Ново попълнение.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от burg »

Благодаря, колеги! Успех на всички през новият сезон! :tup:
Malibu Stealth 9
mlajo
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 22:37
Риболов: Риболов с каяк и подводен
Местоположение: София

Re: Ново попълнение.

Мнение от mlajo »

Здравейте колеги!От двадесетина дена съм горд собственик на СОТ Malibu two.Закупих каяка втора употреба,но почти нов.Месеци наред четох сайтове, прочетох много мнения,най вече от вашия форум,и накрая се реших.Спрях се на този каяк,защото мисля да го ползвам за риболов.Въпреки,че е двуместен ще го ползвам сам.Аз съм около 100кг. и мисля,че този размер е най подходящ за мен.Цял ден разглеждам приспособления и екипировка.Предстои ми най-тежката задача-стойка за транспортиране.Притежавам малко кемперче и по някакъв начин трябва да го кача отгоре.Горе долу съм се ориентирал към това:http://www.youtube.com/watch?v=yqZwiBgv9S8.Като всеки новак,ще съм много благодаре за мнения и съвети.За сега толко.На всички желая късмет и весели срещи във водата! :tup:
Спорта е вреден и опасен а работата е смъртоносна!
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново попълнение.

Мнение от maznislav »

Новият колега веднага беше приобщен към агитката и съответно валатиран :) Да се знае :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от stbeer68 »

Днес времето даде ръка да пусна новата си придобивка на вода и да я пробвам за пръв път. Вода не ни липсва имаме си в изобилие. Покарахме в нивите покрай града. Гледката от пострадалите при наводненията не е приятна.Първите ми впечатления от каяка са прекрасни. Сонара също работи и показва. Много съм си доволен от коледния подарък :P

http://youtu.be/oi6AA6Q42aw" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ново попълнение.

Мнение от georgiev-cc »

Честито за новия каяк ! Това видео малко плаши,по това време на годината и толкова много вода.
RTM TEMPO Angler
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Ново попълнение.

Мнение от kayak-house »

:D Честито.....градусите появиха ли се ???.... :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от stbeer68 »

Явно няма датчик за градусите на тая сонда. Попаднах на клипове правени от JohnnyBravo когато е бил негов и там се вижда как сонара си работи без градуси.Това не ме бърка изобщо дали ще знам колко са градусите под каяка. Едва ли на дъното на водоема ще са същите както са на сондата под каяка.Ето на тоя клип може да се види:
http://youtu.be/kP-0ssfWvHY?t=2m14s" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
пако
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 17:24
Риболов: морски и сладководен от лодка

Re: Ново попълнение.

Мнение от пако »

Колеги и аз съм от новото попълнение.С малибу стелт 9 от месец и половина.Имам няколко излета .Аз съм от Добрич ако има някои колеги наблизо нека пишат.
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от novakow »

Привет колеги преди няколко дена се сдобих с каяка който си избирах по мой вкус модела е (Ocean kayak Caper Angler),риболовния вариант намислил съм да го оборудвам с платно и още някои модификации. Oще не съм го пуснал на вода но живот и здраве мисля да му се кефя имам едно питане към колегите които са правили риболов по нашето черноморие кои места са добри за каяк риболов че имам влечение и към морския риболов.Направил съм си даже примамки за чепаре , а тук как качвате снимки да сложа някоя .
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от stbeer68 »

Да ти е честит.Желая ти много хубави моменти и слука с новата придобивка.
За морския риболов си иска доста познания за коя риба кога и е времето и сезона.Трябва да се знаят точни места където държат риба или колеги от морето да ти кажат координати на точки които се вкарват в GPS и се закотвяш на тях и пробваш. За пасажните риби пък си иска сонар. Морския риболов си иска доста повече от сладководния. Аз също от скоро си взех подобен каяк и започнах да го оборудвам за морски риболов постепенно.
Hobie Mirage Outback
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от novakow »

Благодаря колега живи и здрави да сме всички и да си практикуваме любимото ни занимание .И да за морския задължително ще ми трябва сонар и GPS иначе пада яко спорт върху греблата което от здравословна гледна точка е добре хи хи но лека полека то с нашите заплати в БГ се оборудваме лека полека поетапно няма как да стане и каяк и всички модификации по него.Весели новогодишни празници и успех през новия сезон :tup: !
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от stbeer68 »

Днес с един мой приятел разтъпкахме двата каяк и се поразходихме по едно старо корито на река Тунджа (запушеното) и из гората понеже и тя е залята цялата. Ето някоя друга снимка:

Това ми беше оборудването днес за разходката:
Изображение

Виждаха се и рибета на сонара от време на време:
Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от stbeer68 »

От днес имаме още един нов колега запалянко по каяците с нова чистак бърсак нова придобивка на malibu kayak x13. Преди няколко часа беше намокрен за пръв път на р.Тунджа в гр Ямбол.
Да е честита на придобивка и да му носи много радост и слука. Като за пръв път му тръгна по вода. За съжаление не можахме да покараме много понеже се изля един хубав и пороен дъжд,който ни развали кефа.
Изображение Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ново попълнение.

Мнение от at.angelov »

Честито на колегата. Много добър избор , каяка е перфектен и за тролинг и за статичен риболов. Много приятни емоции и големи риби. Ще чакаме снимки от излетите , дано колегата е рибар :fish15:
Malibu Kayaks X-13
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Ново попълнение.

Мнение от novakow »

gogo26 написа:
fori написа:Гого, предполагам че не си хвърчал с 10+ възела на метър и половина вълна :mrgreen:
Тц :lol: Зимата има една особеност,или гьола е огледало или изобщо не става за влизане.
Гого ,Фори имаше предвид ,че при вълна над 1 метър ше си тотално намокрен целия ако не си с такъв екип .А за ниските температури принципно си прав , но като те гледам влизаш без жилетка смело само с гащеризон рибарски и зимно яке разчиташ на стабилносста на каяка .Но за морето е друга вода няма общо с язовирите . :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”