Ентусиасти за Дунав?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Ентусиасти за Дунав?

Мнение от zx7r »

Колеги, от 21 до към 24.10 ще съм в района на Козлодуй - Цибър. Ако има каякари, които желаят не само да гребат, но и да хващат особено едри щуки и распери (не че и сомове няма да хващаме), да звънкат на 0896 871415/Иван. 24/7 съм onsite :lol:
В тази връзка някой знае ли какъв е статуса на острова срещу Горни Цибър – български ли е, може ли да се лови от/в него? И по-надолу по течението има още едно островче, което ми изглежда безкрайно перспективно? Абе каквото и инфо да имате за района, споделяйте, че тоя път много съм настървен :lol: :lol:

Изображение
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Ентусиасти за Дунав?

Мнение от ecoplast »

според мене, жълтата линия е границата....което е на север от нея е румънско :lol: :mrgreen:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Ентусиасти за Дунав?

Мнение от zx7r »

Е, и според мен, ама дали така мислят мамалигарите, щото познавам едни пичове дето са ги ловнали на румънския бряг и не само са ги унижавали, но са ги накарали и да се срамуват :lol: :lol: :lol:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Ентусиасти за Дунав?

Мнение от Даниел Казаков »

За риболов в Румънската част на Дунав е необходим Румънски риболовен билет и разрешително от гранична полиция за преминаване на водната граница.Опитът на русенските рибари с лодка показва че не е имало случай да влязат в Румънски териториални води и да не ги проверят имат си постове навсякаде и си гледат съвестно задачите така че внимавайте.
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ентусиасти за Дунав?

Мнение от georgiev-cc »

Вчера влязох за 2,3 часа в реката и резултата -малко сабица,платики и някоя и друга бабушка.Дайте акъл за прилично сонарче до 400 лв.Риба има, ама голямо преместване падна,докато я намеря.Вдигай котва,пускай,направих си фитнеса .Хищника е позамрял,като през повечето време от тази година.Какво ли чака,не знам.Относно преминаването на фарватера откъм румънско,цяло лято минавам покрай техния бряг,по 5,6 км на излет.Проблеми не съм имал с гранична,не слизам на брега и не риболувам,,с малки и бързи изключения :D да метна по някой разпер"
RTM TEMPO Angler
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Ентусиасти за Дунав?

Мнение от gogo26 »

"Прилично сонарче" :lol: ...виж това
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=4379" onclick="window.open(this.href);return false;
И всичко е въпрос на свикване и правилно четене на сонара....той ти показва нещо а ти трябва да донагодиш останалото за да стане цяла картинка(не говоря за този модел,по принцип 8) )
Hobie Mirage Outback
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Ентусиасти за Дунав?

Мнение от SELVA »

lowrance mark 4 е с карта на българия на същата цена (с GPS, без downscan)
http://store.bulstar.bg/lowrance-mark-4 ... /dp/374100" onclick="window.open(this.href);return false;
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”