Със спининг от каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от angel81 »

Благодаря за инфото за Пясъка, винаги ми е било интересно с лодките навътре как хващат. Таз година Пясъка от обикаляне по брега за костур... 2 излета с по 25 - 30 бройки, 2 - пъти с по 20тина бройки, и останалото с по 10-12 бройки... рядко изскачаха и костури по 400-500 гр .. тук там и по някоя маломерна бяла 600-700 гр вечерно време. Мерни бели не сте ли закачали?
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

angel81 написа:.... Мерни бели не сте ли закачали?
От пролетта досега не сме имали късмета да закачим някоя мерна белка, но при толкова много храна си мисля ,че това е нормално.
Чух за хванати риби по " кило " на жива рибка от брега,но не съм ги видял на живо и колко са мерни само похвалилите си знаят.
Чакаме с нетърпение захлаждането на времето....
Malibu Stealth 9
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Vid »

burg написа:От пролетта досега не сме имали късмета да закачим някоя мерна белка, но при толкова много храна си мисля ,че това е нормално.
Чух за хванати риби по " кило " на жива рибка от брега,но не съм ги видял на живо и колко са мерни само похвалилите си знаят.
Чакаме с нетърпение захлаждането на времето....
Погледни домашния ни сайт..., за инфото кое търсиш относно сулките... Времето вече захладня, даже гледам сняг на Пампорово вали....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

На 18.09 спретнахме един излет до яз. Жребчево - на който от предният ден бяха отишли двама наши приятели - Павката и Стоян от които имахме официална покана да се присъединим към компанията им. И така след ранното ни ставане в 5,30 вече натоварени пътувахме по магистралата към Нова Загора. На безиностанцията на ОМВ към групата се присъедини и Митко - един от новата част на Пловдивската група.
Пристигнахме на язовира от към старата ракетна площадка, след което се чухме с очакващите ни другари и загребахме към тях, насочвайки се към скалите на отсрещният бряг.
За мен излета започна с кофти случка- в опита си да я монтирам на стика изтървах една от камерите си във водата и се простих с нея!
Това бе първата ми камера закупена от Ибей и имаше малко сантиментална стойност, но такава и била участта . :roll: Аз съм си виновен, че не залепих втулката и навреме.
Достигайки отсрещният бряг започнахме проби в търсене на нашите рибки, но наличието им бе отчайващо.
Изображение
все пак, при една от проводките отчетох някакво задържане и реализирах тази "стръвница"- :lol:
Изображение
после продължихме с търсенето на костурите -
Изображение
Изображение
и Стоян и Вальо ги откриха на това местенце. Струпването им беше на 4м в близост до ръб след който дълбочината ставаше към 12м.
Изображение
До обяд Павката и Стоян изкараха по двадесетина костури на жива рибка, а на силикони едвам узпяхме да излъжем по няколко бройки.
Искаха си мръвка и това е!
Изображение
Изображение
Изображение
След като се наловиха( свършиха им рибките :D )домакините ни се оттеглиха към бивака за да приготвят обяда , а малко след това се включихме и ние . Получи се перфектна софра с изстудена биричка( амониевата селитра допринесе за това) пресна салатка и топли костурски филенца.
Изображение
Изображение
Изображение
в такава компания времето минава неусетно, а и в жегата нямаше смисъл да упорстваме , така че му ударихме един следобеден двучасов сън за да съберем сили за остатъка от деня.
Изображение
Надвечер имахме късмета да ги напипаме на попери, но рибите бяха единични и емоциите ни бяха краткотрайни-
Изображение
Изображение
въпреки това ,завършека на деня ,комбиниран с уникално красиви пейзажи допринесе още повече за удовлетворението ни от изминалият ден.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Такива излети с приятели не се забравят и дълго подгряват спомените ни във времето! :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Напоследък, все по-малко колеги споделят риболовните си излети, но аз продължавам - дори успехите да са ни незначителни, да не кажа чак валатни... :lol:
Прогнозата за последни топли и слънчеви дни в последният уикенд на септември ни вкара дилемата, каква дестинация да изберем. Пясъка сме го отписали тотално- поне до падането на обилни дъждове ,които да разкарат ордите от мераклии обсадили бреговете му. Тракиец, също не бе приемлив с ниското му ниво, затова решихме да повторим посещението си от началото на месеца на Копринка. Поне имахме жокер, къде се намираха бодливците, а покрай тях можеше да се завърти и някоя белка.
Да, ама гредата дойде още с пристигането ни на устието, където мислихме да влезем -за да гребем по-малко! :twisted:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За двадесет дни нивото на язовира бе спаднало с около 5 м. по вертикала. Загубихме доста време в обикаляне, за да преодолеем тези калища и да стигнем до пътя, който е в близост до фазанарията. Там се оказа, че ще се провежда състезание по риболов на фидер и също няма как да спуснем каяците. След като ранните часове - в които рибите евентуално щяха да кълват :lol:- се изнизаха изневиделица, поне успяхме да намерим нашият приятел - Краси Локала и без да пречим и навлизаме в сектора ,успяхме да му пожелаем успех в надпреварата!
Впоследствие -оказа се, че това се сбъдна и след двудневното състезание нашето момче се справи отлично!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Почти по обяд, все пак успяхме да измолим колеги шаранджии, да пуснем каяците накрая на залива, измежду няколко род-пода и се отправихме към острова.
Ето как изглеждаха състезателите строени на брега-
Изображение
а острова и околностите след спадането на водата изглеждаха така-
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
След безрезултатно търсене на нашите рибки в района ,изключвайки малка шучка взела силикона на Вальо и една белка от детската градинка, се преместихме в близост до садките на отсрещният бряг.И там ситуацията бе същата, освен един кефал който стръвно атакува попера ми-
Изображение

