Каяк риболовен събор - яз. Жребчево

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от RIMOHIT »

Има тема за гребла ... може да прочетеш туй-унуй ако ти е интересно!
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 0%9B%D0%9E
Вече има добър избор на гребла у нас и при Стьопата и при Ванича ...
hobie revolution 13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от LVitchev »

Да,да,видях и темата,разгледах и сайта,въпроса е че не съм в час какво да избера.Взех едно индианско кану,после поръчах едни гребла за пластмасова лодка и едно сглобяемо с черни пера и алуминиева тръба в средата,пак като тези за надуваемите,ама много груби бе,и се кривят.Кануто е стъклопластово и представлява нещо такова .
Изображение

Има обаче там където се сяда,кутия пълна с пяна,която е плътно запечатана.Отзад където се вижда празното,също е с пяна и там е запечатано а отпред има отсек на носа с капак и закопчалка за багаж !!! А кажете ми сега,какво гребло да си взема че да не се мъча.Харесах това от 88 лв дето е на снимката от темата за греблата,ама нищо не разбирам,гледам като индианец пишеща машина :lol:

Забравих да добавя че отзад не е като това а е с транец за двигател и качва според мене до 6 кс двигател,та да не гребе човек ако се наложи :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от RIMOHIT »

Ако искаш да гребеш с единичтно гребло като за кану , при Стьопата трябва да име едни дърени и според мен ще е най-добре с тях. Ако ще гребеш с двойно каякарско гребло вече нещата са много индивидуални. Зависи в коя част на лодката седиш. Ако си в средната ще ти трябва дълго гребло (може и 230 да се окаже късо-зависи от лодката и гребеца), ако си в задната може и по късо. Не си много хърбав тъй , че нещо мощно ще трябва . Убедили сме се че избора е много индивидуален и единствения верен става след проба на различни или избор по картинка и голям късмет.
hobie revolution 13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от LVitchev »

Ок,благодаря за инфото.Като се накумя,ще види какво ще взема,важното е да е удобно и да мога да греба без много да се моря.А явно тези каякарските са и по леки :roll: Ок,ще се избира.Да не спамя вече и ако може,модератора да изтрие или премести постовете за греблата в темата за гребла,че тук е за състезанието :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от spzo »

Да помоля Шамана да премести постовете в темата за гребла!
Благодаря. :wink:

Там съм писал за кану гребло!
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от spzo »

Първо видео! :D http://www.hobbytv.bg/news.php От1:30-07:00 минута
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от fori »

Много благодаря на компанията за прекрасното мероприятие. Забравих си фотоапарата, така че снимки нямам, но да споделя за рибите. Първата ми риба беше една щука около 40 см, която я хванах в ръкава, който май се нарича паткарника на абсолютно класически джиг. Всичките останали риби - бяла 47 см, както и костурите ги хванах в залива означен като байкал - последният в дясно преди стената. Моите наблюдения бяха че рибата се хранеше много активно, но и имаше доста естествена храна, което беше ситуация пред която не се бях изправял често до сега. Бялата я хванах на класическият грас минноу 4 см в най-класическият цвят, на стандартно чоплене по дъното за пасивен костур с 4 грама глава. Камен имаше няколко подгонвания на щука, но щуката се назлъндисва на изкуственяци и само следва. Костурите гонеха в средните слоеве - на около 3 метра дълбочина и нямаше начин да ги дигна на воблер, но най-накрая, за съжаление час преди състезанието им намерих цаката - 6 см силикон с 6 грама глава, който пусках по дъното и след това го водих бързо с резки придърпвания. Силикона беше от новите понтони Петьо, благодарности че ми го даде за теста - примамката е на ниво, в класическият костурски сиво-син цвят. Междудругото, и аз научих нещо ново за поперите, за което благодаря на Боби.
И за финал - пичове, хайде да ги правим по-често тези мероприятия, получава се перфектно!
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
hrisko
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 02, 2012 17:03
Риболов: с чепаре.

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от hrisko »

*Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист*
Също така и на модерния каякар тролингист.
Този девиз онагледява напълно моето представяне.
Благодаря на организаторите за това интересно мероприятие.Пред мен се открехна вратата към интересния и различен свят на спининга.Научих няколко нови думи, като например *Попер*и *Джиг*.На слука на всички колеги и до нови срещи.
Аватар
ilio1
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 15:21
Местоположение: софия

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от ilio1 »

:D Привет и от мен , всичко беше много добре но защо свърши толко бързо не знам все ми се искаше да е за по дълго но уви. Радвам се че се видях на живо с някои колеги по гребло и дано все по често се събираме тъй :D
леле как ми се ходи за риба малйййй!!! Член на ексклузивният клуб БЪКАРИ -БЪлгарски КАяк РИбари! MALIBU KAYKS- MINI X
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от LVitchev »

Ето го и моя лебед,е нищо че не е като вашите ама на мене си ми харесва а как върви с двигател 3.5 кс,направо лети като самолет.Имам тръби и ще му направя поплавъци за да стане още по-стабилно и да мога да се изправям в него.Его го и него:

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от ecoplast »

Любе, единствено от значение е на тебе да ти допада. Като направиш поплавъците, цъкни някоя снимка, може и ние да направим.
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от LVitchev »

Няма проблем,само се чудя,колко трябва да са широки,дълги и високи за да издържат при накланяне човек 100кг.Ако някои знае,нека каже.Иначе ще ги направя на "ОКО" :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от баш майстора »

LVitchev написа:Иначе ще ги направя на "ОКО" :lol: :lol: :lol:
и така става :wink:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от ecoplast »

не мой да лъжеш Любето така!!! Въпросният манекен е два пъти по лек...занчи требе 4 туби бира :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: КАЯК РИБОЛОВЕН СЪБОР-яз. ЖРЕБЧЕВО

Мнение от баш майстора »

ееееее барем 70 кила е момшето :lol: :lol: :lol:
една промоционална ариана 2,5 от сека странъ треа свърши работа :wink:
тука се мъчиеме с некви астики ма то с аджамиЙ-бираджиЙ мойш ли се разправя :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”