkman написа:
antivik написа:но може би първо ще обиколя пловдивските магазини, че са ми най-близо да видя как е положението :? .
Не съм виждал да се продават каяци в Пловдив, преди да тръгнеш да обикаляш провери, за да не ти остане само разходката!
Аз съм виждал - срещу МОЛ-а има едно магазинче за багажници и греди - та там имаше и няколко каяка - RTM,Wilderness Systems ! ул. “Перущица” No 7А
след Mall Plovdiv от дясно посока Пещерско шосе
4002 Пловдив, България
GPS: 42" 8.387'N, 24" 43.152'E
тел./факс: +359 32 58 50 17
GSM: +359 888 310181
http://www.escadra.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от antivik »

Баш този имах в предвид, но да видим...
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Още един туризъм

Мнение от anastas_peykov »

Сиерата или подобните на нея е много по добър вариант за теб. Ситина си идва със седялката , трябва само да си купиш или ушиеш шприцка , да си купиш гребло , да си сглобих една транспортна количка от подръчни материали и приключваш с покупките , мъките и дерзанията си.

Никой освен Иван от Поморие не държи на склад каяци но той освен сиерата има само ситонтопи. Практиката с покупката на каяци у нас е следната: поръчваш и ти я доставят. Всички търговци държат по някоя друга лодка за парлама и това е. Ако си харесаш нещо от това което имат ок , ако не поръваш и чакаш. Във варна сега няма нищо интерсно. Ситуацията към момента е следната. Има един търговец дето продава стоката на Иван, един дето продава хобитата, един дето стоката му е вече изчерпана и има само два ситонтопа, ескадрата във варна има две дълги туристически лодки и два плажни ситонтопа, има един дето се кани да предлага освен пластмасови резервоари и каяци и по яхтенитемагазини може да немриш тук таме някой ситонтоп сложен за парлама. Няма смисъл да се разкарваш до тука. В пловдив ако ходиш обади се на ескадрата да видиш ква стока имат останала там. В софийския им магазин може да имат останала стока. Воден хоризонт миналата година като ходих при тях да си купувам гребло имаха пет лодки на кръст и то дълги. Абе общо взето всичко с епоръчва и се чака.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”