Мразя да модерирам...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от Мунчо »

shaman написа:...
Проблема е, че в това време подобна тема би взривила форума.
...
И какво, ако го взриви? Дали "резекцията" на тази "форумна уртикария" допринесе за успокояване на духовете? И ако сега не му е времето, кога е? От октомври до момента посещавам "Копринка" поне един път седмично, като съм свидетел как "сухоземни" и "водоплаващи" хорица прибират откровено маломерни рибки, и си мерят куканите с крещящо наднормени улови, докато от ИАРА ти обясняват, че вчера били на проверка, че лодката била нам къде, че сигнала били приет, че така или иначе края на света бил настъпил...
Mисля, че трябва да се направи една тема, в която подобни "колеги" да бъдат изтипосвани, за да ги видят всички. Без значение дали са ловили с еднодръвка, надуваем дюшек, от брега или със задник, намазан със сирене.
В нашата действителност моралният аспект отдавна е загубил стойността си, а и вероятно ще се намерят немалко люде, които ще почерпят от подобни прояви вдъхновение и ще изпитат благородна или не съвсем завист, но какво от това? Нека стои заключена, за да няма разводнявания(които в подобни случаи са основателни) и да бъде осъвременявана своевременно - материал е имало и ще има - тези хора се маскарят сами със завидно усърдие. Примерно в случая може да се пусне една снимка, озаглавена "Големия улов на "майстора на силиконите" Аидън, Боби и at.angelov". Пък голяма работа, че "всяко чудо е за три дни"...


п.с. Категорично съм против в темите да се допускат обиди, квалификации, закани и клетви, защото те не правят чест никому, като оставим другите аспекти настрана.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от Владимир »

Да дадеш една торба пари за каяк и оборудването му,да имаш нелош автомобил,да имаш читави такъми за спининг риболов и накрая да се снимаш с 2 чувала ценни за водоемите ни риби :shock: :shock: :shock: Хвала,дайте да ги наградим,заслужават парична награда.Може би са свършили парите след покупките на оборудването и нямат да си купят рибка от магазина.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от Шморхи »

Учудвам се, че авторите на снимките и репортажа се опитаха да пуснат пак "деянията" си. Хвала на администацията, бяха своевременно заключени, но не разбирам едно нещо, от наглост ли го правят, или от незнание.
Хора, това, което сте снимали е добър риболовен успех, но не и добро дело! Искаме и утре да хващаме риба и ако може, голяма риба. Да ловиш дребни бройки в името на личното егото не е похвално, а срамно!
Обществен протокол, с който вие може би не сте запознати, но това не ви оневинява.

Идете на морето и правете такива снимки колкото ви душа сака. Язовирът не е море! Мисля, че е видно и с необучено око.

Това дали рибата е на двама, петима души, или че е уловът за седмица няма значение. Не е пояснено и дава лош пример, защото виждайки такава снимка на прима виста, човек си мисли, че е хваната за един ден, от хората показани на снимките. Т.е. мога и аз, те като ловят, може и ние и прочие...
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от Владимир »

Чудя се нещо,аз ли съм балъка или тия дето прибират всичко дето уловят.Ловя на спининг над 15 години,чат пат и на муха,но повече от 5риби за излет,не съм прибирал.Може би беззаконието е главна причина,но всеки трябва да отговаря за себе си и своите постъпки.Тази година ще има отново неоплодени хайверни зърна,помислете каква вреда сте нанесли с тези 48 умъртвени риби :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от spzo »

Хайде момчета да не превръщаме каякарската секция в поредния спам които цари на 90% в нашия форум.
Опитваме се тук да цари добрия тон :wink: Моля ВИ не прекалявайте!!!!

МНОГО съм против пускането на такива снимки тук и съм сигурен ,че момчетата ще си вземат поука .Повечето знаят моята позиция по въпроса, въобще дали да ходя за маломерни риби :!: .
А вече които си ходи и си лови маломерки и количества Той сам си прави неговия избор.... :!:

А сега които може да ходи за риба ...... :fish15: :fish15: :fish15: :fish15:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от naso »

Ами извинявайте, че попрекалихме малко. Съжалявам, че нарушихме добрия тон :oops: Моля да ни бъде простено
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от Мунчо »

Извинявайте за спама, няма повече да прекаляваме! Наистина явно не става дума за нещо повече от спам, при положение, че предъвкваме едно и също, а накрая - все тая... Дръжте си ги "колегите" - те са си ваши. Извинявам се и на тях, че не можах да открия скритото положително послание в "презентацията" им!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от kayak-house »

:evil: И какво , натириха ви и ли вече никой не ви обръща внимание и дойдохте да
серете и тук ли ????.........

