Кой, къде през уикенда...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от gogo26 »

Vid написа:че то до Марония или Фанари през Маказа ми е толкоз пътя..
Затова заложих на яз.Кърджали, къде освен традиционните дребни костуретки имах и един сериозен удар, де рибата ми отмъкна примамката балабар с флуорото.... :lol:
Ние бяхме около Марония,ама го ядохме квадратен :mrgreen: Страхотен постоянен вятър 7-8м/с,никаква риба на сонарите.Все пак извадихме на тролинг 7-8 дребни паламудчета, едно дорадо,два много дърти дракона,две скумрийки.....и то само навътре в най-голямата бурунтия.Като цяло много слаб риболов.
В момента големи щуки ви късат воблерите по язовирите :fish15:
Hobie Mirage Outback
ixibit
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 17:54
Риболов: морски риболов с каяк
Местоположение: Сливен
получил Браво: 7 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от ixibit »

а ето ги и рибките
...
SAM_1704.JPG
SAM_1704.JPG (139.06 KiB) Преглеждано 4388 пъти
SAM_1707.JPG
SAM_1707.JPG (166.09 KiB) Преглеждано 4388 пъти
SAM_1708.JPG
SAM_1708.JPG (136.8 KiB) Преглеждано 4388 пъти
SAM_1713.JPG
SAM_1713.JPG (138.97 KiB) Преглеждано 4388 пъти
SAM_1719.JPG
SAM_1719.JPG (213.01 KiB) Преглеждано 4388 пъти
Hobie Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

Утре сутринта с колегата тръгваме към яз. Малко Шарково. Мислим да сме там на развиделяване и да си пуснем каяците на вода до лудницата. Всеки желаещ е добре дошъл да споделим един риболов заедно.
Hobie Mirage Outback
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от antoanBS »

Аз съм на кантар:) Ангел ще е там а аз се чудя да потърся чернокопите че ме мързи да ставам толкова рано за шарково
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

Дано на морето да е вървял повече риболова. На язовира риби на екрана имаше в изобилие,но не искаше да пипне силиконите. Добре ,че бяхме подготвени с живи рибки та спасихме капото. На силикон реално имах 3 удара 1 костур и две маломерни бели рибета пуснати на свобода да станат привлекателни за вземане. На жива рибка си направихме по някой хубав костур за тигана ,но като цяло беше изключително слаб ден.
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от EDM electronics »

Предполагам изобилието на лодки с пъркащи, като трактор двигатели са били в изобилие, а язовира е бил опасан от рибари, въдици и палатки, да се чуди рибата от къде да мине и как да преодолее стреса от шума на двигателите. Толкова е наплашена горката, че ще започне да се храни в най-голямата буря, белким тогава рибарите да са по-малко.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

Нямаше чак толкова много лодки и не мисля ,че в тях беше проблема. Имали сме много успешни излети в присъствието и пъркането на много повече лодки. Сутринта когато влязохме нямаше нито една лодка с мотор в язовира.Язовира е с доста паднало ниво и може би още пада ,което е мисля най-вероятната причина рибата да е объркана и стресирана.
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от EDM electronics »

Аз бях там предния ден. Влязох сутринта в тъмното. Разсъмването ме хвана на широкия залив вдясно пред лудницата. Като ме видяха от биваците и се хвърлиха на лодките. Подкараха ги, като джетове, да не ги изпреваря и да не им изловя рибата. :lol: Избрах си едно място, не се мина и 1 час и като почна едно прииждане на лодки - един след друг. Много лодка, много нещо. Е как да хванеш някоя риба, като постоянно някой кръжи, като оса покрай теб и плаши рибата. Хванах само 3 костура и ги пуснах, двата бяха малки. Лодкарите нищо май не хванаха, чувах ги като си говореха.

Започнах да троля, макар и да бях убеден, че нищо няма да удари. Просто исках да греба, а не да стоя на едно място, а и гребането ме интересува повече от риболова. Оставих си котвата само за 5 мин., но й хвърлям по едно око и гледам отдалече около 600-700 м едни тарикати с лодка отидоха да ми вдигат котвата, а тя е направена по учебник - макара с водач и тресчотка, червен буй, карабини и метален живарник. Тъкмо си я крадяха и започнах да им свиря със свирката. Те тогава се стреснаха, оставиха я и започнаха да бягат с гребла. Аз започнах да греба към тях и ги настигнах. Питам защо ми вдигате котвата, а те било им интересно. Баща и син потенциални крадци. Добре, че не я откраднаха.

