Кой, къде през уикенда...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Не видях дали има подобна тема и реших да пусна една таква. Мисля, че е полезна и може да се получат добри съвместни излети. Който има желание може да предварително да оповести къде ще ходи през уикендите и ако има други колеги в района може да стане съвместен риболов.
От 5.09 ще бъда в района на о. Амулиани. Ще ми бъде приятно ако има някой колега с каяк в района да половим заедно. :tup:
Аватар
kalomalo
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 22:04
Риболов: Подводен,Спинингов
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от kalomalo »

Колеги! Моля за съвет към знаешите ! :)
Ще ходя в раьона на гр.Монтана и гр.Лом с каяка за седмица .Знаете ли някакви особености за язовир Огоста и река Дунав в района на Лом има ли други риболовни обекти наоколо? :tup:
http://www.youtube.com/watch?v=ajslwYsiURw" onclick="window.open(this.href);return false;
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Привет колега!
За язовир Огоста удобно спускане има след стената преди полуострова със садките. Второто разклонение е добре утъпкан и направен път от колегите от Монтана. Обикновено ще го познеш по караваните долу до брега. След полуострова също има много хубави места за бивак и за спускане на каяка. На тролинг излизат хубави сомове и бяла риба. На голямата река за сега само в района на Русе съм карал каяк.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от Vid »

spin_master написа:От 5.09 ще бъда в района на о. Амулиани. Ще ми бъде приятно ако има някой колега с каяк в района да половим заедно. :tup:
Желая ти успех колега, днес се връщам след седмица от таме...
Направих пълно капо, ако не броя някой и друг сафрид или перка, а същи и изтърмъчени дребни заргани. Освен с каяка пробвах и на пристанищата привечер и пак НИЩО. То и не видях някой от останалите колеги на дъно да вади нещо, освен дребни перки.

п.п. Лодките се връщат с риба, ама от километър - два навътре.
Най доброто място от де да стартираш с каяка, ако си на сушата е една плажче малко над Уранополис, намира се под Pansion Katerina- виж гъгъла. Друго място де се въртят риби е от северната страна- точка Metochi Monis Iviron - над пристанището..
Внимавай с минаването на неква линия на около 2 км. от Уранополис в посока Атон, от коя почват оне манастири за да не си имаш неприятности с граничен патрул... Я, имах проблем не с риболова от каяка, а с навлизането в зоната на тия манастири...

Ако, не си направил резервация, пиши да ти препоръчам нещо много добро в района..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Благодаря коглега за информацията. Запознат съм с района и дано да тръгнат рибите другата седмица. Имаме резервация защото съм с жената а тя предпочита на хотел. Като се върна ще докладвам.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

Утре събота 05.09.2015 и неделя смятам да прекарам на къмпинг градина в опит да намеря и половя малко сафрид,но пък ако го няма ще ми остане разходката и почивката. Ако има някой желание и е ще е някъде там може да се се пробваме заедно.
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Днес риба само в таверната :) Пристигнахме в ранния следобед и до сега не е спряло да духа и има големи вълни. Затова пропуснах днес влизане с каяка. Дано утре утихне и да става за риболов от каяка. Ще видя дали като миналата година паламуда гони сардината. Иначе каяка ще го пускам от един плаж преди Урануполи, където ще оставям семейството на плаж, а аз ще пробвам да намерн пасажите. Плажа е малко след къмпинга и има много хубав бар на него и засадени дръвчета където можеш да паркираш на сянка.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от Vid »

Да не говориш за Anemos, щото точно таме бях и отзивите ми са много положителни към все условия и като база и като плаж и като отношение на гъркинята и пр...
Пред последния ни ден, едни българи откраднаха слънчевите очила на жената доде се къпеше на плажния душ и си ги е забравила за 2 мин., и мога да им пожелая да си наврат отзад, ама това не ми опорочи почивката, все пак където ходят българи, македони и албанци, ОСОБЕНО БЪЛГАРИ, такива неприятности са нормално нещо.... :( Дори румънците вече са доста над тези неща..

п.п. Не видях българи де да почиват там, кои не са с аудита кю от 7 до 20, нито такива с БМВ 3 или 5... АМА манталитет и простотия е понятие, кое само времето може да го избие..
Така, че - пази се от БЪЛГАРИТЕ почиващи ТАМ, да не ти свият каяка и пр...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Жената й хареса плажа под хотела и аз там си оставих каяка и не сме ходили на другия плаж за който писах. Каяка си го оставям на плажа и през деня и през ноща. До сега където и да съм бил в Гърция винаги на плажа го държа и не съм се притеснявал. А тази сутрин имаше силен порив на вятъра и пак не ставаше за каяка. Следобед винаги се вдига вълна и излиза вятър. Така, че се надявам утре сутрин да е тихо и да направя един риболов от каяка.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от Vid »

Кофти нещо е вятъра, докато бях там нямаше грам вятър, обаче пък жегата през деня беше убийствена... Е, то за риболова идеални условия няма..
Обиколи ли скалите източно от острова? Там на Навионикса от южната страна дават дащни места за риболов?? Е, аз нищо не улових, че и без сонар бях, ама...

п.п. Ако седнеш на барчето на плажа, прати много поздрави на съдържателката Ана от Нели и Видю от Хасково :D :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

От събота съм тук, но не е имало ден без силен вятър и зайчета по вълните. Само два пъти успях да вляза с каяка, като първия се разходих, за да огледам какво е положението. Вчера успях да повлача след 17 ч. за час, два но без резултат. Тази нощ имаше силна буря с много слни пориви на вятъра, но сега утихна и гледам, че няма зайчета въпреки, че не е спряло да духа. Мисля да пробвам след малко да повлача ако не завали. Иначе гледам, че доволно ловят октоподи с харпун и може да ги пробвам на спининга дали ще успея да ги излъжа.
Аватар
kalomalo
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 22:04
Риболов: Подводен,Спинингов
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от kalomalo »

Има примамки за октоптод . С формата на изкуствен рак .По октоподите не се стреля ,само ги хващаш и ги обръщаш като чорап .
http://www.youtube.com/watch?v=ajslwYsiURw" onclick="window.open(this.href);return false;
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

От 17-ти до 23-ти септември мисля да направя един каяк трип и риболов около Гръцките Малдиви, Скиятос и Скопелос . Ако има други желащи за компания ще ми бъде приятно.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от bulgarche-to »

spin_master написа:Иначе гледам, че доволно ловят октоподи с харпун и може да ги пробвам на спининга дали ще успея да ги излъжа.
Днес видях един и помолих колега да ми даде спининга си на който имаше закачена калмарка. Пообиколх го с нея и макар и вяло пусна едното пипало. Успях да го извадя. После му показах друг и той също хвана. Други ловяха с раци и хавайски копия. Тия лазещи по камъните спокойно можеш да ги бучкаш.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

Ако има свободни и желаещи утре 15.09 за съвместен риболов на сафрид може да го направим.
Утре сутрин на развиделяване мисля да бъда на пристанището в Созопол да пусна каяка на вода и да поема курс към острова по точно около мидените ферми.Ако някой е свободен и има желание да сме заедно на риболов може да заповяда. Телефона ми е 0895618671.
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”