Със спининг от каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Vid »

pav4oo_79 написа:Да използвам сюжетната линия :може ли някой да разясни как стои въпроса с риболова от лодка/каяк на яз.Йовковци ? - Вододайната зона , но за останалата част не знам дали навсякъде е фриииииииии :))))
Колеги, да напиша малко юридическо мнение продиктувано от сблъсъци с охрани по стени на язовири ИАРИ и пр.., особено по яз.Тракиец..
Що е вододайна зона? Забранен е риболовът и пр... Тази наредба определя що е това животно- http://www.bsbd.org/UserFiles/File/N3_SOZ.pdf
Имах проблеми с разни малоумници преди години, ама все клекнаха... Не съм убеден дали тази наредба не е променена в последните 3-4г., ама едва ли?
Според нея вододайната зона- санитарно охранителната такава трябва да е оградена с ограда, да има жива охрана, да има поставени табели съответстващи по размери, цветове и пр. указани в документа, т.е. ако не отговаря на и едно от тези условия, това не е водадайна зона....
Единствената такава зона, коя Я съм виждал в БГ е яз.Боровица де е питейния за гр.Кърджали.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

На Йвковци всичко е вододайна зона и се охранява.Оставени са няколко ръкавчета за риболов,които са малки,заблатени,маркирани с шамандури и не представляват интерес за риболов с каяк.
Влизал съм там преди години и са ме гонили охраната,за да не се натъкна на техните мрежи.А със селски бекове да се разправяш е безсмислено и натоварващо.Като ме спряха първо ме питаха какво съм хванал и виждам ли риба на сонара,след това почнаха да ми обясняват че трябва да се махна.На охранителната лодка имаха сонар :evil: явно пазят и за подводници :mrgreen:
Hobie Mirage Outback
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Vid »

Може, никога не съм бил на яз.Йовковци.
Просто споделям що е вододайна зона и колко са строги изискванията по закон за такава.
Това е защото има, казвам има много съмнения за бракониерство на пазачи особено по стените на язовирите с помощта на служители на ИАРА, които гонят рибарите с подобни аргументи......
Ама, след като си предоставя личните данни за акт, който на следващия ден ще падне в съда, Не, започва се с булгаристанската простотия, заплахи и пр.... :(
По-по горното съм го написал само за ваша информация, щото все българи имаме права...., а всеки си преценя, как си реши...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
KLAMER
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 19:18
Риболов: Любителски-Излетов
Местоположение: Варна - Шумен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг от каяка

Мнение от KLAMER »

Колега, VID, напълно те подкрепям ! Човек трябва да си търси правата, за да не ни рпавят на маймуни. Всичко в тази държава е заложено на това -потърпевшият няма да си потърси правата.
Това което си пуснал е изключително ценно ! Например, и за яз.Тича забраняват влизането в половината язовир , но там няма никакви табели . Което ме улеснява... Мерси !
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

KLAMER написа:Колега, VID, напълно те подкрепям ! Човек трябва да си търси правата, за да не ни рпавят на маймуни. Всичко в тази държава е заложено на това -потърпевшият няма да си потърси правата.
Това което си пуснал е изключително ценно ! Например, и за яз.Тича забраняват влизането в половината язовир , но там няма никакви табели . Което ме улеснява... Мерси !
Тича-целия язовир е забранен за ДВГ(двигател с вътрешно горене).Санитарно охранителната зона е обозначена с шамандури и има постоянна жива охрана с лодка.Там е забранено влизането,но това е сравнително малка част от целия язовир.Останалата част е свободна за риболов с каяк или лодка с гребла или ел двигател.
Ходихме с каяците няколко пъти там -разкошно е :!: Липсват лодки и всякакви състезателни изпълнения и гюрултии.
Но при две от три влизания ни проверяваха ИАРА... просто ни пожелаха приятен риболов, по брега видяхме и полицейски патрули.От време на време се вижда по някой тарикат с моторна лодка, но при тая охрана е въпрос на време кога ще изгърми.Има хора които си тролят с електрички.
Като цяло нещата там са много добре премерени.Докато на Йовковци е абсолютно мутренска окупация на язовира.
Hobie Mirage Outback
KLAMER
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 19:18
Риболов: Любителски-Излетов
Местоположение: Варна - Шумен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг от каяка

