Със спининг от каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Нали и аз отскоро се качих на такова гемийче , та тук ще пиша колко валата съм извъртял... Е да се надявам чат-пат да снимам някоя риПка , ама времето ще покаже....
Вчера група от колеги с 4 каяка и една лодка направихме една разходка до Пясъчник по случай падането на забраната за риболов. Нагласата ни бе за търсене на раираните бодливци, но и ако някоя белка се излъже нямаше да е зле. Пуснахме се до римският път ( бреговете бяха доволно окупирани от дънни на колегитре шаранджии) и замаахме с греблата към отсрещния бряг в търсене на костурягите
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Единствен Роко се разписа с един костур . Пообиколихме на доста места , но не успяхме да намерим групирани бодливци , а след това разбрахме за земетресението и решихме да се преместим на брега , за веселата част която бяха организирали Вальо и Роко.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Хапнахме, пийнахме, събрахме си боклука и обратно към градската лудница! :tup:
Malibu Stealth 9
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от бай сом »

Тъй като гледам, екстра сте си изкарали. Браво. Пак ли само Роко е хванал нещо? Като гледам доста време сте отделили за пържолите. А пък Вальо на снимка без бира?!?!? Да не е болнав нещо.. :) :fish1:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от RIMOHIT »

:lol: :tup: Наздраве , пичове!
hobie revolution 13
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от баш майстора »

Петре, да кажеш на Роко, Стоян и онва къдравичкото пишлеме юли месец да те доведат да видиш как се хващат големите... пражоле! :wink: :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Със спининг от каяка

Мнение от maznislav »

Язе бях главен скараджия :) И бира имаше доволно само дет Роко беше взел малко та се наложи да изпием и бирата дето я донесе женската част от купона
Иначе риба за сега няма :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг от каяка

Мнение от at.angelov »

Скара , бира и каякари е прекрасна комбинация пък рибата ако иска да кълве :lol:
Malibu Kayaks X-13
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Със спининг от каяка

Мнение от bibobibob »

ЕЕех ..познати лица.Дай боже скоро да се сберем всичките накуп! Поздрави на майна фишинг груп!!!Пък рибите нека едреят ..цяло лято все е пред нас!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

:oops: Вчера пропуснах , че бях на абитуриентска , но днес съм на линия! :tup:
Радвам се, че бях приобщен към отбора и се надявам в скоро време да се запозная с повечето от Вас. Отдавна се канех, не само да чета темите в подфорума, но и да се включа в мероприятията Ви по суша и вода! :fish15:
Поздрави!
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Малко ме хвана липсата за няколко дена , та нямах време да пообработя снимковия и видео материал от последният ми излет с Валката и още един колега. Огромен кеф- с много удари на макар и дребни щуклета . Най-много емоции носиха повърхностните примамки атакувани и носещи наслада пред очите ни, а най важното бе че с този излет направих сефтето откъм риПки и занапред валатите ще са по-малко!
Поздрави! :ok:
Malibu Stealth 9
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от бай сом »

Браво. Страхотна красота, а пък и щом с Вальо си хванал... Аз с него само валати въртя и го гледам как лови. :lol: :lol: :lol: Дано гругия път хванете бабите на щуклетата. :tup:
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Поради много работа и ангажименти, извъртях цял месец без риболов! :(
Такова нещо не ми се бе случвало отдавна, но.... ето че и това приключи и костуретките ми донесоха така желаните емоции! Ето малка част от тях-
Поздрави! :tup:
Malibu Stealth 9
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със спининг от каяка

Мнение от at.angelov »

Браво колега , направили сте си кефа. Направи ми впечатление показанията на сонара сигурно от рибите се е забил :roll:
Malibu Kayaks X-13
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

at.angelov написа:..... Направи ми впечатление показанията на сонара сигурно от рибите се е забил :roll:
Въобще не съм забелязал да има такива показания, :roll: може би от записа на камерата да се получава така. Следващият път умишлено ще го снимам , да видя какво ще се получи! :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Малко преди вятъра да достигне 6м/сек. се разминахме с валата-
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Съботният ден с Вальо- (maznislav), посветихме в търсене на хищните рибоци обитаващи яз. Копринка, по-точно преобладаващите в момента щуки и костур в залятите от високите води дървета и храсти в устието му.
Ставане в ранни зори, товарене на каяци, багаж и всичко необходимо още по тъмно и след преодоляването на едни никакви си стотина километра се изсипахме на заветните места.
Изображение
Там Валката имаше уговорка да се срещнем с едни колеги от Стара Загора , които също щяха да преследват "Дзверовете" с разните му там тенекийки, пластмаси и други дрънкулки предизвикващи интереса им. Оборудвахме каяците набързо и загребахме към залетите пространства от дървета и храсталаци.
Изображение

Изображение

Изображение
Скоро последва и първият удар на хубава гладна риПка:
Изображение

Изображение
Последваха малко снимки с оцелелият ми за трети път фотоапарат , след което щукичката отново замина във водата
Изображение

Изображение
Претърсих възможните за облавяне места , но освен няколко мъника друго не ме удостои с внимание. Валката ги бе напипал на силикон в едни други плитчини и също си направи кефа.
Впоследствие се преместихме в другият край където бяха залети големи площи с множество храсти , но там щуките не показаха с нищо присъствието си. Така и не можехме да си обясним причината за това?!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
След неуспешното им търсене в този район излязохме за кратка почивка с обедно меню и покрай раздумката с колегите от Стара Загора и пробите на разни кастинг геги ,макари и примамки Вальо излъга от брега поредната си щука.
Изображение

Изображение
Впоследствие той полегна малко да поспи ,че след ходенето му на Пясъка се бе прибрал към 4 през нощта, а аз се забих да пробвам един друг залят от водата участък от дървета.
Ей там вече направо ги разцепих на попер , извадих 3 щуки с неголеми размери , десетина костура и имах дузина плясъка в близост до примамката в опита си да я налапат. Кефа бе неописуем!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Много от тях не съм снимал, за да не губя време, а също и да избегна риска от поредното намокряне на фотоапарата ми . Затова пък този път камерата ми беше през повечето време на главата и успях да запиша няколко видеота които пообработих за да се получи това кратко филмче-
Колегите от Стара Загора също надърпаха сериозно количество щучки ,които на момента си релийзваха. Единият от тях ловеше с проходилка и залагаше на джърк примамки, а другият реализира доста удари на спинербейт- това доста ме учуди имайки отрицателно мнение за уловитостта на този род примамки по нашите водоеми.
Следобеда се видяхме с Танер и компанията му и към късният следобед си бихме шута към Пловдив. Изкарахме си прекрасно заобиколени от една красива природа и язовир изпълнили душите ни с много енергия ,релакс и бъдещи позитивни спомени !
Поздрави! :tup:
Malibu Stealth 9
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”