Със спининг от каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

EDM electronics написа:burg.... Дано се срещнем някой ден....
Поздрави и весело посрещане на Нова Година! :tup:
Ами, ние не слизаме от каяците- без значение на сезона, така че през Новата и това ще стане - да сме живи и здрави. Лошото е, че вкараха забрана и Пясъчник влиза в нея, заради птичият грип, така че белките там ще си починат малко. :D
Но има и други язовири, за които тази забрана не важи. Винаги съм бил на мнение, че всеки е добре добре дошъл да спретнем един масов и качествен валат! :lol: А , ако хванем и някоя риПка ще сме повече от доволни! :fish15:
pav4oo_79 написа:Ей Петьо, не можах да закрия с Вас ама може да открием заедно, бравос за видеото и весело изпращане на старата !
Само казвай и сме на линия! :tup:
На всички колеги- каякари пожелавам весело посрещане на Новата Година!
kayak cristmas.jpg
kayak cristmas.jpg (239.11 KiB) Преглеждано 6265 пъти
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Отдавна не съм писал в темата , защото и желанието ми за това се поизпари! Повечето хора тук, ходят с каяците си за риба , но не знам какво им пречи да драснат два реда. Както и да е - всеки отговаря за себе си ! :oops:
Не сме слизали от каяците през зимните месеци , дори когато температурите стигнаха до -18. Направихме няколко риболова по единствените незамръзнали язовири- Кърджали и Ст. Кладенец . Сега ще изчакаме падането на забраната и след 01.05 ще атакуваме щуките.
Ето и малко видео материали в доказателство за това ,че болестта ни не е излекувана- :lol:
Купона продължава! Поздрави ! :tup:
Malibu Stealth 9
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

:tup: , както винаги на ниво !
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от stbeer68 »

Днес излязохме да направим сефтето на новия каяк Hobie Mirage Outback на колегата. Натоварихме ги двата на една кола и отпрашихме до един язовир на ,който има щуки. Той направи сефтето и хвана една малка щучка,която бе върната обратно,но нямах фото да запечатаме момента. Аз за съжаление нямах удар на щука,но пък за сметка на това имах много добра серия от 10-на костура гол за гол без празна проводка. Общо взето направихме сефтето с улов на риби за тая година. Жалко ,че нямах с какво да снимам на вода. Единствените снимки направих с телефона на прибиране.

Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Този път станалото традиционно за нас откриване на щукарският сезон на един водоем, бе помрачено от масово рибарско нашествие по бреговете и още десетина лодки на вода!Сменихме дестинацията с друга ,макар това да ни костваше 300 км в двете посоки, ама все пак разузнахме и видяхме нови места.И там имаше масово присъствие от мераклии, решили да открият сезона на щуката, но времето напредваше и не ни се обикаляше повече!
Не можах да се разпиша с щука , но костура който ме разтресе ми вкара такава доза адреналин ,че ще ми държи влага поне до следващият излет! :lol: Ето и едно видео , което отразява слуката-
Успехи!
Malibu Stealth 9
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

Добре сте открили :tup:
Като те гледам на клипа с тази жилетка,чак на мен ми става усилно :mrgreen: Като усмирителна риза е,а пък стане ли по-горещо,ще е непоносима.
Аз имам тази на Хоби
https://www.amazon.com/Hobie-Inflatable ... atable+pfd
Верно че струва колкото две обикновени,но си струва всяка стотинка :!: Абсолютно не се усеща и просто забравяш че е на теб.Не задушава,не топли ,не тежи,не те подпира отвсякъде.И доста качествено е направена,не ти прежулва врата....а и жилетката е за носене :D не да си Боже за използване
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от EDM electronics »

Карах и аз едно лято и есен с обикновената жилетка, но адски запотява и тормози и пречи, затруднява силно движението, особено назад. Истината за каяка е в надувните жилетки. Аз лично предпочитам с ръчно управление, а не автоматично, защото ако реша някога да се изкъпя, тя няма да се самонадуе.

Купих си тази https://www.wetsuitoutlet.co.uk/2017-cr ... c16t4boenm:
Изображение

Жилетката е с върховно качество, според мен много по-добро от тази, която предлагат Хоби и е на по-добра цена. Взех си и резервен патрон. Жилетката е лека по принцип, но патрона си тежи. Има и качулка, след като се надуе. Тя не е по-лека от стандартната жилетка, но поне не пречи и не запотява. Жилетката е 165 N /нютона/- сила или това е равно на 16,5 кг. - тегло или това е равно на 16,5 литра обем. Стандартната жилетка е около 7 л. обем.

За деца и жени тази жилетка не е за препоръчване. Стандартната жилетка действа на момента, тази с ръчно управление не, а и няма гаранция, че ще се задейства :lol: - ползва се на доверие :lol: .
...
20170406_123629.jpg
20170406_123629.jpg (120.13 KiB) Преглеждано 5692 пъти
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от novakow »

На пазара има доста добри жилетки, които не запарват и движенията са свободни , тази жилетка е модерна но с едно на ум ...
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от rosboz »

Ето и моето откриване на летния риболов

Изображение

Изображение

Нивото на водата е с 4 - 5 метра по- ниско от миналата година по това време

Изображение

Изображение

Времето беше супер - без вятър, без слънце е и без риби .

Поне се нагребах и обиколих целия язовир.
ski today
work tomorrow
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

От към разходки и аз съм го докарал :lol:
Но от към риба,положението е трагично.Жребчево също е полупразен и без шанс за пълнене.След 5-6км тролинг без никакво чукване на каквато и да е риба....бялата е почти унищожена там ,но все пак имах някакви надежди.
А и дребната риба се е струпала на 9-10м.Което е абсолютно не характерно за този сезон.
И за други язовири чувам подобни отзиви.
Hobie Mirage Outback
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Последният ни излет за щука бе съпроводен от дузина удари на малчугани, повечето от които бяха на повърхностни примамки- уолкъри, слайдери и попери. Активността на дребосъците бе огромна, но напук на това големите пасуваха. Може би имаше някаква причина, но така и не разбрах каква бе тя!
В това видео се постарах да сглобя малко подводни кадри с участието на една рибка , която след като изпълни ролята си отплува в дълбините да расте до нови срещи! :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Този път посещението ми на яз. Пясъчник бе по друг повод , макар да бях с каяка - ако се наложи да разселваме рибките , но се оказа че зарибяването тази година ще бъде директно от съдовете, с които бяха транспортирани посредством найлонов ръкав.
Затова и наблегнах на снимането, което да ви направи съпричастни към това събитие! :tup:
Malibu Stealth 9
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Екстра е !Респект за пореден път!
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от zx7r »

Открихме с приятел на Ивайловгад. За четири дни имаше от всичко по малко - слънце, вятър, дъжд, имаше и риби, но най-много остана за душата - напълни ми се :D
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Хляб за душата!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”