Първи риболов с каяк!

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
nikawr
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 16:11
Риболов: спининг, капотинг, кото дойде....
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път

Първи риболов с каяк!

Мнение от nikawr »

Здравейте колеги,
дойде време и аз да се похваля с първият си риболов с каяк! След почти две годишнен ремонт и умуване върху стария 30-40 годишен каяк Нептун най - накрая излезе от дока на вода.... :mrgreen:
В събота следобяда го пуснахме с авера на Лефеджа да пробен риболов и проба на "иноватовната" стабилизираща система. Целта на тази система беше да можем да стоим седнали върху рамката на каяка и да можем да ловим спокойно прави. Стабилизацията беше супер и спокойно се ловеше... /следва изработка на по лицеприятни поплавъци.. :tup: /
Та за самия излет:
Пуснахме се по течението на реката, като плана беше да направим един 2-3 часов риболов и така и стана. Риболова беше труден както се получава обикновенно на Лефеджа, но пък рибите бяха добри, като едната която ме взе беше в графа трофейна - кьор кефал /както казва бащата/ с тегло 2,200 кг.
Изображение
Борбата беше кратка и аврера се представи на 100% защото го кепчоса от раз и в този момент блесната изкокна от устата му! Блесничката е №2 Мепс лонг каст сребриста!
На следващия ден пак се пуснахме по реката за 2 часа, но ни взеха само три мерни риби, но пак доста добри като се въртяха към килограм.
Реката Величествена както винаги, рибите трудни, а релакса на макс!
Ето ме и мен щастливо позиращ с първия ми рибок от каяк:
Изображение
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Първи риболов с каяк!

Мнение от бай сом »

Честито колега!!! Страхтно сефте от каяка. То от един път каякар рибар не се става, ама държи влага дълго. Пожелавам много приятни емоции с обновеното возило. Респект за старанието при реставрацията. :tup: :tup: :tup:
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Първи риболов с каяк!

Мнение от bibobibob »

Честито сефте с каяка! Все така да ти върви! И хубави подплавъци сте барнали! ххаха..Риболова с каяк е преживяване .. а не някакъв си риболов! Пожелавам ти повече време на каяка и да посетиш различни водоеми!
п. п. Убий ме незнам къде се намира тая река.. никога не съм я чувал..хихих
Hobie Mirage Adventure Island
nikawr
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 16:11
Риболов: спининг, капотинг, кото дойде....
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път

Re: Първи риболов с каяк!

Мнение от nikawr »

Благодаря, найстина е преживяване и приключение.
Реката се намира на 18 км от Горна Оряховица и на нея съм прекарал повечето си летни ваканции. За съжаление рядко си ходя там....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”