да питам и тук за Цонево...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

да питам и тук за Цонево...

Мнение от shaman »

Събота до понеделник ще съм на Цонево..
Ако има желаещи за бивак - може да се обадят :)

Ако не - поне някой да каже къде да сложа палатката ;)
--------------
http://www.starividri.org
hoa
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Апр 13, 2011 8:55

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от hoa »

Колега сутринта ти отговорих не знам дали си го видял. Аз често ходя на този язовир, ще ти предложа любимите места за бивак:
1. Ако пътуваш от Варна през Провадия и яз. Цонево минаваш с. Добромир и след това мост има към с. Струя надясно след това преди струя не минаваш под жп. линията за с. Струя а продължаваш по черно надясно пътя ще те отведе до язовира където има и малка горичка.
2. Срещу с. Аспарухово наляво бариерата е отворена винаги през гората слизаш към язовира отсреща виждаш с. Аспарухово и
3. След с. Цонево преди дебелец надясно и надолу след погребите има хубави места за бивак пак надясно където е гората.........наслука
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от shaman »

Да... Видях го и благодаря за изчерпателния отговор.
--------------
http://www.starividri.org
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от anastas_peykov »

На тоз язовир освен слънчаци друго има ли ?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от fori »

Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от anastas_peykov »

"Водолази оправяли стената на язовира и докато я оправяли такива чудовища видели че им побелели косите"

Таз същата приказка съм я слушал вече за 4 язовира :)
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от JohnnyBravo »

Няма селски язовир, за който да не съм чувал подобни истории. Баща ми е от първите водолази в страната, инструктор е от 68-ма година, вадил е удавници и е извършвал всякакви аварийни дейности по повечето големи язовири, но не е виждал подобен дзвер :) Аз също се гмуркам от съвсем малък и също не съм попадал на "Nessie". Селските пияници си падат по подобни истории и обичат да ги разказват от първо лице :)
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от anastas_peykov »

Ако не ти е нужна колата , оставяш я на с.Аспарухово и отиваш с каяка и цялото бивачно оборудване на Козята река. Не е далеч , няколко километра. Това е един ръкав , гора и има чешма малко по нагоре. Отива се и с кола до там но пътя е офроад.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от anastas_peykov »

Като идеш нацъкай малко снимки на Козята ряка да видим в какво състояние е , дали са източили язовира , че като гледам как продължава да духа виж подир някой ден сме се завлекли там.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от patter »

Миналата Неделя бях там. Костури от 50 до 500 грама. Една 20 сантиметрова бяла рибка на влачене и един нереализиран удар. Водата - 28-30 градуса. Нивото май е височко. Потъналия мост към чудните скали си е под водата на 3-4 метра.

За бивак не знам места. Ние бяхме в една къща в Аспарухово.

Павка, аз не си знам още програмата за тази седмица, но има веро1тност да дойда да те видя (ще ти зема тел от указателя )
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Plamen Atanasov
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 22:47
Местоположение: Bremerhaven

Re: да питам и тук за Цонево...

Мнение от Plamen Atanasov »

Риба си има не е като преди, но то май така е навсякъде при нас . Последните години освен мрежарите се появиха и доста токаджии . Зависи кой какво търси . Ако ще влачиш , карай в жегите с дълбоко газещи воблери ( 6- 9 м. ) . Сутрин и надвечер може и по към брега с по малки воблери . Това разбира се ако искаш по класни риби (съответно и по редки удари) . На псевдо журналистите се дразня много . На този язовир съм израснал ,и с водолази съм разговарял които са се гмуркали там . Е такъв филм няма , то и видимоста е много малка . Последния голям и освободен сом който видях там беше 254 см . с тегло 63 кг. уловен от Венци от София . Може ли някой от писачите да се замисли колко ли е дълъг 300 кг.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”