Изображение

Изображение
Оттам - обратно на скалите с идеята ,че все пак ще се завъртят да похапнат поне в над вечерните часове. Въпреки следобедната жега, която стана непоносима излязохме за почивка и дори помятахме от брега -ама без резултат.
Изображение
Заглеждайки се по камъните открих една Орка ,която след едногодишен престой под вода изглеждаше така-
Изображение
След като си починахме отново се метнахме и влязохме за поредната обиколка около бреговете в близост до острова. На един от ръбовете усетих приятното подръпване на върха на въдицата и след засечката накрая извадих един дребен бодливко.
Изображение

Изображение
На следващото хвърляне изкарах още един -същият калибър
Изображение
и както обикновено става - след като си помислиш, че си ги набарал- всичко приключи.
Продължихме да упорстваме в търсенето им , но без всякакъв резултат. Сонарите показваха наличието на много риба , но дали заради рязкото сваляне на нивото или по други неведоми причини активността им бе нулева.
Накрая си взехме довиждане с Краси , информирайки се за успеха му в моментното класиране и дори "му дадохме напътствия как да победи " :lol: , след което си тръгнахме към Пловдив .
Имали сме и по-зле - валата все пак бе отърван - по опосканите ни язовири ситуацията е такава!
Malibu Stealth 9
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

Тотално съм се отказал от Копринка :!:
Това е най-населения с човеци язовир на който съм ходил,отделно че е доста опоскан от към хищна риба.Лятото ходихме и беше безобразно,около 3-4 джета още толкова сърфове и 20-30 лодки все състезатели.Бреговете окупирани с въдици и палатки....няма празно място където да слезеш да се изпикаеш.Водата осеяна с шамандури....ни за тролинг,ни за спининг...кошмар :twisted:
Hobie Mirage Outback
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Петьо , перфектно си се справил с репортажа.С нетърпение чакам отстъплението на шаранджиите за да се видим на домашния Ви водоем.
Тоя месец нямам свободна Събота и Неделя но другия месец трябва да органиираме нашествие някъде , само да сме здрави ! :tup:
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

pav4oo_79 написа:...Тоя месец нямам свободна Събота и Неделя но другия месец трябва да органиираме нашествие някъде , само да сме здрави ! :tup:
Ще се чуем и организираме тогава! :tup:
Malibu Stealth 9
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Vid »

Петьо, отново страхотен репортаж..... :D
Обвиненията, че не споделяме, не са вярни... Просто нямаме твоята техника братле..., а само правим по някоя и друга снимка с телефона в тегавите условия тази есен....

Тази есен, риболова не спори, щото няма валежи, а и тиквата- премиер е наредил все язовири да се изпускат до минимум, че зимЪска да няма екШън кой да вреди на политическата формация наречена ГЕРБ, как се случи през миналите години....

