ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от Vid »

Тъй като темата ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК е много ценна и вярна и не търпи ниКви критики, явно за това е заключена??
Този монтаж се оказа много глупав и не съобразен... Цитирам снимката от монтажа на DOCTORA
Изображение

Тъй като това са ценни мнения и при това заключени, ги чета и практикувам без да се замисля.... Направих голяма грешка, четейки темата на DOCTORA ...

Монтажа на снимката е грешен. При късане на черната св. опашка се изнизва от котвата и железния пръстен който я държи отворена...
Задължително е, да се ползват два от тези, аВе ни им знам имената, ама тУргам една снимка- този е правилния монтаж... А, пластмасовата капачка на снимката, е щото си загубих железната при късане при монтажа цитиран от DOCTORA ... Отделно, за да има късане на св. опашка е важно да има толеранс-хлабина между нея и веригата вързана на върха на котвата...
Изображение

То е ясно, че човек се учи доде е жив, ама нека поне мненията в темата де колегите ги споменват да са от опит, а не от нета....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Roko
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 12:45
Местоположение: Plovdiv

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от Roko »

Всички дължим на Доктора уважение за подпалването на фитила и споделения опит.Винаги ще има какво да се допълни,но недей да лепиш етикети.Това се случва на котвите от 700 гр. и всеки го е изпитал на гърба си,затова имаме глави на раменете.Може да се върже и без толеранс ако си направил засечка с нож на свинската опашка.Поздрави!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от stbeer68 »

@Vid
Горе написаното от теб не е откриването на топлата вода. Вярно не е хубаво да са заключени темите и да могат да се дописват в тях кусурите,но така са решили и са го направили тогава модераторите.Иначе това което си описал за случващото се си го има написано в тази тема на която съм пуснал линка. За моя радост го бях прочел преди да загубя въпросното капаче и си сложих шегел на горното ухо преди да я бях топил за пръв път.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 0&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от JohnnyBravo »

vesko1234 написа:За морето при силен вятър и вълни си трябва по-тежичка котва + верига. Иначе на пясъчно дъно се сурка. Моята с веригата е близо 2кг и ако съм сам кове. Ако към мен се върже втори каяк обаче се суркаме.
Аз съм пробвал доста котви и съм стигнал до заключението, че за пясък няма по-добро решение от Cooper Anchors. Тези, които са на горните снимки на пясък са си жив та*ак, особено ако има малко по-силен вятър. Предимството на Cooper Anchors е, че са от пластмаса и не нараняват каяка, леки са и винаги се забиват в пясъка, независимо как падат.
ето едно клипче:
https://vimeo.com/10075669" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето и линк към един мой албум, в който съм качил снимки на моята система.
https://www.facebook.com/KayakShopBG/ph ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Захващането към въжето съм го направил с карабина и върток шегел/шегел, защото използвам същата макара и за плаващата котва.
Изображение
siman
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 16:47

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от siman »

защо се знимавате да си правите нещата като всичко вече е измислено и си го има на съвсем свестни цени, аз съм фен на Scotty и от амазона е за 30 долара, кво му плашаш, с леко дупчене става за минута. ей тука може да намерите всички джаджи,котви и комплекти които може да се използват
http://www.craigmarine.info/accessories ... -types.htm
а амазона си го знаете
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от Accept »

siman написа:защо се знимавате да си правите нещата като всичко вече е измислено и си го има на съвсем свестни цени
Защото лично на мен ми е несравнимо по-гот, дори да не успея. Но, колега, след като задавате такъв въпрос, няма как да разберете това удоволствие. Приемете, че сме друга порода хора.
RTM Ocean Quatro
ЕмТрон
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 24, 2014 17:01
Риболов: спининг

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от ЕмТрон »

От къде се снабдявате с тези джаджи за закотвянето на каяка? Комплектите от "амазона" не ги доставят до България.
Malibu Sierra 10
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от JohnnyBravo »

На мен вчера ми пристигнаха от котвените системи на YakAttack, уникални са!

