Няколко сефтета на веднъж

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Няколко сефтета на веднъж

Мнение от antivik »

Дойде време и аз да се похваля с малко успех, но да подкарам подред.
Артиса ми малко време, а че и хубаво и решението беше лесно, гемийката на ремък и на най-близкото удобно за пускане на вода място.
Паркирам се на брега
Изображение
те така и подготвям крайцера за плуване
Изображение
Те тука се случи малък инцидент, не разчетох дълбочината под мен и мястото де си слагам задните части, и минито тръгна леко да тегли на десно и моя милост се оказа във водата с леко вирнати ноги.
Те тука беше първото сефте - усетих действието на спасителната жилетка, веднага ме дръпна на горе. Наложи се отново да накачоря багажерията в судното и на път.
Първоначално бях решил да стигна до Сутлийка и там да сефтосам едно сопе /лайт/ на Серт, но понеже бях взел и хевито реших да му качна едно воблерче и е те така, без големи надежди да си го тътрузя след мене. Речено сторено. Влача аз, дзверя се в сонара и си маам с веслото. Нема и половин час гледам, че дъното почва да треволясва. Решавам профилактично да проверя воблера и почвам да навивавм. Навивам аз и ...опа нещо сецна монофила, а аз съответно сецнах сопето на горе и те това:
Изображение
Те ви ги другите 2 сефтета, хем сефте влача, хем сефте вадя бяла риба, че и с добър размер. Почна се едно мераклийско ровичкане на всичкия багаж и късмет, както винаги нещо забравено, в случая живарника. Да прекратявам толкова рано мероприятието не върви, да мъкна рибето по разни варварски методи със сиджимки, върви, въжета, найлонови торби :evil: -само ще умре и за цялден ще се развали. Най-доброто решение
http://youtu.be/UKrPlD3hFQs, съжалявам нещо не ми върви вграждането.
Продължавам нататък и след няма и час - хоп
Изображение доста по малка от първата и продължение на действието http://youtu.be/VlKbKpsv7W8. Тука ми излезе късметя, "Всяко зло за добро" ако бях взел живарника, може би щях да се изкуша и да ръгна рибетата у торбата, но след втората ме настигна едно яко синьо корито с надпис ИАРА и те ти проверка, с педупреждение " Малките да ги пускаш!", "Аз пускам големите вие за маки ми говорите.
Навлизам в устието на ряката, продължавам да мъкна и нещо взе да ме дърпа на една страна и затретихИзображение
съответноhttp://youtu.be/_WyNJ5nyFE8
Следващия улов беше в самата река
Изображение
като старата процедура се повториhttp://youtu.be/5o0D39K83i0
Направих си една разходка по реката и хванах обратния път. На връщане закачих още две писалчета, но даже не извадих апарата да документирам, бяха прекалено дребни.
Та те това бяха сефтетата, па и първи риби на те този юнак
Изображение
и то БЪКАРСКИ риболов.
Да сте живи и здрави всица виртуални ми авери и НА СЛУКА ВИ НА ВСИЧКИ. :wink:
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от RIMOHIT »

Бравос... Моя фаворит е 4 санта Редхед но и петицата е екстра. За рибите не съжалявай .И без това са окола границата а догодина ще са тлъсти .Който пуска пак ще хване.
Иначе белите най се запазват , като ги закопчееш с кукана и си ги влачиш след каяка.Чя си плува с много малко съпротивление и едновременно добре се аерира .Изкарват по цял ден дори и в жегата , ако нямат някакво нараняване . Става и с тел да се върже някаква . Не пречи на гребането изобщо...
Поздрави!
hobie revolution 13
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от gogo26 »

Супер си :fish15:
И аз се убедих че,кукана е много удобен начин за рибата,не пречи и я държи жива....е за сафрид не става :lol:
Hobie Mirage Outback
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от antivik »

Благодарско за добрите отзиви момци, хеле на теб брате Римо /де та имам като виртуален ментор в тоз вид свобода и прекарване времето/, а инак за куката....- бе не съм тръгнал да се прехранвам с риболовуването, стига ми кефа от "копането" с веслото, водата под мен и небето върху ми, инак лесно можех да ръгна въжето с коет си връзвам веслото през хрилете на рибока и да го мъкна с мен. Кефа от влаченето и разходката си беше на мак, то за т`ва и кога ма спряха АИРА-та и ма попитаха "Фана ли нещо?" първото де им отговорих беше "100 тона щастие :wink: ".
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от RIMOHIT »

Благодаря за лъскавите думи :D Развеселиха ме ! Но аз не ставам за ментор. Менторите могат да пият много! :lol: Аз съм "слаба ракия "
hobie revolution 13
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от at.angelov »

Браво колега , много добри сефтета си направил , това е заради доброто освещаване на каяка :lol: Супер снимки и клипчета са станали. А относно забравения живарник ....... случвало се е на всеки да забрави по нещо , един колега ....... няма да му споменавам името и въдиците си забрави вкъщи на един излет , други греблото са си забравяли в тях , така че всичко се случва :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Все така хубави излети да имаш :fish15:
Malibu Kayaks X-13
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от antivik »

RIMOHIT написа:.........................................................................Менторите могат да пият много! :lol: Аз съм "слаба ракия "
:lol: :lol: Няма страшно с тренировки и постоянство всичко се постига :lol: :lol:
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от antivik »

at.angelov написа:.............................................................................................................................. Все така хубави излети да имаш :fish15:
А дано , ма надали, то това маи си беше късмета на начинаещия :wink:
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от maznislav »

Браво колега :)
Явно и твоя каяк е кадемлииски и ще се отчита с много приятни емоции не само от гребане :) Мислех да идвам към вашия вилает и можем да направим съвместен - да погребем и полафим ама за тва кат се наканя ще драсна Л.С.
Поздрави за добрата слука и добре дошъл в клуба :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от RIMOHIT »

Той колегата от доста време май е в клуба :lol:
hobie revolution 13
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от maznislav »

Малееее :( значи му дължа 1 бира... айде да станат 2 като ме заведе на язовира :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от antivik »

:? От около година в клуба със собствен каяк, но инак това си е първия добър риболов :wink: . Инак преди да дойдеш ЛС и тръгваме, аз и без това от 15 ще съм в отпуск и тогава - шапка на тояга :lol:
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Няколко сефтета на веднъж

Мнение от maznislav »

antivik написа::? От около година в клуба със собствен каяк, но инак това си е първия добър риболов :wink: . Инак преди да дойдеш ЛС и тръгваме, аз и без това от 15 ще съм в отпуск и тогава - шапка на тояга :lol:
Пропуснал съм го това за каяка ама е простено, че аз съм то новите :) Ама много ми се идва в оня вилает и ще се случи
Поздрави и наслука
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”