Извадил си късмет, защото е неделя.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от Vid »

stbeer68 написа:Язовира е с доста паднало ниво и може би още пада ,което е мисля най-вероятната причина рибата да е объркана и стресирана.
Също смятам в това е проблема, аналогично с моите излети през последните 2 дена на яз.Кърджали.
Един метър надоле воден стълб за 2 дена си е бая много за този голям водоем..
Рибата се е дръпнала на дълбокото и я гони пълна апатия към нашите изкуствени примамки, по скоро ходи да ги побутва в редките случаи кога прияви интерес към тях.. :(
Та, и ако добавим 30 гр. жега в началото на октомври, та всичко е нормално- почти капо, ако не броим някое случайно костурче..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от gogo26 »

Заради стотиците лодки и рогашки прояви,спрях да ходя по язовирите.Много тъпанари си накупиха лодки последните 1-2години и язовирите станаха поле на изява на тяхната душевна нищета.
Hobie Mirage Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от EDM electronics »

gogo26 написа:Заради стотиците лодки и рогашки прояви,спрях да ходя по язовирите.Много тъпанари си накупиха лодки последните 1-2години и язовирите станаха поле на изява на тяхната душевна нищета.
Същите мисли спохождат и мен. Уж отиваме сред природата малко да се разтоварим от ежедневието, а то там е митинг, бойно поле. Ще се насочвам към блатата с много водорасли, дето не влизат лодки. То на морето няма толкова лодки, колкото по язовирите. Ей за това основната ми дестинация е Доспат. Добре, че е далече, условията почти морски и не дава много риба...

Между другото тролинга е най-вреден за популацията на рибата. Когато се хванат едрите екземпляри, точно те дават най-много хайвер, те са рибите майки. Естествената популация на яз. Жребчево /зная от нормативни документи/ е 20 кг. риба на декар за 1 год., това при едновремешните разчети, когато се зарибяваше и имаше доста риба дето хвърля хайвер.
ixibit
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 17:54
Риболов: морски риболов с каяк
Местоположение: Сливен
получил Браво: 7 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от ixibit »

Ето едно видео какво би следвало да направи всеки рибар с потенциална майка пълна с хайвер,а и не само !
Естествено да се снима с нея и да я пусне.......след което най вероятно ще отнесе доста критики какъв е глупак от повечето рибари.


Но не на всеки му стиска да го направи.

https://youtu.be/zmhrEwk1M9k

....
...
IMG_3738.JPG
IMG_3738.JPG (149.69 KiB) Преглеждано 4133 пъти
IMG_3741.JPG
IMG_3741.JPG (149.62 KiB) Преглеждано 4133 пъти
Последно промяна от ixibit на Пон Окт 03, 2016 21:25, променено общо 1 път.
Hobie Outback
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от EDM electronics »

Градски, поздравления за постъпката. Да знаеш, че една такава постъпка ще ти носи повече късмет в риболова, ще имаш повече кълванета. Ще видиш. Дано само след теб някой не е хванал рибката-майка. :tup:
ixibit
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 17:54
Риболов: морски риболов с каяк
Местоположение: Сливен
получил Браво: 7 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от ixibit »

Едва ли е посмяла да се храни поне две седмици :wink:
А я хванах няколко дни преди забраната,така че най-вероятно съм и оттървал кожата.
Hobie Outback
ixibit
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 17:54
Риболов: морски риболов с каяк
Местоположение: Сливен
получил Браво: 7 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от ixibit »

EDM electronics написа:Избрах си едно място, не се мина и 1 час и като почна едно прииждане на лодки - един след друг. Много лодка, много нещо. Е как да хванеш някоя риба, като постоянно някой кръжи, като оса покрай теб и плаши рибата. х.
А защо мислиш нашите каяци са в камуфлажен цвят :evil:

Преди бях с ярък син цвят и "лошите" ми се ляпяха като мухи на мед :mrgreen:
Hobie Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”