LeverLoc Anchor Trolley HD
Моите са от тези HD, които са с планка от вътрешната страна на каяка, за по-голяма здравина.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от stbeer68 »

ЕмТрон написа:От къде се снабдявате с тези джаджи за закотвянето на каяка? Комплектите от "амазона" не ги доставят до България.
Моите неща си ги взех повечето от този сайт. Според мен са на много хубава цена и излизат доста по евтино от готови комплекти. Ако вземаш бих те посъветвал да си купуваш неръждаеми (inox).
http://watersportsequipment.eu/bg/product-list/22.html
Hobie Mirage Outback
ЕмТрон
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 24, 2014 17:01
Риболов: спининг

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от ЕмТрон »

Благодаря за отговорите.
Верно, че готовите комплекти са малко по-скъпички. На посочения български сайт обаче не намирам "зигзаг" за фиксиране на въжето.
Malibu Sierra 10
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от stbeer68 »

ЕмТрон написа:Благодаря за отговорите.
Верно, че готовите комплекти са малко по-скъпички. На посочения български сайт обаче не намирам "зигзаг" за фиксиране на въжето.
Аз лично не ползвам никакво фиксиране на въжето и до сега никога не съм имал никакви проблеми. Ако все пак държиш да имаш такова нещо за фиксиране на въжето то това би ти вършило прекрасна работа:
http://www.yachtshopbg.com/bg/%D0%A1%D1 ... 1038.p.htm
Hobie Mirage Outback
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от Vid »

Също не ползвам подобен зиг-заг за застопоряване на котвената система, а то е и напълно излишно....
Но, ползвам подобен стопер за застопоряване на котвеното въже и съм много доволен. Държи много здраво дори и при силен вятър и вълнение, а откачането става само с едно движение. (Тук проблемът е, че стопера е еднопосочен, т.е. когато се закотвя към носа проблем няма, но когато се закотвя към кърмата, котвеното въже излиза от жлеба, ама това съм го решил лесно с една "закачалка" пред него, така че силата на напъна на въжето да е винаги напред.)

п.п. Този стопер, който визира колегата по горе ми се вижда доста голям 4/8, при това че ползваме въже в най ниския му диапазон?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от gogo26 »

Сложихме котвените системи на YakAttack,които ни ги препоръча колегата Johnny Bravo :idea:
За което много му блгодаря :!: Определено ги усеща нещата :wink:
Системата според мен, е гениално проста и работеща...
Майстора се вихри :)
Изображение
ако знаете как боли като ви дупчат каяка :mrgreen:

Изображение
Основните ролки са на фирмата Harken.Която е водеща в производството на такелажно оборудване за яхти.

Изображение
Заключващата система и водещата халка

Изображение
почти в цялостен вид

Изображение
носовата ролка
Hobie Mirage Outback
ЕмТрон
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 24, 2014 17:01
Риболов: спининг

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от ЕмТрон »

Изглежда супер наистина!
Malibu Sierra 10
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: ЗАКОТВЯНЕ НА КАЯК- ново мнение

Мнение от Vid »

JohnnyBravo написа: Захващането към въжето съм го направил с карабина и върток шегел/шегел, защото използвам същата макара и за плаващата котва.
Изображение
Тъй като смятам да си взема една такава макара с дълго и тънко въже за закотвяне, искам да попитам колегата? Въжето с какъв диаметър е? Смятам, че е 2 мм., това удачно ли е? В смисъл, удобно ли е да се обира-вади на ръка въже с подобен диаметър?

п.п. Питам, щото ползвам 30 м. въже с диаметър 4 мм., ама идва късо..., миналата седмица га лових на яз.Кърджали и се бях закотвил на 20 м. и кога усетих че нещо с джиг проводката ми не е на ред, взех че погледнах сонара- движа се по вятъра с 0,8 км/ч. и съм на дълбочина 40 м., т.е. котвата ми се носи свободно в бездната.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”