При бързо падащо ниво, рибите обикновено пасуват и риболова е.... тегаво занятие... :(
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от stbeer68 »

Vid написа: Тази есен, риболова не спори, щото няма валежи, а и тиквата- премиер е наредил все язовири да се изпускат до минимум, че зимЪска да няма екШън кой да вреди на политическата формация наречена ГЕРБ, как се случи през миналите години....
При бързо падащо ниво, рибите обикновено пасуват и риболова е.... тегаво занятие... :(
Нямам политически пристрастия към никой и не харесвам нашите управляващи. Това обаче ,че се вземат мерки предварително е много хубаво.Предпочитам да имаме повече гребане,разходки и ялови излети от към риболов отколкото да има бедстващи хорица. Нашето или което и да било друго хоби никога не трябва да стои на първо място ,в противен случай се превръщаме в егоисти.

Поздрави и от мен за репортажите на колегата. Винаги съм харесвал разказите придружени със снимки и видео. Заради него си купих екшън камера и водоустичив апарат,но така и като съм на риболов не мога да съчетая нещата да снимам и да ловя. Винаги камерата и апарата са ми в каяка ,но така и не съм ги извадил да направя някой репортаж. Преди време в другото ми хоби имам много клипове направени и публикувани,но в риболова така и не мога да се навия да направя.
На слука на всички колеги.
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от EDM electronics »

Споделям скромни постижения през последните два излета:
Под мен гъмжи от риба, но нищо сериозно не кълве.
...
20161022_110500.jpg
20161022_110500.jpg (134.79 KiB) Преглеждано 5800 пъти
20161022_112231.jpg
20161022_112231.jpg (121.85 KiB) Преглеждано 5800 пъти
20161015_153412.jpg
20161015_153412.jpg (112.7 KiB) Преглеждано 5799 пъти
20161015_152443.jpg
20161015_152443.jpg (220.24 KiB) Преглеждано 5799 пъти
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от EDM electronics »

Тия дни има раздвижване на щуките. Вчера направих един успешен риболов, макар и повечето дребошлък. Риби под 1,5 кг връщам обратно във водата. Издърпах за деня 10 щуки, 8 върнах. Очаквах нещо над 4-8 кг., да ме поразкара малко с каяка, но следващия път.... Предимството на каяка е огромно. Лодкарите завършиха с капо. С каяка се навирам вътре в папура. Рибата е там, готви се вероятно за зимуване. В езерото няма риба или частични бройки да речем.
Риболова основно е в папура на плитко газещ щукарски воблер. Рибите не са много активни, не обикалят, стоят на място, дори сонара не ги хваща, като не мърдат, и чакат в засада без да хабят енергия някой рибок или воблер да мине покрай тях. :wink:
...
20161105_075746.jpg
20161105_075746.jpg (112.79 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_122106.jpg
20161105_122106.jpg (171.93 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_122134.jpg
20161105_122134.jpg (169.13 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_132543.jpg
20161105_132543.jpg (127.61 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_132603.jpg
20161105_132603.jpg (100.37 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_142312.jpg
20161105_142312.jpg (134.76 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_142356.jpg
20161105_142356.jpg (166.73 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_142538.jpg
20161105_142538.jpg (174.64 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_143119.jpg
20161105_143119.jpg (175.4 KiB) Преглеждано 5628 пъти
20161105_151332.jpg
20161105_151332.jpg (199.8 KiB) Преглеждано 5626 пъти
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Здравейте ,колеги!
През последните два месеца в търсене на белките, имах доста задоволителни, няколко валатни и тегави излети ,но като за завършек коледният беше кулминацията на сезона с цели дванадесет удара и 9 реализирани рибки. Имаше и някой друг костур,колкото за разнообразие. Закрих годината предоволно, с надеждата следващата да е по-добра.
Успех на всички!
Malibu Stealth 9
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от EDM electronics »

burg, много професионално видео и представяне на информацията, музиката също е трепач. Личи, че си човек с вкус и безкомпромисен към качеството, предполагам във всичко. Дано се срещнем някой ден, да ме научиш да хващам бяла риба, че от 15 г. нямам уловена нито една.

Поздрави и весело посрещане на Нова Година! :tup:
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Ей Петьо, не можах да закрия с Вас ама може да открием заедно, бравос за видеото и весело изпращане на старата !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”