Мнение от KLAMER »

...мда..ще е коректно да вметна, за да не останат с погрешно мнение хората тук - аз влизам с каяк... на гребла.... :) И често кенче бира. :fish4:
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Така е редно според мен да е нвсякъде : без ДВГ в затворени водоеми , ама никой не ме пита.Благодарско за инфото и положения труд ! :tup:
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Vid »

KLAMER написа:...мда..ще е коректно да вметна, за да не останат с погрешно мнение хората тук - аз влизам с каяк... на гребла.... :) И често кенче бира. :fish4:
Я, па влизам с голяма чаша топло кафе + кутишка цигаретки и задължително шише вода... :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Няма значени я кой как влиза , важно е да се влиза :D :tup: :fish2:
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Малко, по-малко лятото се изтърколи! Жегите отминаха , сезона на почивките също, трудните риболови на хищни рибки с изкуствени примамки се надявам да останат в спомените ни. Тепърва предстоят добрите дни свързани с любимото ни хоби!
И понеже ,няколко месеца излетите ни бяха предимно в търсене на раираните разбойници обитаващи яз.Пясъчник, ще се опитам да обобщя ситуацията през изминалите месеци.
Стълпотворението от колеги шаранджии, заемащи възможните за риболов места ,още след падането на забраната оказаха голямо влияние на движението на костурските пасажи в търсене на малките рибки, които представляваха основната част от тяхната храна. В началото високото ниво на водата, заляла крайбрежните храсти и дървета допринасяше за трудното откриване на костурското присъствие , а наличието на шаранови риби, непосредствено след хвърлянето на хайвера им в храстите плашеше дребните костури.
Влизането ни на вода рано сутрин бе награждавано с уникално красиви пейзажи-
Изображение

Изображение
макар, успеха ни в намирането на редките рибки да не бе много голям ,имахме слука с някой друг единичен бодливец
Изображение

Изображение

Изображение
Впоследствие бързото спадане нивото на водата отдръпна малките рибки навътре в петната от захранки , които се сипеха в количества като за угояване на обитателите на няколко свинекомплекса. Бързото засищане при толкова храна нямаше как да не се отрази на успеваемостта при търсенето на раираните лакомници и повечето ни излети бяха с незадоволителни резултати, дори имахме и няколко валата.
Изображение

Изображение

Изображение
Другата причина за това бе невъзможността да облавяме познатите ни места ,заради разпънатите по на 200-300 м шамандури на шаранджийте и караниците, които следваха дори с наближаването им на разстояние от няколко метра до тях.
Големината на повечето екземпляри не бе впечатляващ- което бе нормално за началото на активното им хранене,а размера на силиконите с които провокирахме атаките на рибките не по-голям от 7см.
Изображение

Изображение

Изображение
имаше и такива размери като за стръв
Изображение
От време на време се хващаха и по -добри екземпляри, но така и не намерихме пасаж с батковци! От други колеги ловящи на жива стръв разбрах за такива успехи но с много търпение и прилъгване на един ръб в близост до стената но само в един ден и за няколко часа.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
На няколко пъти пробвахме риболова и от брега -за по няколко часа вечерен заход до язовира без каяци. Идеята бе да ловим в близост до потопените дървета и храсти пред горичката на контра стената. Там шаранджиите не бяха разпънали дънни и възможността ни за търсене на костуретките бе сигурна. При първият ни излет лошото време обаче дойде точно пет минути след като нагазихме във водата и започнахме да мятаме попери. Идващата буря бързо ни отказа и събрахме за да стигнем до колите преди да ни застигне задаващата се стихия идваща от планината право към нас. Така и така се бяхме домъкнали до язовира , хич не ни се тръгваше и решихме да проверим каква е ситуацията на входа дупката и ако времето се скапе тотално обратно в колата и газ към Пловдив.
За късмет обаче вятъра утихна , а дъжда макар да ни намокри не беше от най-гадните.Успяхме да си намерим място точно на ръба до входа на дупката и за час заформихме доста приличен риболов , като рибите бяха доволно активни от 19 до здрач.
Излизаха всякакъв калибър риПки , а от време на време някой батко ни вкарваше допълнителни доза адреналин.Имаше доста емоции, а върха им бяха няколко белки от детската градина на новото поколение, които си удряха стръвно и лакомо налапваха силикона.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
При вторият ни излет отново имахме успехи и за час - макар да духаше здраво , успяхме пак да ги набараме доволно!
Изображение