Що не ходите да се ........ :shock: .....Ако някой застане и каже съжалявам ,какво повече искате......Човешко е да се греши.....Човек е този който прощава....Нищо фатално не е станало . Има грешка има прошка , ако не ви харесва вървете на .... :shock:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от Владимир »

То цялото безрибие е благодарение на "грешки" от същия и друг род :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от maznislav »

kayak-house написа::evil: И какво , натириха ви и ли вече никой не ви обръща внимание и дойдохте да
серете и тук ли ????.........

Що не ходите да се ........ :shock: .....Ако някой застане и каже съжалявам ,какво повече искате......Човешко е да се греши.....Човек е този който прощава....Нищо фатално не е станало . Има грешка има прошка , ако не ви харесва вървете на .... :shock:
От това фалшиво "съжалявам" стигнахме до това да сме повече туристи отколкото рибари..
И къде е това съжалявам , че съм го пропуснал? В това на следващия ден да си пак на същотот място без снимки ли? Градът , в който живея не е никак малък , но малко неща остават скрити...
И като вносител на подобни устройства за риболов не смятам ,че ти прави чест да толерираш подобни издевателства... но както знаем пълния живарнк винаги е за предпочитане и дава "прекрасен пример" за закпуването на лодка. Все си мислех , че каякарите са различни хора обърнати не към месото , а към удоволствието от досега с природата...
Надявам се и този път да не греша....
П.С. Срах и сега отивам на.... достатъчно ли е ?
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от RIMOHIT »

Много нещо с изписа , много се изтри . :)
Пак взехте да обобщавате .. но ваш си проблем ! Валка , онзи ден една майна ми скрои такъв номер че... Дали всички майни са лай-и заради тази случка?
Еми и аз ще се изкажа !
Преди и аз да изляза "бракониер " искам да кажа две три слова.
Първо :аз мисля , че момчетата са виновни !
Второ : не ги "давете" всичките , защото не се знае дали всички са в кюпа. :wink:
Трето : познавам момчетата и това , което правя е , че се стремя да им покажа грешката .
Ако вие решите направете , каквото трябва . Всичко друго е безмислено виене с изключение на един преден пост на Мазнислав за забраняването на този вид риболов от декември нататък !
Както казах , познавам момчетата , пичове са но това не пречи да грешат . Надявам се това да се промени и аз се старая да е така , но знам със сигурност , че като ги оцапате тук това няма да се случи .Единственото е , че ще остане кал за чистене във форума и те ще спрат да споделят и и едва ли и ще влизат. Тъй , че калта ще си остане за нас!
Владо хубаво си беше пуснал тема , дето трябва .
И амнайсто.... :lol: Валка , как успя да вмениш вина на Ванича , направо не е истина :lol: Едва ли се опитва да ги защитава , при положение , че никой не е толковва глупав за да си вкара таралеж в гащите , но наистина писва тая работа .
А и да не забравя снимки на едни синджири риби , дето съм виждал , нищо , че не са били пускани по форумите .... :lol: То страната ни е една шепа , знаем се ... А сега така да назидават аналогични постъпки е смешно!
Мъдете здрави!
hobie revolution 13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от fori »

Който смята че е безгрешен, нека първи хвърли камъка. Разбирам че няма други интересни теми, ама айде стига толкова.
Аз предлагам да се забрани и любителският риболов от лодка във водите на черно море, защото първо е никой не се съобразява с минималните размери и втори никой не се съобразява с максимално разрешените количества.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от баш майстора »

fori написа:Аз предлагам да се забрани и любителският риболов от лодка във водите на черно море...
абе направо и гръцкото черноморие щото и там вършеят БГ кораби :lol: :lol: :lol:
аре мир че после цяло лято трябва да се гледаме с наведени глави :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от maznislav »

Опа... пак си прочетох хавите и явно малко съм прекалил , за което се извинявам...
И не толкова за думите колкото за обобщаването.... Извинявам се за което.
Не съм си и помислял да те включвам към 2 -мата Боби и ако съм те обидил то моля за извинение. И ако се поправят и на другите 2 -ма ще се извиня разбира се...
И се афектирах от един горен пост от човек , който много уважавам и все още мисля на пролет да съм му клиент , но и също така смятам , че това трябва да се обсъди без едни думички насочени към нас дето не приемаме , че маломерните бели риби са повод за гордост :(
Толкова по темата от мен.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Мразя да модерирам...

Мнение от naso »

Ако темата ви е неприятна, просто я преместете в ИАРА, законът, бракониерите ...
Като гледам, снимките са изтрити, вече даже не се знае за какво става въпрос
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”