Кой, къде през уикенда...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от gogo26 »

Утре сме около остров Св.Иван срещу Созопол.Два каяка,ще ловим сафридче на мидарниците,ще гмуркаме около острова за кефал,ще пием бира....ако не мине котка път.Който иска да заповяда :fish13:
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

За съжаление съм на работа утре иначе с удоволствие бих се включил към групата.Като се върнете драснете няколко реда как вървят нещата със сафрида. Ако сте цъкнали и снимки да порадвате и окото ще е още по добре. Желая ви много слука и пълни хладилни чанти.

От понеделник ние отиваме на къмпинг "Златна рибка" и мисля да бъда там поне 1 седмица. Ако има други колеги там може да ловим заедно.Телефона ми го има из темата малко назад.
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от gogo26 »

Не успяхме да стигнем до Созопол,времето не ни хареса....и за по-кратко отскочихме до Бяло море :D Напълнихме една хладилна чанта скумрия,ама пукнахме от жега.Снимки няма, фотото отказа да работи в тоя ад.Ама голям кеф...
Hobie Mirage Outback
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от antoanBS »

събота е било страхотно морето и приятели направиха страхотен риболов аз пропуснах понеже точно тогава одъртявах с една година но в неделя наваксах на шофьорския плаж на пангузите . Риболова беше слаб по слаб от съботния ден но хванах 5 вида риби и около 4кг риба имаше в края на риболова
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

gogo26 написа:Не успяхме да стигнем до Созопол,времето не ни хареса....и за по-кратко отскочихме до Бяло море :D Напълнихме една хладилна чанта скумрия,ама пукнахме от жега.Снимки няма, фотото отказа да работи в тоя ад.Ама голям кеф...
Колега би ли споделил къде намерихте скумрията и на какъв такъм я излъгахте да влезе в хладилната чанта?
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от gogo26 »

Скумрията е срещу пясъчните плажове на 25-30м дълбочина.Движи се по дъното на малки стада и трудно се засича от сонара,затова се правят и проби на сляпо.Кълве от 5ч-до към 9.30ч след това изчезва или става много рядко,а и след това настава някъкъв огнен ад в каяка.На чепаре с кука 7или 6,със синкаво или зеленикаво искрящо ламе.Става и с чернокопско чепаре но пак трябва да има искрящото ламе.Гледай къде се струпват и гръцките лодки,но все пак не се навирай между тях.
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Благодаря за инфото! Питах само от любопитство по това време на годината къде сте ги намерили. Аз през август пропускам жегите в Гърция :)
През септември мисля по-активно да продължа там. Само дето аз ги търся в по-горните слоеве тогава.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

Ден първи на къмпинг златна рибка. Успяхме да оправом лагера и да се настаним към 17.00 часа. Набързо отскочих за оставащото време до острова. Лових до 20.00 и взех 4,5 кг сафрид. Утре сутрин продължавам риболова ако времето е с мен. Риба има много.
image-0-02-01-12d2234901dcc39fbdac536311243e28bafeeee55da2251fc78d6f7e614e7fd9-V.jpg
image-0-02-01-12d2234901dcc39fbdac536311243e28bafeeee55da2251fc78d6f7e614e7fd9-V.jpg (103.55 KiB) Преглеждано 4142 пъти
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Този уикенд ще се поразходя до Русе и мисля да се повозя с каяка по голямата река. Ако има желаещи от Русе или района за съвместен риболов ще ми е приятно да се видим. :fish3:
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

В събота 20.08.16 мисля да пробвам пак сафрида до остров Св.Иван срещу Созопол.Мисля да отида до къмпинг градина да оставя плажуващите да се къпят ,а аз на пълна газ с греблата към острова.Ако някой желае да се присъедини към тоя излет да заповяда.
Телефон да се чуем 0895618671 . Надявам се времето да бъде добро както за гребане :fish13:така и за риболова :fish3:
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от gogo26 »

stbeer68 написа:В събота 20.08.16 мисля да пробвам пак сафрида до остров Св.Иван срещу Созопол.Мисля да отида до къмпинг градина да оставя плажуващите да се къпят ,а аз на пълна газ с греблата към острова.Ако някой желае да се присъедини към тоя излет да заповяда.
Телефон да се чуем 0895618671 . Надявам се времето да бъде добро както за гребане :fish13:така и за риболова :fish3:
В събота го дават 6-7м/с североизточен вятър, и вълни 1-1.4м.Крайно неприятно за каяк пък и за лодка.Около Созопол като цяло е открито и ще е мазало.Вятъра и вълните започват от петък около обяд, и в събота ще са във вихъра си.....и на мен страшно много ми се ходеше :cry: :cry:
В неделя уж ще поутихва,ама ще видим че прогнозите все още не са точни.
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от stbeer68 »

gogo26 написа: В събота го дават 6-7м/с североизточен вятър, и вълни 1-1.4м.Крайно неприятно за каяк пък и за лодка.Около Созопол като цяло е открито и ще е мазало.Вятъра и вълните започват от петък около обяд, и в събота ще са във вихъра си.....и на мен страшно много ми се ходеше :cry: :cry:
В неделя уж ще поутихва,ама ще видим че прогнозите все още не са точни.
Aз взех да не им се доверявам много на прогнозите,но постоянно ги следя все пак. Последно когато бях на къмпинга всеки ден го даваха силни ветрове,гръмотевични бури и други изгъзици ,но нищо от това което гледах и предвиждаха не се сбъдна.
Следя тези сайтове:
https://www.windfinder.com/weatherforecast/sozopol
https://www.gismeteo.ru/city/daily/15240/
Аз ще ида до морето пък каквото сабя покаже. Ако може да се лови ще вляза ако пък не става ще си направя един плаж и ще пробвам да половя в залива около златната рибка и входа около пристанището на Созопол там поне винаги си е хубаво и тихо.
Hobie Mirage Outback
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от vesko1234 »

Аз тези гледам: http://www.windguru.cz/int/index.php?sc ... sty=m_spot

Може да се направи в графичен изглед и с един полед се ориентираш. Специално за вятъра са доста точни. Иначе колкото сайтове толкова и прогнози.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от RIMOHIT »

Уинд гуру то , по мои наблюдения , познават ! Много рядко е имало изненади там , но то си е природа все пак.
hobie revolution 13
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Кой, къде през уикенда...

Мнение от spin_master »

Да споделя и аз тогава, че ползвам услугите на http://windyty.com и съм много доволен от точните прогнози. Ако не сте го ползвали, виж те го и мисля ще ви хареса.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”