Изображение
Третата и последна проба от брега ми донесе тотален валат ...
Следващото влизане с каяка не бе запомнящо се с нещо , по скоро остана с вписване за протокола с уловени три рибки-
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
В средата на август, направихме една проверка на активността на щуките и успеваемостта ни на повърхностни примамки започна много добре,но с напичането на слънцето всичко набързо приключи.
Изображение

Изображение

Изображение
След като изминаха и празничните септемврииски почивни дни с Вальо заформихме един излет до Копринка, при който замалко да се срещнем с валата - до десет часа нямахме пипане и благодарение на отзивчив колега с лодка успяхме да направим добър риболов .
Язовира е паднал значително и търсенето на рибките в близост до скалите не даде никакъв резултат
Изображение

Изображение
Видяхме и се запознахме с тези колеги. които се оказаха също от Пловдив-
Изображение

Изображение
правиха си кефа използвайки усилващият се вятър.
Колкото и да бе резултатен улова ни, вятъра започна да вдига солидна вълна и излизането ни бе наложително, тъй като трябваше да гребем около час за да стигнем до залива от който влязохме.
Изображение

Изображение
а и улова ни бе предостатъчен
Изображение

Изображение

Изображение
Както обикновено става с излизането ни на брега вятъра утихна и вълните изчезнаха.
Ето и малко емоции предизвикани от лакомите рибки-
Поздрави!
Malibu Stealth 9
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Vid »

Страхотен риболов и репортаж, благодаря за което... :tup:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

Разкошни снимки :tup:
Hobie Mirage Outback
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Бравос Петьо ,
страхотно е станало видеото :tup:
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от EDM electronics »

Труда, търпението и постоянството рано или късно се заплащат!
След 4-5 излета пълен валат и то с по около 6 часа гребане, днес с минимално гребане, около 40-50 мин за целия ден и лежейки на каяка, закотвен, дори дремнах малко на него :lol: с падарска дрямка, го напълних и не остана място за мен :wink: .
Тръгнах за риба с примирение за капо, с една мрежичка, кърпена на 2-3 места, имам я от детските си години, и като се напълни нямаше къде да слагам рибата :D , а риПките бяха доста големи - 400-800 гр. :
...
20160918_131719.jpg
20160918_131719.jpg (159.67 KiB) Преглеждано 4472 пъти
20160918_133638.jpg
20160918_133638.jpg (169.45 KiB) Преглеждано 4472 пъти
20160918_133650.jpg
20160918_133650.jpg (100.48 KiB) Преглеждано 4472 пъти
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от novakow »

burg написа:Малко, по-малко лятото се изтърколи! Жегите отминаха , сезона на почивките също, трудните риболови на хищни рибки с изкуствени примамки се надявам да останат в спомените ни. Тепърва предстоят добрите дни свързани с любимото ни хоби!
И понеже ,няколко месеца излетите ни бяха предимно в търсене на раираните разбойници обитаващи яз.Пясъчник, ще се опитам да обобщя ситуацията през изминалите месеци. ...
Браво колега както винаги ни радваш очите със снимкови и видео материали :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”