Въпрос към вносителите

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от kayak-house »

:D Имаш го... :D ..До колкото течовете имаше две дискусии за този проблем...но и така не се разбра точно за какво става дума????......До момента от всичките Х-13 и Стелт-9-12-14...не съм получавал рекламация ..а те са доста.... :D ..единствено Екстрийма ми създава ядове с неговият люк... :( ...но истината е една , няма абсолютно сух СОТ каяк...а и много зависи в какво време влизаш . Имаше питане от колеги риболували по Гръцко за водата в каяка ,но те са били на големи вълни и постоянно обливани ,а и другото, в по лошо време
ако има рул си влиза вода и от въжетата....

Ела , и ще ги давиме за да видим каква е истината...... :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от fori »

Определено се убедих че ми трябва една идея по-късо гребло за 13ката. Но и тя е е значително по-тясна от ларгото. Док, 225те см уинг ми идваха много добре на к-ларгото.
По въпроса за течовете на стелтовете и аз гледах разни дискусии по фейсбук и по разни англоезични форуми, но не съм забелязал да има такова нещо. Примерно в x-13ката ми влиза много по-малко вода от колкото в хобито. Но това е при положение че се прекарат ластиците на предният люк на Х, така че да притиснат капака по-добре. В противен случай в морето наистина си влиза малко вода.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2153
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 107 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от DOCTORA »

fori написа:Определено се убедих че ми трябва една идея по-късо гребло за 13ката. Но и тя е е значително по-тясна от ларгото. Док, 225те см уинг ми идваха много добре на к-ларгото.
По въпроса за течовете на стелтовете и аз гледах разни дискусии по фейсбук и по разни англоезични форуми, но не съм забелязал да има такова нещо. Примерно в x-13ката ми влиза много по-малко вода от колкото в хобито. Но това е при положение че се прекарат ластиците на предният люк на Х, така че да притиснат капака по-добре. В противен случай в морето наистина си влиза малко вода.

Здрасти Фори!
Какъв е този уинг 225см? Колко тежи? Дали факта че твоите ръце са доста по-дълги от моите има значение при гребането на КL?

Мислиш ли че стелта се гребе по-лесно от КL? Аз знам че XF се гребе много по-леко от КL И BG, и е по-бърз.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от antoanBS »

аз съм със стелт гребесе доста леко с него за стабилност няма ражен но отстъпжа по бързина на x13 за водата влиза малко когато има голяма вълна в морето но 100грама незнам кой каяк не пропуска а за язовир е супер сух шлеп:)
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от fori »

Големият стелт и KL се доближават доста като скорост и устойчивост, но по впечатления от голямото гребане в делтата преди 2 години ми се струва че стелта е една идея по-бърз и малко по-малко се влияе от вятъра. Искам да подчертая че впечатленията ми са доста бегли. Галаспорта с който греба в момента е около килограм, не съм го теглил, нямам и много спомени за точните характеристики, но в момента в който го хванах ми залепна за ръцете. Комбинацията с Х13 се получи повече от перфектна и по спомени, когато направих близо 40 км преход (без багаж) не се чуствах толкова изморен, колкото се очакваше. По принцип имам малко неправилна постановка на гребане - държа греблото с по-широк захват от колкото трябва, която се опитвам да оправя през последните години.
Ако не ме лъже паметта, точно стелта имаше един доста неприятен проблем - имаше някакви тапички с уши, които стърчат от корпуса на много неприятно място и при липса на навик редовно си размазваш палците на тях.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от spzo »

в момента в който го хванах ми залепна за ръцете. Комбинацията с Х13 се получи повече от перфектна
Точно преди 2 седмици тая комбинация я карах 1 час исках да сравня тридента и х-13 .Греблото е добро трябва малко свикване и на мен ми беше малко дълго но аз съм по нисък от Фори .
Другото хубаво гребло с което гребах вече доста е Point 65 GRAND TOURER GS http://spkayaks.com/%D0%B3%D1%80%D0%B5% ... tourer-gs/
Много леко и с екстри като гребла от високия ценови клас :wink:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от kayak-house »

:D Греблото с което кара Фори е същата дължина с на това което предлагаш :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от fori »

Стьопа и на мен ми идва малко дълго междудругото. Но ми трябваше повече от година за да го разбера.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от spzo »

kayak-house написа::D Греблото с което кара Фори е същата дължина с на това което предлагаш :D
Ванка ,не предлагам а сравнявам :lol: .И за мен гребането с гребло над 220 см. за каяците които караме и широчината им е излишно .Ако се научите да гребете с необходимата техника гребло над тази дължина е абсолютно излишно.Разбира се ако не сте 2 метра високи и карате каяк 80-90 см. широк . :wink:
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
ketal
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юни 20, 2017 21:51
Риболов: спининг

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от ketal »

Здравейте, искам да попитам от къде мога да си купя каяк Пойнт 65 Текила соло?Всички интернет магазини в България казват, че са го изчерпали и скоро няма да има внос.Съгласен съм и на вариант 2ра ръка.

Благодаря
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Въпрос към вносителите

Мнение от spin_master »

Аз ползвам това гребло което е 1 кг. и е много удобно:
http://bg-kayak.com/product.php?IDCatal ... 6&IDLang=1

Гледам, че го имат налично в размер 215 и 220 см. Моето е 220, но аз съм 2 метра висок и ми е доста удобно, а и каяка ми е сравнително тесен.

Апропо ако ще ходиш в първата половина на септември, на мен няма да ми трябва тогава и мога да ти го дам за Гърция, ако не си решил да си купуваш за теб ново гребло. Само трябва да минеш през София да го вземеш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”