Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Заключено
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от баш майстора »

Ivan VP написа:Мен лично много вълнува да ''начукам'' каската на Никалайчо ''Майсторчето". :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
а дано ма надали :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
в смисъл май нема да е тоя път ама то твойто се не губи :wink:

п.п. ся да не земеш пак да прайш драми
за другото съм на 100% съгласен с теб и съм го написал по горе :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от spzo »

баш майстора написа:
Ivan VP написа:Мен лично много вълнува да ''начукам'' каската на Никалайчо ''Майсторчето". :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
а дано ма надали :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
в смисъл май нема да е тоя път ама то твойто се не губи :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ха на мъжка любов тук ми намирисва нещо :lol: :lol: :lol:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
stefan_ss

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от stefan_ss »

stbeer68 написа:Много мислих дали да пиша и все пак реших да го направя. Това със състезанието е добра и много хубава инициатива за което организаторите заслужават аплодисменти. Не бива обаче да се прави такова мероприятие единствено и само с тази цел състезание.
От много години членувам във форум за въздушно оръжие. От началото се правиха приятелски сбирки и импровизирани състезания (приятелски надсрелвания). Всичко беше много готино и имаше голяма посещаемост. В един момент няколко колеги решиха е са олимпийски надежди. Отидоха на няколко състезания навън и продължават да го правят в което няма нищо лошо. За съжаление обаче започнаха да вкарват ограничения в скоростта на пушките 16 дж понеже такива били изискванията на световната федерация и защото англичаните така стреляли този спорт.Тогава хубавите забавни срещи за отмора и удоволствие се обърнаха в напрегнати състезания на световно ниво и посещаемостта стана само от затворен кръг от хора. От както се случиха тези неща кракът ми не е стъпнал на сбирка (състезание). За мен стрелбата и риболова са ми просто ХОБИ и никога не ги бъркам със спорт. За мен да отида някъде да стрелям или да греба,лова риба и т.н го правя единствено за развлечение и почивка от натовареното ежедневие.
Това много ми хареса и го подкрепям на 100% . Така трябва се правят нещата ако искате да има посещаемост.
bibobibob написа:..................на еди коя дата ..каякарско събиране ..със организирано състезаниепо еди какви си правила ..Всички са добре дошли , не само състезателите..
Ако съм свободен на датата може да посетя мероприятието като не мисля да участвам в състезателната програма. Искам да се видя и запозная с други хора да си погребем свободно и да си половим риба.
Ашколсун за мнението - взе ми го от устата ! Давам 20 кинта за фанелка на сина,и си пра'им шоуто - така става ли ?
Аватар
Ji
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Юни 02, 2010 10:45
дал Браво: 8 пъти

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от Ji »

Има една приказка: "Който плаща поръчва музиката."
Няма обявени награди, затова има много организатори.
На някои не им харесва аналогията със тролинг състезанията на "Булстар", но никой няма да отрече, че са организирани перфектно. Макар че участват над 100 лодки всяка година.
Забелязва се също, че никой имащ нещо против чудесно оформената първоначална идея, не предлага участие в организацията, а само "тролва" - от трол, както тинейджърите ся казват.
Не виждам проблем, комуто не му се състезава и само му се среща и риболовства, да иде и да го стори при готова сбирка! (Например аз участвам в мероприятието на Булстар всяка година с голям кеф и същевременно лагера ми събира по 20-30 души приятели от цялата страна(хубавото на жребеца е, че е на средата) които даже повечето не са рибари, нито лодкари).
И накрая смятам, че да се казва състезание е яко, защото сме мъже и обичаме да се надпреварваме. И за жените ни звучи по-добре като кажем: отивам на състезаниеТО.
Те обичат победителите :))) Или поне състезателите(които се стремят да победят). А "отивам на риба" или "да се видя с приятели", съгласете се, няма дух за победа в това...
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от spzo »

Ji написа:И накрая смятам, че да се казва състезание е яко, защото сме мъже и обичаме да се надпреварваме. И за жените ни звучи по-добре като кажем: отивам на състезаниеТО.
Те обичат победителите :))) Или поне състезателите(които се стремят да победят). А "отивам на риба" или "да се видя с приятели", съгласете се, няма дух за победа в това...
Е това ми хареса! :wink: :wink: Много точно, виждал съм тази искра в погледа на моята съпруга като кажа отивам на състезание :) :)
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
bradan
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 21:56

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от bradan »

честно да ви кажа няма такива мрънкала не ми харесва това не ми харесва онова еми като не ти харесва направи организация ти да видим ! Човека има мерак да ни събере да направим едно състезание вие мрънкате а стига бе мислех че всички каякари си задружни и мъжки момчета и не мрънкат като девойки в първи клас на който пък в крайна сметка не му харесва да не участва но да дойде да се видим и запознаем не мога да разбера състезанието що за трън в гъза ви е извинявам се за вулгарния си език ама това е обидно и за самите организатори оставете да си свършат работата и не мрънкайте пък като дойдете и видите ще разберете че са били прави и никой не е вързан да прави нещо против волята си като не ти харесват правилата на състезанието не участваш но си там от уважени към организаторите и това да се видиш и запознаеш с други сродни души айде няма да пиша повече извинявам се за намесата !Отивам за риба :fish3: :fish1: :fish15: :fish5:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от RIMOHIT »

Нещо много напрежение усещам :shock: :D
Не е характерно за зрели хора!
Стьопата поиска диалог и го получи !
Ако си беше шетал на акъла и просто беше действал , както бе решил дали щеше да има коментари :wink: Той избра този път и , като гледам си го върви.
Аз ни драми видях ни мрънкане. С голяма част от хората се знаем тъй , че коментара е излишен.А относно намеците за "мъжкарството " моля да ме извините , но тези неща се доказват с други работи и постъпки а не по състезания .

Пиша за последно , за да налея малко успокоителни . Това че някой е изказал мнение в крайна сметка си е негово право .Нека сме умерени , търпеливи за да ни е кеф да си стиснем ръцете после.

П.С. И нека не забравяме , че каякарите ако искаха да станат тролингисти с лодки , щяха да станат такива и нямаше да се занимават с каяци. Има разлика ... Надявам се всички я знаем :)
Чао и ще се видим , живот и здраве на датите (когато и да са те)
hobie revolution 13
bradan
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 21:56

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от bradan »

не съм съгласен с теб в момента в който се спомена че няма да има мухарски и се почна и в един момент Стьопата от немай накъде пусна да види вие какво мислите да за мъжкарството си прав че се доказва по други начини а за незрял не бих казал по скоро запален и подкрепящ идеята

П.С Идеята в началния и вид!
2xp
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 9:15
Местоположение: София

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от 2xp »

Исках да дойда и аз, но след всичко прочетено тук ...... ще бъда там със сигурност.
Относно състезанието, явно ще трябва да питам жена си. Горката.
Греба безопасно.
Roko
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 12:45
Местоположение: Plovdiv

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от Roko »

Кой си пък ти бе,Брадане,та реши да правиш обобщения кой като какво мрънкал,кой бил мъж,кой се циганял за 20 лева...Дотук за теб знаем само,че си МНО-О-О-ГО благодарен на SPkayaks,на Стьопата,на режисьора,на звукооператора....,а-а да не забравим и осветителчето там горе...
Още не сме се запознали,а вече си ми антипатичен.Извинявам се за спама,ама не се сдържах.По темата ще изразя мнение по късно.Поздрави на всички!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от shaman »

Най-мразя да модерирам...

Моля, не ме карайте това, а се придържайте към темата.
--------------
http://www.starividri.org
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от kayak-house »

Здравейте, всичко започва да ми прилича на някаква болна амбиция.
Едва ли не как се прави всичко за да се чувстваме добре а ние се дърпаме.
Има една много хубава приказка"С чужда пита помен се не прави "

Успех на " Каяк-дилар- консултант "
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от Torsade »

Последно датите същите ли остават? При работна събота на 29.9?
Malibukayak X-13
><((((*>
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от gogo26 »

Аз не виждам тука мрънкащи и оплакващи се особено пък за пари :x Организатора поиска нашето мнение и се получи някаква дискусия,нахвърляха се и още идеи и предложения.
Но ТОЙ РЕШАВА как ще се проведе събитието :!: ...и аз го подкрепям изцяло...важното е да се съберем и запознаем :)
Между другото в момента на Жребчево е пълна скръб-дребни(10см) пръснати костурчета.Имах и един много тежък удар,почти ми издърпа въдицата от каяка,но не успя да се закачи...даже имам съмнения за сом :shock:
Hobie Mirage Outback
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание КАЯК РИБОЛОВ

Мнение от maznislav »

Хора ... бях на сбирката на Кричим - ако не ми мине котка път ще дойда и на тази. Не съм чел никакви организационни глупости щото не смятам да си меря нищо с никого - едно ,че нямам каяк, 2 -ро не съм станал риболовец , за да се доказвам на някого , а да си правя кефа и да се разтоварвам както на и до вода , пък вечер до, над, че и под маса :). Първата сбирка беше супер макар да имах проблеми с придвижването - карахме каяци , лафихме , некой и риба хванаха - аз неколко литра бира :) каякарите за мен са различни риболовци - някак си надраснали дребните сплетни и голямото пишкомерене, хора уравновесени и спокойни след досега с природата в най-чистия и вид - корито и гребло в ръка :) - надявам се да не ми промените мнението :) - щото смятам и аз да се присъединя към сектата "пластмасова вана с черпак" :) другата година :)
Със здраве
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Заключено

Обратно към “Риболов с каяк”